Skip to main content

Topic: Gasser (Read 16918 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gasser

Reply #45
a gdje taj pipak spojim kad na tanku imam samo 2 izlaza. jedan za gorivo gdje vuce a drugi je onaj iznad na koji se tanka i gdje vuce zrak.
ne znam kako da rijesim to da kad ga naopako okrenem da mi gorivo ne curi iz tog gornjeg dijela

Odg: Gasser

Reply #46
a gdje taj pipak spojim kad na tanku imam samo 2 izlaza. jedan za gorivo gdje vuce a drugi je onaj iznad na koji se tanka i gdje vuce zrak.
ne znam kako da rijesim to da kad ga naopako okrenem da mi gorivo ne curi iz tog gornjeg dijela

na auspuhu imas PIPAK koji spojis na Rezervoar u gornjoj tacki rezervoara mora biti, u tom slucaju moras ovaj koji ti sada sluzi za odusku i punjenje koristiti,ustvari koristis TAJ kako bi u rezervoaru mogao imati pritisak koga ti liferuje ovaj PIPAK sa auspuha,
ja punim rezervoar sa cijevcice za dovod goriva na Karburatoru i kada vidim da gorivo krene prema Auspuhu Stop,

Odg: Gasser

Reply #47
Ivane , mi ovde ne govorimo o nitro motoru , ovo je benzinac tako da nema potrebe za nabijanjem kompresije u rezervoar da bi motor dobio gorivo ! Ovi motori imaju Walbro carb koji sam vuče gorivo!
Jazavac, ti imaš 2 odvoda na rezrvoaru jer to nije rezervoar za benzin već za nitro!
ja sam na predatoru imao rezervoar koji je imao onu gumu na izlazu kroz koju su prolazile 2 cjevčice ( kao kod avionskog rezervoara kod nitro motora ) i plus gore ona pipak za odušak! Gorivo ti neće curiti iz rezervoara kada ga okreneš naopačke ako stavi dugačko crijevo na pipak oduška i sprovedeš ga na helikopteru na taj način da kraj tog crijeva bude iznad nivoa rezervoara kada ga okreneš naopačke !
Nadam se da si me razumio a ako ne nazovi me !

Odg: Gasser

Reply #48
da shvatio sam to sam i mislio napravit ali ovaj povrat viška goriva to mora da se vraća nazad u tank a nemam još jedna da ga spojim pa ču morati spojiti na tj odušak i još jedna za zrak ma ima vremena budem to iskemijo bitno da mi je sada to spremno za paljenje a dalje čemo lako valjda.

Odg: Gasser

Reply #49
evo ga danas prvi put upaljen sada sljedi ta razrada tako da ču se načekati do to riješim ali nije mi oglavu jer i ovako nemam još elektroniku evo vido kratiki :
 
Trex700Gasser.MPG

Odg: Gasser

Reply #50
Kako li sam lijepo prede...mmm....   8)
Zakon, predobro, radi kao Stihlova motorna pila.
Jedva čekam da stigne ta elektronika pa da ga vidimo i u zraku.
Kak izgleda razrada tog motora, ima nešto u uputstvima ili?

Odg: Gasser

Reply #51
a kažu treba kao litra goriva u leru onda još jedna laganog letuckanja i tek onda bi kao mogo ful sada čemo vidjeti.
Samo me ubija ovo u leru pa to radi sa litrom goriva cijeli dan.


Odg: Gasser

Reply #53
otišo sam na livadu baš zbog susjeda ali nisam malo izdržo više od pola sata a nije potrošio niti pola tanka za pola sata jer radi u leru tako da ču to morati u par navrata riješiti.

Odg: Gasser

Reply #54
E, a koje ulje stavljaš u gorivo, neko posebno ili neko obično (dvotaktol)?

Odg: Gasser

Reply #55
ja koristim bombardijerovo ulje galon je 700 kn.
To sam koristio i za skutere za vodu to je jedno od najjaćih i najboljih ulja za 2t motore koje sam imao.
 
postotak ulja za zenoah je 4% znači na 1 L 40 ml i to je to.
 
Sada treba samo razraditi.

Odg: Gasser

Reply #56
Znam kako ti je razrađivati motor , i ja razrađujem frizirani motor od 21cc za T Rex 600. Potrošio sam 5 rezervoara , letim lagane osmice i ne opterećujem motor. Što se tiče razrađivanja, preporuka je da prvi galon ne bude sintetičko ulje već mineralno jer sa sintetičkim nećeš nikako razraditi motor.Tek sa drugim galonom pređi na sintetičko ulje.
Evo šta mi je napisao Amer koji frizira motore za helikoptere, ovo je konkretno za moj motor ali neke se stvari odnose uopšte na benzinske motore  :

Your GR. should be 6.4 or you are wasting the torque this engine makes, this not made to run real high rpms,[
As for oil. Any good outboard motor non-synthetic, 4oz to 1 gal[

[First tank run on the ground at about 6,000rpm for about 10 min,then the rest of the tank fly no more then 10,500rpm on the engine, [

[The rest of the first gal + 11,200rpm,[

[ Second Gal synthetic, 4oz to 1 gal, 12,200rpm, (YOU ARE BROKEN IN AFTER A 1 1/2 GALS), Your gear ratio, should be 6.4, this is not ported for 13,500rpm but can do it,

Odg: Gasser

Reply #57
za sada je radio više od pola sata nekih 50 min sveukupno nisam mu još stiso gas niti do pola samo kvačilo malo uhvati da zavrti zubčanik i to samo par puta.
Ali motor ko lud prima ga i ide u okretaje odma znam da je to tako reči uprazno budemo vidjeli kako če biti sa opterečenjem.
 
Ali fakat traje cijelu viječnost i nikako potrošiti to gorivo majke ti.
 
A neda mi se geldeati i buljiti u to dok se ne razradi.
 
Kakda budem išo letit protosa onda ču ovog ponjeti pa nek radi negdje pa če tako vrijeme bržr proči jer iči na livadu samo zbog razrade nema smisla nemam ja toliko živaca .
 
Ali i ovako nemam niti sablje niti elektroniku ima vremena da se razradi.


Odg: Gasser

Reply #59
Ja kad sam razrađivao benzinske motore za avion dopizdio sam najprije sebi a da o susjedima ne govorim. Prve 2-3 litre goriva s ininim 2-taktolom a onda sintetik Husqvarna low smoke koji i dalje koristim. Koji ti je motor 23cc ili 26cc ???
Jebo struju, samo nitro i benzin.