Skip to main content

Topic: TBS Disco PRO homemade (Read 6773 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TBS Disco PRO homemade

Malo iz dosade isao složiti TBS Discovery PRO quad, naravno kopirati približno kako izgleda i dodati malo svoj štih. Prioritet je bio da napravim što lakši quad sa gimbalom, Težina sa gimbalom i kamerom je 1200g što mi je super. Naravno nemam love za Zenmuse nego sam stavio Majkov Jazz DDG Lite gimbal koji sa kamerom i elektronikom teži 190g i radi perfektno. Uglavnom kompletan quad sa 2 x 2200 3S batkama je oko 1500g.

Što se tiče setupa niišta nepoznato, Naza Lite sa GPS-om, Blueseries 30A simonk regleri, Emax 920kV motori, 10" propovi.

Prvi maiden je prošao ok, , stabilan u zraku , još moram gainove podesiti, ali sa stock gainovima radi super

Par slikica

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #1
Dobar je, dobar. Budes okacio koji video, po tvom obicaju?  Pretpostavljam da ide i fpv oprema gore? Ili si vec montiral?

Edit:
koji su to motori na gimbalu?

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #2
Nemam pojma koji su motori, to sam uzeo u kompletu od Majka, ali su ful mali I lagani I rade svoj posao. Ici ce kasnije I FPV , to se podrazumjeva, hehehe, ali prvo moram sve podesiti

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #3
Nemam pojma koji su motori, to sam uzeo u kompletu od Majka, ali su ful mali I lagani I rade svoj posao. Ici ce kasnije I FPV , to se podrazumjeva, hehehe, ali prvo moram sve podesiti

Naravno :)

Koje ti je vrijeme letenja sad? Ako si mjeril?

 

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #4
Odlično izgleda

Posnimamo ga večeras sa novom GoPro 3+, pa odemo na pivce

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #5
Too Šokree.
Quad super izgleda,posebno mi se sviđa karbon :)

Budemo sutra malo letili zajedno oko onoga tvoga poznatoga dimnjaka  :)

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #6
Je buš letio ak poneseš stanicu i NE odjuriš na lignjice :D :D

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #7
Haha, jesi vidio fake carbon, malo da nabacim šminku. Možemo sad oko dimnjaka, taman se puši iz njega ko ludo tak da bude zanimljivije

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #8
Carbon look - e to te ja pitam  :D
Čekam video o mašini!
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #9
Hehe, ma nije to neka mašina, nije to ni sjena prijašnjem kojem sam imao. Ali carbon look je spika opaka. Danas ulovim pola sata vremena da ga dignem u zrak i ćovječe skupi se odmah 20 ljudi, nemaš gdje sletjeti  ::) ::) moram se preseliti u neku šumu  :D :D, ali svi mislili da je karbonac, a ono viroplast sa folijom  ;D ;D ;D. Naravno Franky bude neki video , samo da me ovi na poslu prestanu maltretirati i da bar jedan dan po danu dodjem doma  :'( :'(

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #10
Dobro je kad se skupe ljudi, trebaš vidit kad se skupe psi  :D  :D  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #11
Ma psi su zakon, imam jednu tu livadu gdje ih bude milion i najviše vole nateravati Dexa, neznam jer zbog boje ili zato sto malo cvile motore pa ih to privlači , uglavnom ekipa jedva čeka da dodjem i rastrčim pseta  :P.   Haha sad sam sjetio , jednom ostavim tako Dexa na travi, a beštija pseća dodje i zapiša ga, sva sreća da je Dex oklopljen ko kornjača

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #12
Ma psi su zakon, imam jednu tu livadu gdje ih bude milion i najviše vole nateravati Dexa, neznam jer zbog boje ili zato sto malo cvile motore pa ih to privlači , uglavnom ekipa jedva čeka da dodjem i rastrčim pseta  :P.   Haha sad sam sjetio , jednom ostavim tako Dexa na travi, a beštija pseća dodje i zapiša ga, sva sreća da je Dex oklopljen ko kornjača

Nadam se da ovo DeX ne čita  8)  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #13
Ma ja se uopće više čudim da je taj quad još čitav koliko ga ubijam, ali tvrdoglav je i neda se. Ali čekam prvi snijeg da nabacim jedno sanjkanje s njim, hehe

Odg: TBS Disco PRO homemade

Reply #14
Ma ja se uopće više čudim da je taj quad još čitav koliko ga ubijam, ali tvrdoglav je i neda se. Ali čekam prvi snijeg da nabacim jedno sanjkanje s njim, hehe

Ne bilo ti teško snimi to, treba više videa gdje je neki razonodni program u tjeku  :)
Sve sama neka ganjanja rekorda (osobnih), testiranja... Pa ili radi ili ne radi dobro, pa snimi ovako-onako, mene isto već neko vrijeme nagovaraju da dignem bocu kole jedno 100m u zrak i otkačim, mislim da bi mogao to napravit pa da se malo smiju  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis