Skip to main content

Topic: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca? (Read 2279 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

NA FAI siteu piše ovo:

please directly contact the FAI member (NAC - National Airsport Control) in your country. The FAI does not issue FAI Sporting licences. Only NACs do.


Tko/što je NAC u hrvata?
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #1
Dalmatinska 12....ako teta nije 'otišla na pauzu'.
Damir

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #2
O cemu ti to??!
Vecinu posla sto se letenja tice kod nas  (parajedrilicarima) odreduje CCAA Agencija za civilno zrakoplovstvo - barem dio letenja kojim se ja bavim! Prosirenje te iste dozvole za sudjelovanje na medunarodnim natjecanjim vrsi Hrvatski Zrakoplovni Savez, te se kod njih na temelju 'dozvole pilota' dobiva markica - odnosno FAI dozvola!
Sto se modelarstva tice ne postoji 'pilotska dozvola' nego samo FAI dozvola za natjecanje u inozemstvu, pa vam preporucam da se mailom javite u HZS, naravno mozete se i raspitati kod CCAA ali za informaciju koliko ja znam najbitnija je polica osiguranja prema trecim osobama - u nekim zemljama je bitna cak i visina vrijednosti u toj polici, a iskreno ne znam da li kod nas postoji osiguravajuca kuca koja radi te police!

Pozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #3
Hvala!

Nisam ni mislio na modelarsku "dozvolu" nego na FAI "dozvolu" za natjecanje.

Da poznat mi je problem osiguranja. Prije koju godinu se to moglo napraviti - poslije nisam gledao. Za druge zemlje je ionako trebalo napraviti policu "tamo" - možda se nešto promijenilo sa EU - budem saznao.


PS: Dalmatinska 12 :) pa to me vratilo u djetinjstvo - tam smo išli po iskaznice "narodne tehnike" - i A1 modele kad su zaboravili poslati na školu.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #4
...koliko ja znam nije se promijenilo, u nekim zemljama je upravo tako - vrijede samo njihova osiguranje, cuo sam da ih cak nit ne zanima da'l imas dozvolu za letenje - bitno im je da imas samo osiguranje "njihovo naravno"

pozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....


Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #6
Mislim da prvenstveno za izdavanje FAI dozvole trebas biti clan kluba ili nabaviti istu preko kluba koji je u zrakoplovnom savezu, dakle ima statut i priznao ga je savez. Kod nas jos uvijek plavanjem clanarine u savezu dobijes samo dozvolu tj njezino produzenje za koliko mi je poznato 100 kn, a ako zelis FAI markicu to je jos 100 kn, a upravo tu markicu daje FAI savez nasem savezu besplatno u cemu je i nastao problem jer u biti platis tu markicu a time dobijes samo to da bi se mogao tekmat po vani a ne i osiguranje, dok u drugim zamljama, ne uzevsi u obzir bivsu jugu, sa tom markicom ujedno ide i osiguranje.
Ispravite me ako nisam u pravu ali mislim da je tako.
Tu ima nesto o tome

http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=1720
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #7
Polica za osiguranje modelara ( steta prema trecoj osobi ) postoji i moze ju dobiti klubovi / udruge modelara

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

 

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #9
Renato , misliš na ovakvu FAI dozvolu... :o...da šokiran ,nego što...pa vidi me sa 49 a već napola sijed... ;D..a sada potpuno bijel... ;)

Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #10
Da, to je to. Ništa bitno i hitno samo malo planiram ako se poslože neke izgledne stvari.

Očitno prvo moram provjeriti jel moj klub priznat od zrakoplovnog saveza - Marjan?

Osiguranje mislim da sam rješio - i to za cijeli EU - napišem detalje kada sve bude 100% provjereno/sigurno.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Kako i gdje se kod nas može napraviti FAI licenca?

Reply #11
Hvala Renato , nisam za birokraciju,ali  treba riješiti OSIGURANJE...Murphy ne spava... :(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes