Skip to main content

Topic: punjenje novih baterija .. (Read 3744 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

punjenje novih baterija ..

mislim da diogen ima odgovor za moje brige , a možda i ne..

naime uzeo sam nove baterije ..4400 6s 35c , punjač je ultimat 400w ,i sad kad ih stavim na balansirano punjnje umjesto da ih ljepo napuni (kak  je to radil i sa 4500 6s 25 c za 18 min sa 10A) on sad puni cca 10tak min sa 10a i onda krene smanjivati struju, i toj je dio ok, ali kad dođe na 0,1-0,2A onda puni li ga puni a ne prekida.....
dx9-xd8-gobac630

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #1
Meni izgleda kao da celije nisu tako dobre ko na prethodnoj bateriji pa na kraj dosta vremena potrosi na balansiranje iliti fino peglanje celija.


Sent from my iPhone
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #2
ma pustim je njega nek on to pegla , ali 80 minuta mi zvuči puno previše....
dx9-xd8-gobac630

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #3
Ja bi ignorirao taj zadnji dio punjenja :D Kad počne drkuljit puno, ugasim :)

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #4
da, ok i za to s prekidanjem , ali me ždere kaj se moglo desiti da preko noći više neradi kako je radilo , fino je na balansiranom punjenju uz 10A struje bil gotov za 18-20 minuta sa 4500 6s 25c baterijom ....

neznam kaj ga muči sad sa ovom 4400 35c 6s .... po meni bi trebal biti i prije gotov ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #5
Mozda je batka u papru pa mu je "tesko" balansirati. Ja si uvijek stavim "security cutoff" na 80 minuta. Ako do tad ne zbalansira a ja spavam, gasi :)

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #6
Ako ih nisi prodao i imaš još uvjek, probaj sa starim batkama.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #7
Ako ih nisi prodao i imaš još uvjek, probaj sa starim batkama.

skinul sam glavne  konektore s njih  da stavim na nove , ali budem probal jednu 5s zippycu ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #8
Ako bude drukćije nego prije kak si je punio onda je vjerojatno do punjača.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #9
mislim da diogen ima odgovor za moje brige , a možda i ne..
Možda imam.... dakle SVI punjači za LiPo rade na slijedeći princip: prvo ide CC constant Current do jednog definiranog napona, a to je oko 4,2 V po ćeliji, nakon toga ide CV, tj Constant Voltage - gdje struja polako pada i održava se taj napon do kraja procesa.
Kada je balansiranje u pitanju, ćim prva ćelija u paketu dostigne 4,2, prelazi se na struju balansiranja, a to je kod danasnjih punjača nekoliko stotina mA... dakle veće baterije će se dugo dinstati na punjaču.
Ne poznajem dobro Ultramat punjač, no kod nas popularni GT, Accucel ili najbolje iCharger imaju mogućnost nadzora balansiranja - točno signalizira blinkanjem napona na ćeliji koju balansira i znaš da je to sada 300 mA. Za loše balansiranu bateriju, recimo kapaciteta 5 AH to može potrajati satima.
Inaće, Banga je točno rekao kaj je na stvari, pa moj odgovor možeš zanemariti  ;) !
Damir

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #10
bil sam stavil 2650 6s zippycu koja je uredno bila punjenja i pražnjena te je stajala na polici sa 3,8v po čeliji ...

ista stvar , puni sa zadanom strujom , krene u balansiranje i onda zapne kod ,3A i više nema pomaka.... čekal sam 35 min da  vidim bude li kaj , ali nikaj , po ćelijama kaže napon 3,18 , ali tako je bilo i ranije na završetku punjenja...

PS. uvijek i sve baterije sam punil isključivo na lipo balans mode....
dx9-xd8-gobac630

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #11
Biće da ti je punjač ajbok!

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #12
Biće da ti je punjač ajbok!

da, najbolje bi bilo fino otiči do nekog probati napuniti baterije  .....

heh..... a ja misli ako kupim novi da me bude služil...... pa nema više 200 punjenja....
dx9-xd8-gobac630

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #13
Ak ti kaj znaci moj jadni Acucell isto tak luduje :)



Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: punjenje novih baterija ..

Reply #14
Većina punjača prestaje puniti na C/10. Znači ako si punio na 10A kraj punjenja je 1A.

Ovo kaj si napisl 3,18 je nadam se greška, tipfeler, tj. treba biti 4,18.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }