Skip to main content

Topic: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16 (Read 4717 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #15
I meni se cini tako, ja se jos uvijek drzim dobrog starog 1.8 fw , sve sto trebam radi i vise nego dobro, ne zelim kemijati sa novim neprovjerenim fw , vec sam imao neugodno iskustvo. Moj je moto , kad sve radi, ne diraj. Ipak je to opasna masina u zraku i sad bude neki  bug u fw pa cijela stvar se odluci srusiti.  Cak i na mobu vise ne mijenjam androide, svaki noviji sve losije radi.

Ja sam na 1.8 imao fly away (poznati bug na nazi koji dji nije priznao), sa 3.10 sam snimao iznad ljudi i sva sreča da nisam potegao palicu gasa ispod 40% jer bi ugasio motore - to sam tek kasnije saznao i sad imam fobiju od takvih snimanja, taj bug su u dji priznali i izbacili su 3.12 koji radi fenomenalno, 3.14 mislim da ima neki problem sa držanjem visine ali ne potvrđeno od strane dji, sad letam na 3.16 i zasad nema nikakvih problema, pičim preko SBUS-a. Najgorje je što se fly away ne može testirati, može doći i nakon 50 letova, ali će doći kad ga naj manje očekujete, ja sam imao samo jedan na 1.8, neki kažu da je do GPS-a neki kažu da se akcelerometar zaglavi, nitko zapravo nezna jer je nemoguče testirat jer se dešava jako rijetko samo kad se dogodi bitno je da nitko ne nasrada, materijalna šteta se da podmirit.
Navodno je Zero UAV dosad najstabilnije riješenje, ako zaista je onda mora to i cijenom opravdat, ali ipak bolje i to nego kontroler koji vozi  letjelicu punu opreme ravno u propast.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #16
Ali ako letis u Altitude mode taj efekat fly away nebi trebao biti zar ne

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #17
Ako je do GPS-a onda nebi trebao, ali ako je do akcelerometra onda bi možda samo manual spasio stvar, ali stvar je u tome što se dogodi toliko brzo i quad uhvati jaki zalet u jednom pravcu, toliko jaki i brzi da počme gubit i visinu. Sreča je bila u tome što sam imao rezervne visine i nije trajalo predugo, preletio je jedno 35-40m i tada je počeo primat komande.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #18
Meni je quad kad sam bio na nekih 5m , ja lagano throttle da ga spustim, a on disarma motore. I pazi bio ispod njega i bacim stanicu u travu i ulovim quad. Imao sam masnicu kako me opalio po ruci, ali dobro je proslo. Od tada sam vratio nazad na 1.8 i sve super. Vise preferiram ALT mode tako da valjda necu imati nekih problema

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #19
Ako ti je to bilo sa 3.10 to objašnjava sve. Taj firmware su povukli radi toga jako brzo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #20
Ma da. Neznam nisam neki ekpert , ali imam osjecaj da im hardware ne prati njihove update, prebrzo oni to izbacuju, nisu ni stigli testirati kako treba, wtf , padne ti stroj ,a oni ti napisu sorry.  Inace ne volim kad tako natrpaju sa nepotrebnim opcijama , a na kraju ono primarno ne radi kako treba. Cak sam neko vrijeme razmisljao o nabavci CC3D kontrolera, za njega bas nisam cuo da ima bugove

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #21
hardware od naze (i V1) je puno ispred software-a, bar što se procesora tiče.

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #22
Imam jedno pitanje dali zna neko kako da resim problem sa nazom uradim command sticks calibration palica i na channel monitoru vrednosti skacu od 0 do najvise 8. Dali je neko ima ovakav problem i kako ga je resio koristim turnigy stanicu

 

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #23
IMHO tu ti dosta stanica igra ulogu, koja je?

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #24
Turnigy 9xr a imam i 9x isto se desava i na jednoj i na drugoj stanici

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #25
Ja dok sam imao Nazu V1 na 1.8fw sve radilo super na 9x, kad sam napravio upgrade vise nisam mogao kalibrirati stanicu , kad vratio nazad na 1.8 sve super tako da dalje nisam dirao.Za novije firmware neznam.

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #26
Probat cu i ja staviti stariji fw pa cemo videti sta ce biti

Odg: Novi firmware za Nazu V1/V2 v3.16

Reply #27
Evo taj quad I danas leti na 1.8 fw I sve ok, neznam kakvi su noviji