Skip to main content

Topic: Gradnja Hvar-Citabria (Read 14299 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gradnja Hvar-Citabria

Ovu spravu pripremam za sljedeci projekt.Evo da vas s necim upoznam ako niste znali a bogami nisam ni ja znao dok mi nije rekao PZD probajte procitat CITABRIA  unazad.Model bi trebao biti 140cm raspona tezine max 1kg jer bi radio i identican cockpit i sve detalje motor ili gljivica ili nesto malo vece.Nadam se da bi trebala biti gotova do modelarskog skupa u Vukovaru.Materijal je spreman trebam jos realizirati nacrt i kopirati od pzda profil koi on koristi posto sam se uvjerio da je to savrseno,sve mu je jedno jel bura,jugo,maestral ma reze sve ko lud.cim pocnu radovi krecu i slikice.malo me za je printer pa nemogu jos kopirati nacrte da su nacrti kopirani krenuo bi vec danas u realizaciju.Nacrti izgledaju ovako.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #1
ja bi samo profil krila modificirao sa ovim ce biti isuvise brz,
vidio sam tamo RODU moze li rezultat probnih letova ???

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #2
Bit ce probni let rode naravno.na citabriu cu stavit onaj AH sto ga je pzd modificirao jer je izuzetni tanak a ima stvarno veliki koeficijent uzgona a i manji otpor nego ovaj u nacrtima citabrie.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #3
Bit ce probni let rode naravno.na citabriu cu stavit onaj AH sto ga je pzd modificirao jer je izuzetni tanak a ima stvarno veliki koeficijent uzgona a i manji otpor nego ovaj u nacrtima citabrie.
sve mi se svidja ovi tvoji planovi ali ja ispod  1.600mm raspona ne bih isao,JEDNAKU tezinu ces imati i kod 1.400mm
ali mnogo veci uzgon pa ces moci sa minimum gasa da jako dugo letis

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #4
Ma slazem se ali mi je problem radi transporta.jos ima vremena da razmislim o velicini.Imam pogon i za 140cm raspona i 160cm.e sad treba razmisliti

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #5
Ma slazem se ali mi je problem radi transporta.jos ima vremena da razmislim o velicini.Imam pogon i za 140cm raspona i 160cm.e sad treba razmisliti

tih 30-tak centimetara ti ne cine niti mnogo posla a niti mnogo vise mjesta kod transporta,

jedino ako ga mislis nositi u Dzepu !!

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #6
ma da slazem se u potpunosti jos cu razmisliti dok ne krenu radovi.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #7
 :D :D :D  uspio sam izprintat nacrte potrosio sam 20 listova dok mi printer nije poceo printat kako treba ali se isplatilo pa taman da je otisao cjeli pak papira 8) e sad ga moram presvuci u prozirnu samoljepljivu foliu i to je to.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #8
Laganini jucer poceli radovi.Jbg osto sam bez ljepila tako da nista od radova za par dana.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #9
evo i danas sam se malo igrao rezao sam rebra za trup.sve je rezano ugrubo nista jos nije bruseno.

Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #10
ljudi jel vi mozete otvoriti ovu drugu sliku meni je otvori 1/3 i nece dalje ?


Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #12
ide polako ma fali mi ljepilo kad stigne biti ce malo intezivnie.ovo je samo pokoi sat dnevno.pozz


Odg: Gradnja Hvar-Citabria

Reply #14
super 2000 a spojeve gdje je vece opterecenje premazem 5min epoxyem