Skip to main content

Topic: Speedy - ajmo malo brže za siću (Read 16503 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Speedy - ajmo malo brže za siću

Mislim da svi već znaju za ovaj model od 3DMon-a, jedan od poznatijih http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1081760

Maleni raspon, brzi motor, mala batka, mala tezina. Super ide, provjereno. Sa "Zagi" setupom sa kojim sam prvi put testirao (2200kV, 6x4 prop i 1300mAh batka) ide sam tak u vinograd :D
Kritično je složit čvrsta krila, moj prvi (sa drvenim ojačanjima) je na punom gasu u vjetar mahao kak mali pingvin :) Nakon "obilaska" traktora i omanjih pilotskih grešaka moj prvi je išel brat grožde, hehe...pa eto, počeo sam s novim dok čekam dijelove za druge avione iz Kine :)

Dakle, par slikica od danas (pojačanje krila):

Početak, samo dva "spara":
[attachimg=1]

Odlučio pojačati napadnu ivicu kako bi mogao savršeno izvesti šmirglanje iste kasnije:
[attachimg=2]

[attachimg=3]

Sušenje tulum opet u radioni:
[attachimg=4]


Ako sve prođe po planu (inicijalno slaganje, ojačanja i ostalo) ovo će biti moje prvo "oblačenje" u staklo (cijelog vijuna).
Stavim još slika kada bude, ako koga zanima.

Mogli bi ih naštancat par pa neki drag opalit!

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #1
Danas je poslije šihte palo još malo šmirglanja...ako žena neće imat kakve sulude prohtjeve, nastavak je uvečer :D

Poslije sušenja PuMaxa napadna ivica izgleda ovako
[attachimg=1]

Nakon par minuta šmirglanja
[attachimg=2]

Nakon još par minuta :)
[attachimg=3]

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #2
Još šmirglanja, nikad zadovoljan

Bit će fino kad dođe staklo

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #3
Zanimljivo....  :)

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #4
Krilo je napokon spremno za staklo, sad isprobavam razlicite nacine polaganja da ispadne dobro. Odlucio sam da ne idem na vise slojeva za cvrstocu jer ce biti pretesko. Stavit cu 80gr jedan sloj, malo presmirglat, pofarbat i to je to. I tak nece prezivit ak rokne, nadam se da ce ovo bit dovoljno da sprijeci flutter na vecim brzinama.

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #5
Samo jedan savjet, staklo stavi pod 45 stupnjeva
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #6
Zasto pod 45? Najvaznija mi je cvrstoca po duzini cijelog krila (zbog fluttera), po sirini i nije bitno.
Da stavljam vise slojeva krizao bi ih, ovako ne vidim svrhu.

Naravno otvoren sam za objasnjenja i prijedloge, zato sam i otvorio temu :)
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #7
Zbog puno vece torzione cvrstoce koju dobijes ako ga stavis pod 45 stupnjeva
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #8
Također mislim da staklo pod 45, ja sam ili pročito tak ili
mi je neko reko i sad sam malo prije nekej radio s staklom.A vidim da
čovjek ima puno modela na kojim je to isprakticirao.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #9
Ma vjerujem ja, samo sam pitao zakaj. Slagao sam ja staklo vec (maske od skutera itd.)
Vidio sam par tutoriala za prekrivanje al nitko nije okretao vunu tako kad su radili jedan sloj (mozda samo zato jer im je krilo vec bilo dovoljno cvrsto pa ih je bolila neka stvar :D )


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #10
Jedna strana napokon gotova, uz savjet: NEMOJTE OVO RADITI :D premalo krilo - preteško za ostakljivanje....užasno sam se iz*ebo :D
Umjesto hingeva ostavio sam gornju stranu stakla tako da se eleroni pregibaju preko njega. Mislim da je dovoljno izdrzljivo i cvrsto tako, a imat ce i dobra aerodinamicka svojstva (donju stranu cu isto "pritvoriti")

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]


Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #11
Gotove su obje strane krila, složeni eleroni, još samo "live" hingevi.
Trenutno sam krenuo obrađivati rep, evo par slika svega skupa koga zanima. Dugotrajan proces za samo komad deprona, ali kad završim očekujem da će ovo ipak biti nešto više.

Gotovo krilo, izrezan repni dio trupa...na lijevi komad krila mi se preslikala vrećica iz dućana :D
[attachimg=1]

Eleron (još zatvorit rupu i to je to)
[attachimg=2]

Početak dugotrajnog šmirglanja
[attachimg=3]

Malo kasnije
[attachimg=4]

Još malo kasnije :)
[attachimg=5]

To je to.
[attachimg=6]

Priprema repa za karbonsko ojačanje, pa srediti napadnu ivicu, pa staklo
[attachimg=7]

Primam savjete za što lakši kit, samo za lagano zaravnanje prije farbanja (kao primer recimo).
Za sad mislim na nitro lak i talk (puder), savjet koji mi je kolega Aljoša prenio još davno.


Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #12
Bas mi je drago sto ga radis. Jucer si mislim kaj bih radio al onak kak treba i nadjem speedyja slucajno na nekoj stranici i vidim danas da si ga vec poceo raditi :D
Definitivno cu ga i ja radit jedino si trebam nabavit karbon i smolu :D
Kaj mislis da ce ga setup ya yagi dobro pokretat?

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #13
Vozio sam vec na taj setup, isao je fakat brzo. (6x4 prop).
Ovaj sad ce ipak bit "malo" nabrijaniji :)

Problem sa njim je kaj ti treba 1300mAh batka. I sa njom je naknap sa tezinom jer je setup duplo jaci od setupa za avione te dimenzije (da bi bio brz).

Znaci nisam siguran niti oce ovaj letjeti (nadam se da nece bit pretezak), za sad sam dobio samo 14 grama sa staklom. Uzevsi u obzir da ne ide traka gore, valda je to ok.

Mozda poleti i na 4S ako nadjem odgovarajucu batku, al to ce vjerojatno biti zadnji let :D


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Speedy - ajmo malo brže za siću

Reply #14
kaj znaci nista od 2200 batke?
a da povecam samo krila? ili cijeli naccrt da krila budu blizu 100 cm