Skip to main content

Topic: Homemade x8 project (Read 11693 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Homemade x8 project

Reply #45
Sviđa mi se dizajn  :)
Nego ako si mislio na T-Motor 15x5,5 to su ti V1 od Tigera, neznam gdje si ih mislio uzimat budući da su večinom sve trgovine prešle na V2 (15x5), ali čisto da imaš informaciju imam ti ja te 15x5,5 2CW i 2CCW, stoje mi (među oglasima) pa ako budeš htio javi, inaće V2 (15x5) je 18% efikasniji, barem na quadu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Homemade x8 project

Reply #46
Bravo majstore  :) :)
Leti samo leti :-)

Odg: Homemade x8 project

Reply #47
hvala Decki drago mi je da vam se svidja ali to jos nije pola onog sta ce to bit a dapace ostat ce ovak lagana..
ja jedva cekam vidjet snimku sa nje hh
da tako je to su ti propovi samo kaj meni trebaju 4 ista  a ne 2cw 2ccw..
ak neko ima 4 ista rado cu uzeti da ne cekam bzvz dok dodju..
sutra se nadam isprobati flight time pa da i to vidimo..dizajn je cisto zato da ima mjesta smjestiti svu opremu za snimanje i ostalo a da ostane lagan
stvar komplicira to da napravis nesto veliko a da ostane lagano..ak se sve pokaze ok ove ploce cu zamjenit karbonskima a tek onda ce bit brutalan..

Odg: Homemade x8 project

Reply #48
Odlicno izgleda svaka cast i ja lagano pribavljam dijelove za x8 kako financije dozvoljavaju. Tako da ovu temu posebno pratim :)


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Homemade x8 project

Reply #49
danas sam poslje posla 10 min letio i relativno sam zadovolajn dobivenim rezultatom na 9 min leta sa 2x5s 8300mah (16600)
potrosio sam po bateriji cca 3100 mah sto znaci da sa 6s 10000 rezultat mora bit jos bolji..a i propovi su gore i dolje jednaki sto je jako lose za potrosnju dolje moraju biti bar 1 inc veci.. ali i to cemo sloziti..sto se tice letnih karakteristika uopce necu stavljati wookong jer je i ovako predobro..pokisli smo i ja i x8 ali ovo je prejak gust vozit jer mirnije nesto nikad nisam vozio a i dosta je brza za x8 iznenadio sam se..

Odg: Homemade x8 project

Reply #50
Kakve su to nabrijane baterije?
Koliko su teške?
Na 6s će biti sigurno bolji rezultat.
Dali testiraš vrijeme leta sa svime što će biti gore ili samo sa letjelicom za sada?

 

Odg: Homemade x8 project

Reply #51
Ma batke nisu nis posebno obicne lipo samo imaju visok c rate..
Sve je gore osim gimbala i fotica.. ali fascinira me kak zbog ove hladnoce brzo padne napon u bateriji a ne isprazni se gotovo nista..

Odg: Homemade x8 project

Reply #52
Ma batke nisu nis posebno obicne lipo samo imaju visok c rate..
Sve je gore osim gimbala i fotica.. ali fascinira me kak zbog ove hladnoce brzo padne napon u bateriji a ne isprazni se gotovo nista..
mįslįš da če rezultatį bįtį boljį kad zatoplį.....
ja trenutno uspjevam 8 mįn(do 3.8 po čelįjį) sa4s 8800, u x8 konfįguracįjį sa vįdeo lįnkom į alex mos.... pa ako toplįje vrįjeme da vįše to bude supač....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Homemade x8 project

Reply #53
ma da po toplijem da ne govorimo ja sam ih ispraznio do 3,85 po celiji u tih 9 10 min leta napon je pao a mah nisu iskoristeni 1/3..
a bilo mi glupo unistavat batke sutra mozda probam sa 6s 10000 al cu ih prethodno ugrijat dobro..

Odg: Homemade x8 project

Reply #54
Je je, na nižim temperaturama bi se skoro moglo reči da lipo baterija postane liion, elektroni tromi i ne pronalaze put do elektroda, energija uskladištena a ne da se oslobodit, kada napon zaroni multi povuče još i više struje da nadoknadi snagu i onda ih ubije u pojam do kraja.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Homemade x8 project

Reply #55
tako je franky tocno to se dogodi ucio sam o tome na faksu i jednostavno lipo ispo 10 il 15 celziusa nema svoje normalne karakteristike..

Odg: Homemade x8 project

Reply #56
Quote
10 il 15 celziusa nema svoje normalne karakteristike..
Mislim da svi kemijski izvori imaju taj problem,lipo batke malo jače izražen....

Ima neki razlog zašto praznite samo do 3.85v po čeliji ?.... ja osobno svoje derem do 3.5v (u letu-a kada sletim vrate se na 3.7-3.8v) po čeliji a po specifikacijama može do 3.3v (u letu)....a koristim jeftinjare turnigy s najmanjim c.....

Odg: Homemade x8 project

Reply #57
meni je neki dan moj quad po hladnom sa jednom batkom super sljako a kad sam stavio dvije dobio je tereta vani hladno i morao sam držat iznad pola gasa za hoveri a inače je na pola gasa  :D :D a i naravno pao je i napon brzo kad poslije stavim punit nisam ni pola pocico  :D :D

treba stavit gijače baterija za zimu  :D :D :D :D
Leti samo leti :-)

Odg: Homemade x8 project

Reply #58
Da se nadovežem na Maija i ja moje praznim na 3.5 ša čak i 3.4 isto se kasnije vrate, turnigi ili zippy 20-30C
Leti samo leti :-)

Odg: Homemade x8 project

Reply #59
Ja sam primjetio da najviše kapaciteta iz gensica oslobodim u rasponu od 3,8-3,5V (pod teretom) i ne škodi im to, ali moram napomenit da ih je najbolje ponovo punit tek kad se vrate na sobnu temperaturu, ali ako vam se dogodilo da ste doslovno sve isisali iz baterije 3.0 pod teretom, najbolje bi bilo punit je jako lagano 0,3C dok ne dođe do storage napona (3.8V) i onda normalno punjenje kako več tko preferira na taj način su veče šanse za pravilan oporavak baterije od dubokog pražnjenja. No međutim kod dubokih pražnjenja ima jedan drugi faktor koji jako smeta a to je da neuparenost čelija dolazi sve više do izražaja kada napon zaroni ispod 3.3-3.4V (pod teretom) pa se lako može dogodit da će neke čelije pri 100% izvučenog kapaciteta završit na ispod 3V, recimo 2,7V a neke će imati iznad 3V - e to nije nikako dobro.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis