Skip to main content

Topic: Neispravna baterija (Read 4755 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Neispravna baterija

Pa ovo je katastrofa, tek sam sad shvatio. Narucio sam 4 turnigy baterije 4S, 5Ah.

Napunim ih do kraja sve, i samo je jedna na ispravnih 16.80V na kraju. Dvije zavrse na 16.30-16.50, a jedna je na oko 16V.

Na toj zadnjoj su naponi celija 4.0, 4.0, 4.0, 4.2V. Moze li se to nekako popraviti? probao sam paralelno spajanje na ispravnu bateriju al nista se nije desilo

Odg: Neispravna baterija

Reply #1
Pa ovo je katastrofa, tek sam sad shvatio. Narucio sam 4 turnigy baterije 4S, 5Ah.

Napunim ih do kraja sve, i samo je jedna na ispravnih 16.80V na kraju. Dvije zavrse na 16.30-16.50, a jedna je na oko 16V.

Na toj zadnjoj su naponi celija 4.0, 4.0, 4.0, 4.2V. Moze li se to nekako popraviti? probao sam paralelno spajanje na ispravnu bateriju al nista se nije desilo

Probaj odvrtiti discharge pa balance ponovo, mozda treba par ciklusa,
probaj i drugi punjac za svaki slucaj.

Odg: Neispravna baterija

Reply #2
Okej, probat cu par praznjenja i punjenje pa cemo vidjeti :)

Odg: Neispravna baterija

Reply #3
A koji punjač? Malo je neobično da punjač na 16,30 kaže - gotovo.

Ako ti punjač pokazuje napon pojedine čelije kod punjenja - prati malo što se dešava- vidljivo je kad pokušava "nadoknaditi" manji napon na ćeliji.

Da nije punjač završio zbog neke zaštite - max vrijeme, max mAh i sl prije nego što je uspio izbalansirati.

Punjači koji imaju malu struju balansiranja (tipično za standardne kineze) trebaju dosta vremena u CV fazi za balansiranje značajno različitih ćelija.

Nažalost dosta punjača ne balansira u CC fazi pa se onda CV faza značajno produži.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Neispravna baterija

Reply #4
Nema bas nekog ucinka niti discharge, niti balance, niti charge do kraja, nista.
Punjaci si ovi: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__39177__Turnigy_MEGA_1000W_8S_40A_Lithium_Polymer_Balance_Charger.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7028__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories.html

Evo na primjer jedna od baterija je zavrsila punjenje sa celijama 4.18, 4.18, 4.18, 4.22. Provjerio sam i multimetrom i stvarno su takvi naponi. To je jos relativno i dobro, al na drugim baterijama mi je delta V i preko 0.25V, a to nemoze bit dobro..

Jel ima netko mozda jos neki savjet?

Odg: Neispravna baterija

Reply #5
postaj review na HK... neka im bude antireklama...


Odg: Neispravna baterija

Reply #7
Jedna slika tisuću riječi;jedan film tisuću slika...snimi video od par sati punjenja I pošalji im  ::)....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Neispravna baterija

Reply #8
ja si sve vise razmišljam da ovo punjenje vise baterija odjednom putem onog adaptera za 6 komada nije dobro jer gleda sve ćelije u svim baterijama skupa...možda sam zabrijo a svakako nisam dovoljno stručan da bi sigurno znao....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Neispravna baterija

Reply #9
Gleda srednju vrijednost od svih spojenih ćelija koliko ja znam...cim ti spojis baterije na plocicu one se izjednace izmedju sebe, zato treba prvo debele konektore spajat da ne izgore balans kablovi ili konektori.

Odg: Neispravna baterija

Reply #10
Kako ti to puniš batke kada ćelija probije 4.22?
stavi ju na model i isprazni. Najbolje ak imas onaj buzzer koji monitorira svaku celiju zasebno.
i onda ju stavi na balance charge na 1A npr.
pa pusti nek polako fila... i ima nade da ti iznivelira to.

da imas bolji punjac mogao bi vidjeti i unutarnje otpore.
Oni isto pokažu jel celija u banani ili je samo lose izbalansirana cijela batka....

Odg: Neispravna baterija

Reply #11
Punit vise baterija je velika glupost! Uvijek moze neku prepunit, a neku premalo!

Puni jednu, po jednu!

Odg: Neispravna baterija

Reply #12
Kaj bi prepunio...ak i prepuni to je 0,1 V maksimalno...meni sve sljaka ok


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Neispravna baterija

Reply #13
Nene, punim jednu po jednu. I ne kuzim kako je ovaj punjac punjac od 1000W jednu celiju doveo do 4.22 u balance modu. Napunio sam na kraju na onom punjacu od 50W u balance modu sve baterije (trajalo je preko 8 sati) i stvarno je doveo sve napone u svim baterijama do 4.20. Sad cemo vidjeti dal ce dok se baterija potrosi i ponovo napuni u charge modu biti sve dobro

 

Odg: Neispravna baterija

Reply #14
Nene, punim jednu po jednu. I ne kuzim kako je ovaj punjac punjac od 1000W jednu celiju doveo do 4.22 u balance modu. Napunio sam na kraju na onom punjacu od 50W u balance modu sve baterije (trajalo je preko 8 sati) i stvarno je doveo sve napone u svim baterijama do 4.20. Sad cemo vidjeti dal ce dok se baterija potrosi i ponovo napuni u charge modu biti sve dobro

nikada nemoj puniti u charge modu, samo balansiranje!