Skip to main content

Topic: FatShark DominatorHD (Read 11119 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FatShark DominatorHD

Sljedeći mjesec izlazi na tržište FatShark DominatorHD.

Koliko vidim već se može narućiti na nekim sajtovima (preorder) a cijena je 550$.

Donosi 800x600 rezoluciju, FOV45', stalkenu optiku, HDMI konektor, DVR snimanje, i nema headtrackinga ali će biti modularan. Također, bit će bijele boje.

http://www.fatshark.com/product/1757.html
http://hobbywireless.com/index.php?main_page=product_info&cPath=52_123_124&products_id=1183
http://www.getfpv.com/fatshark-dominator-hd-fpv-goggles.html?utm_source=google_shopping&gclid=CNDHo_3R-7wCFQvncgodvKQAnQ
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=2546

S obzirom da i onako planiram uzeti neku FPV opciju sada se premišljam između ovoga i FatShark Attitude V2.
Attitude košta bitno manje (400$) te s njim dolazi i sve ostalo (kamera, Rx, Tx, HeadTracking.) Ali opet, razlika u kvaliteti slike je sigurno golema.
Al 550$ je zaista puno, jos kad tome dodam porez, i ostale dijelove... Brrrr.

Kakva su vaša razmišljanja, savijeti? Isplati li se pljunuti toliko love za DominatoraHD, ili da idem na jeftiniju verziju? Ili neko ima neku bolju (treču) ideju?

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #1
ovisi za sto ti treba ako je za zajebanciju sigurno ti se ne isplati ;)

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #2
Nemoj biti prvi, pričekaj malo da proizvod ispituju znatiželjniji. uvijek postoji mogućnost nekog faila u prvim serijama proizvoda... Cijena je malo žešća tako da zaletit se odmah.., ja imam attitude sd i ok su... Svakako bih volio pogledat i ove HD pa da vidim razliku. ovako sve rekla kazala...

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #3
Nemoj biti prvi, pričekaj malo da proizvod ispituju znatiželjniji. uvijek postoji mogućnost nekog faila u prvim serijama proizvoda... Cijena je malo žešća tako da zaletit se odmah.., ja imam attitude sd i ok su... Svakako bih volio pogledat i ove HD pa da vidim razliku. ovako sve rekla kazala...

Ajde kad je sad već tu riječ o Šarkicama mene već jedno poduže vrijeme fejst napinje da bi probo FPV, pa ajd mi malo iz prve ruke opiši osjećaj tih očala na glavi, kvaliteta slika i jel si letio i prek LCD-a, pa ak jesi koja ti se solucija čini boljom. Veli mi drug Šišmiš da je ono probo vozat FPV i da mu je dopizdilo kroz 10-ak minuta., tak da sam sad u velikoj dvoumici al me još uvijek ne popušta kupnja opreme.
     

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #4
Ja isto pratim već jedno vrijeme te njihove datume izlaska dominatorHD naočala, ali 550 $ mi je previše. Neznam da li će pasti cijene sadašnjim FatShark modelima izlaskom HD verzije, al sumnjam... Prema tome u obzir mi dolazi dominator ili base SD.
Mene isto zanimaju vaša iskustva sa naočalama ili monitorom. Nisam imao prilike uživo vidjeti kako to izgleda na naočalama, ali si mislim da bi morao biti bolji osjećaj, veća slika, vidiš više detalja nego na LCDu na suncu... Je tak ili nije?  ;)

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #5
Ja mislim da je to sve ukusa. Koliko sam skuzio ekipa koja vozi avione vise vozi na LCD, jer sa avionom si cca pola sata u zraku i visoko si i nekako ti je lakse na monitor, treba nositi šarkice toliko na glavi. Ja imam dominatorke jer vozim quada cca 10-ak min i to pokusavam da letim brze i nize i to jednostavno kad letis na monitor nemas uopce neki ugodjaj, totalno bezveze, ali kroz cvike kao u igrici, opako.

