Skip to main content

Topic: Spektrum DX6i - ugradnja lipice (Read 3256 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Bok

Dali je netko ugrađivao na tu stanicu lipicu od 2s i kako je smanjio voltažu jer ona radi na 4 x AA baterijama

[move]POZDRAV[/move]
Leti samo leti :-)


Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #2
Prema svemu viđenom na datom linku ja i dalje NE SHVAĆAM što će ti 2S LiPo u toj stanici ?

4 komada AA LSD NiMH na HK koštaju oko 10-12 $ sa shippingom i imaju kapacitet od 2400 mAh.
Ja ih koristim u svim mojim stanicama, nikad problema.

Prikazana LIPO ubatka ima kapacitet 900 mAh, ajde neka zaokružimo na 1000 i to je i dalje oko 2,5 puta manji kapacitet nego li sa NiMH ???

Za one koji nisu primijetili: za iste dimenzije NiMH imaju približno ISTI kapacitet kao i LiPO, jedino je razlika u težini 2x.  Za model je Ok LiPo, ali što ti znači u ovom slućaju 70 grama lakša stanica sa 2,5x puta manjim kapacitetom baterija ?

I dalje ne razumijem ćemu na silu gurati LiPo u stanice, osim rizika koji imaju sve lipice - imaš i dodatni problem što ova stanica uredno radi i na 4,8 V - a tada je 2S LiPo već odavno u crvenom području oštećenja !

Ako se baš mora (ja sam vjerojatno prestar da to i shvatim Zed   :D ) ovdje bi radije ugurao 2S LiFePO4.. ima neki izbor na HK, Zippy, čak i posebno za stanice.

Damir

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #3
Ma ja sam mu samo dao link da vidi da radi na 2S naponu...sto ce on gurati unutra i zasto - njegov problem :)
Ovaj na linku je stavio premalu batku ocito...

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #4
Ovaj na linku je stavio premalu batku ocito...
Onako, po dimenzijama moglo bi se ugurati 2S2P i doći do nekih 2000mAh, što je opet manje i opet nepotrebna modifikacija.
Nikakav dobitak !
D.

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #5
Mozda nemaju svi punjac za AA batke, mozda ih ne zele jednostavno imat u stanici jer su teske ko kamen, itd. itd.

Vjerojatno covjek kupuje jeftine baterije na kiosku i vise mu se jednostavno ne da :)

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #6
Vjerojatno covjek kupuje jeftine baterije na kiosku i vise mu se jednostavno ne da :)
Sjećam se ... 6 komada 1,5 V Croatia baterije .. i svaki puta prije izlaska na livadu kupiti nove u 'Duhan-kiosku'  .. ako ih ostaviš u stanici par mjeseci - iscuri ona ljigava prozirna tekućina i korodira kontakte.
mislim da još negdje imam sliku takvih..
D.

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #7
E to to... :D

Ja furam 4xAA batke u stanici od micro quada, i da, idu mi na živce :)

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #8
Tako je da, posjedujem navedenu stanicu i nevidim razlog, ja imam neki ultra brzi punjać za AA baterije
i napunim uvjek prije letenja. S lipo moraš spuštat napon dok ja mislim s life nemoraš jel je 6.6.Ali zašto?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #9
Zato što je 2s Life 6,6 V a lipo 2s je 7,4V

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #10
Frend ima tu stanicu i
nestomalih lipica pa ih iskoristit za to! Sta se tice punjenja AA zna de desit da covjek zaboravi, sporo se phne a lipica uvjek imaa ;)
						
Leti samo leti :-)

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #11
Zato što je 2s Life 6,6 V a lipo 2s je 7,4V

lp

Ne baš tako  ??? !  U linku koji je dao Zed tip jasno veli da stanica dela normalno i na 8,4 V batku... ali je problem kada napon dođe na 4,8 V, stanica radi i dalje jer to je napon za 4*NiMH.. ali je kod 2S Lipo svaki članak na 2,4 V što je već duboko ispod granice oštećenja i moguć je vrlo brz pad napona!

Kod LiFe bi u tom slućaju svaki članak kod 2s isto bio 2,4 V, naravno, ali za LiFe je to još uvijek sigurno područje - pogledati sliku u prilogu !

Ukratko, ono što je pogrešno shvaćeno u ovom topic-u: nitko nije rekao da LiPo ne može u stanicu, nego da je to besmisleno: netko ti ponudi da će ti pokloniti litru pive ili možda dve i po litre iste takve pive bez razlike i ti odabereš naravno litru, jer ti litru ima najveća krigla koju imaš... :D

Damir

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #12
 bitno da stanica izdrži voltažu  :) i jednostavno na cca 6.5v izvadis Lipicu i staviš drugu :-)



Leti samo leti :-)

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #13
Samo da pitam, dali DX6  ima podesavanje da se pri odredenoj voltazi pali alarm za bateriju, futaba je to imala i prije 10 god., odlicna stvar .

Odg: Spektrum DX6i - ugradnja lipice

Reply #14
Tako je, meni se upalilo jednom, mislim da ti je doljnja granica 4.9v


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki