Skip to main content

Topic: Mali nitrač  (Read 6644 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mali nitrač

Reply #15
Kakva goretina!? Nije tamo bilo ništa  ;) Jaoo ne mogu zaspat, boli me prst i nokat, pa forumarim.


Odg: Mali nitrač

Reply #17
Sravio vi ga do ramena da sam zaposlen i da moram ici na posao svaki dan :D

Odg: Mali nitrač

Reply #18
Jel to poletjelo ?

Odg: Mali nitrač

Reply #19
Čekam novi motor, nikako da stigne.

Odg: Mali nitrač

Reply #20
Znači, onaj kojeg si piknul polovnog je patka ? Ili ?

Odg: Mali nitrač

Reply #21
Pa nije baš najpouzdaniji, ili ga ja ne znam naštelat.

Odg: Mali nitrač

Reply #22
Gotovo  :) To je to.
Evo ga video, mislim da on govori sve, na modelu je novi motor :

RC Astro Hog with ASP 15 Hornet

a ja se još nisam nikad toliko nauživao leteći model kao što sam to danas sa ovim nitračem :)

nego, ovu temu sam otvori, jer sam htio prikazati jednu jeftinu presvlaku.
Naime, ovo na krilima nije oracover, nego folija za presvlačenje knjiga, koja se prodavala u kauflandu prije 2 mjeseca i cijena jedne role je 2 kn. Za avion sam potrošio 2 role, što znači da sam presvukao avion za 4 kn, a folija je zakon.
Težina modela je prije, i nakon presvlačenja gotovo ista ( nisam mogao izmjeriti ni s digitalnom vagom)
Postupak presvlačenja je isti kao što je opisao Flyfreakuser u rubrici " presvlake za modele" ili tako nekako)
Eto, nadam se da će sve više modelara izbjegavati precijenjeni oracover.

 

Odg: Mali nitrač

Reply #23
Svaka čast na dobrom poslu. Odlično leti taj mali zvrk.
Nego imam jednu primjedbu. Gdje je bio ostatak ekipe da zalijemo šampanjcem  :D.
I tko je bio tajanstveni snimatelj?

Odg: Mali nitrač

Reply #24
Haha mislim da bi kuhano vino bilo idealno, posto je bilo hladno. Sestra je snimala ( i zaradila 5 kn ). A nista, onda se trebamo okupit za vikend i ponasat se kao da je 7. Mjesec :)


Odg: Mali nitrač

Reply #26
Super ! Hornet je pravi !! Model ne prevelik...Aman taman...
Jedino moram priznati da sam iznenađen s folijom.. Znam točno o kojoj foliji pričaš -imam je...
Ne znam da li trpi gorivo ? Nemoj da ti se avion oljušti u zraku..
Sretno...☺

Odg: Mali nitrač

Reply #27
Taj motorić je jednostavno odličan. Sa 60 ml mogu letit više od 10 min, i to ne na min gasu :).
Na punom gasu model ide u vertikalu kao raketa.
Model je jako upravljiv i predvidljiv, pa ga je užitak za letit.
Inače, rađen je za onaj mali motor os 10, pa sam mu morao staviti još dosta olova u rep zbog težišta, što je ispalo super, jer model ima lijepu brzinu zbog veće težine, nije onako trom.

Ne ljušti se folija. Tj. barem nije do sada.
Evo o kojoj foliji se radi, pa da znate :

Odg: Mali nitrač

Reply #28
A kaj je s onim prvobitnim motorićem ? Oš ga prodavat ? Može li se za njega nabavit dijelova ? Napravi mu generalku ? Aj se javi na pm ak ćeš ga prodavat...

Odg: Mali nitrač

Reply #29
Prvobitni motor stoji. Nisam se htio zezat sw njim kad sam ugledao ovaj ASP na HK-u.
Taj sam motor kupio od člana koji je pristao poslati ga na probu kod mene, jer je kod njega super radio, a ja nisam imao goriva da ga probam, pa sam ga odmah platio čim je stigao. Vjerujem da je taj motor ispravan, samo sam ga pokušavao upalit sa "cold" svjećicom. Ne znam šta ću s njim, nek stoji još jedno vrijeme. Možda ga mijenjam za manji elektro setap. Mislim da mu nije potrebna nikakva generalka, pošto mu je kompresija osrednja, na klipu i cilindru nema nikakvih risova, a ležajevi su isto OK. To je čistokrvni Japanac, prvo što crkava kod tih motora je vlasnik :D