Ako se kupujete cvike definitivno Dominatorke, a ako kupujete LCD nikako one jeftilene jer nece apsolutno nista vidjeti po danu, jenino ako se ne zatvoris u kartonsku kutiju nasred livade ,  :D :D,  po meni je super onaj Fieldview 777 , rezolucija super i normalno sve vidis po danu


Odg: FatShark DominatorHD

Reply #7
Ako se kupujete cvike definitivno Dominatorke,

Pod Dominatorke misliš na ove HD ili očeš reći rađe Dominatorke (stare) nego Attitude? Jer, kolko vidim po karakteristikama, Attitude V2 su bolje od ovih starih Dominatorka. Doduše i skuplje, al dobiš i više opreme s njima. Ja i onak trebam nabavit TX, RX, kameru...

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #8
Ako imas novaca za takve stvari ja preporucujem da uzmes.. Ja sam letio sa njima jedanput nazalost nisu moje, ali je meni to odlicna stvar! ;)

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #9
E sad neznam za Attitude V2, znam za prvu seriju Attituda, isto sam htio njih kupiti , ali onda sam skuzio da je to macak u vreci. Ok dobijes sve uz njih, ali ŠTO dobijes. Prvo slika nije tako ostra kao u Dominatorkama, imaju neki blur po rubovima, to je zbog optike. Onda taj 5.8GHz prijemnik sto dodje u njima je ona losija verzija. Ja sam kupio onu Nextwave verziju koja ima osjetljiviji prijemnik i usporedio sam na livadi sa kolegom koji ima tu losiju verziju i kuzi se razlika. Jedino neznam kakva je ta kamerica. Uz Dominatorke ne dobijes nista, ali bateriju uzmes neku 2S tipa 1000mAh, to je par dolara i cisto dovoljno i taj prijemnik i to je to. Kad pogledas svi koji bas peglaju taj FPV voze na Dominator, znaci  8).

E sad ova HD verzija bi mogla biti zanimljiva, ali zasad ostajem na svojma, meni su zakon


Odg: FatShark DominatorHD

Reply #11
E Mario, ma nema taj 5" je ludilo. To je super stvar za snimanja, pogotovo kad gledas na gopro sa gimbala. Na cvike se jako malo ljudi odluci jer se znaju pogubiti u prostoru i onda panika. Meni bas suprotno, nabijes ih na tintaru i nema okoline da mi smeta i onda adrenalinski trening za zivce nakon pacijenata na poslu, jedino moras paziti da te ne đepare dok letis 
:D :D.

Ovo je moja brija

Backpacken with TBS Discovery

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #12
Fora je što Altitude ima nešto širi kut prikaza slikew od Dominatora, ali zato ima plastičnu optiku, dok dominator ima staklo. BaseSD je isti altitude, ali bez prijemnika ugrađenoga. Meni isto taj prijemnik ne znači nešto, jer imam 1.3 GHz sustav. Znači ostaje mi dominator kao best buy. Još da malo snize cijenu dok dođe novi, to bi to bilo..

Hvala na savjetima i dojmovima ;)
 
 

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #13
Ja sam prvo imao BASE, je fora je sto je veca slika, ali je mutnija i ima taj plavicasti blur koji mi je isao na zivce, osd tesko kuzis , a i pocne me boliti glava nakon 10min leta, valjda zbog te slike , neznam. Na Dominatoru se savrseno vidi, super ostro . Znas kako sam prvo testirao.  Spojio sam doma na Dreambox satelitski receiver i upalim listu kanala. Na Base nema sanse da mogu skuziti slova makar su veca, dok na Dominatoru bez greske. I onda kad pogledas kupis kamericu sa 700TVL, koja svrha ako ne spojis na Dominator.

Ima i ove sa diversity prijemnikom sto je super fora, samo kako dobro radi neznam. Slika bi trebala biti slicna dominatorkama. Vrijedi progooglat

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__50228__Skyzone_FPV_Goggles_5_8GHz_Dual_

Odg: FatShark DominatorHD

Reply #14
Navodno jako dobre,imam ih u vidu za jednoga frenda.
Kada dođu i kad ih istestiram javim....