Skip to main content

Topic: Turnigy Accucell 6 problem! (Read 3607 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy Accucell 6 problem!

Dakle imam problem s navedenim punjačem jedan dan puni sve ok,a drugi dan cim ga spojim na napajanje od laptopa javlja input voltage error, napajanje za laptop sam kupio sa ebay-a.
Sad neznam do cega je napajanja ili punjaca?

Javlja mi ovako kao u ovom videu, samo sto ja punim 3s batke.
Turnigy Accucell 6 voltage error

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #1
Napajanje!

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #2
Ako nemas drugo za probu, probaj na akumulator ako imas!

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #3
Jel se moze sa napajanjem od 12V napunit baterija sa 4 ćelije?
Da, AC6 ima step-up konverter na ulazu, ali kod 4S ne očekuj struju punjenja veći od oko 2,5 A (50W)

@Axxman: na video je sve jasno, izvor je deklariran kao 12V/1A, a on bi punio sa više od 2A....mojneme batje :D

Uslikaj deklaraciju sa tog tvog laptop napajanja, mislim da bi mogao biti čak i over ( > 18 V, tada slijedi malo dorade).

Damir


Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #5
Ipak je do napajanja >:(
Nisam znao da na punjacu dok se puni baterija kada odem na - tipku mogu vidjeti koja mi je ulazna struja odnosno struja koju napajanje daje, i kad sam to vidio ostao sam zaprepasten.... jednu batku sam uspio napuniti ali svako malo sam gledao taj napon i nevjerovatno koje sranje od napajanja!
Napon varira iz sekunde u sekundu i to dosta npr. nakon 15-tak min punjenja napon je 12.14 pa 12.20, 12.33, 12.11v ajde to i nije nesto ali pred kraj punjenja bi vec bio pao sa 12.16 na 11.78v i tako... i uspio sam jednu batku napuniti, kad sam spojio drugu napon je bio samo 11.48v i padao postepeno do 10.50 i na 10.33v mi je punjac javio input voltage error i to je to!
Ne kuzim kako toliko napon moze padat?
Btw jel moze netko nabacit kakav link za neko napajanje jeftino, a dobro :D
Ili da kupim napajanje za komp pa ga preradim ili dam nekom da mi preradi!

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #6
Vjerojatno napon pada kako se napajanje grije u radu. Otprilike znam što bi moglo biti, ali je servis neisplativ (trebalo bi promijenti sve elkače unutra, a kučište je ionako zaliveno), imao sam takvih hrpu i sve ih bacio.
Prodaju stara lapentop napajanja (cca 12 V, to je iz doba NiMH), muljatori !

Nabavi neko PC napajanje, pa ga preradi, nije nešto, ali je barem jeftino.
Damir

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #7
Da bude dosta toplo napajanje!
Nista onda se moram bacit na posao 8)


Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #9
Imaš li namjeru ostati u aeromodelarstvu i/ili baviti se kojim drugim hobijem za koji trebaš ispravaljač, štedi neko vrijeme i kupi si solidan stroj. Nešto poput ovog:
http://www.chipoteka.hr/artikl/103975/ispravljac-138v-10-12a-lns-1012
ili ovog:
http://www.kronos.hr/veleprodaja/ispravljac-1012-p-453.html
služit će te godinama na gotovo dosadan način, pouzdano i u tišini! Moj uređaj je zašao već u drugo desetljeće i još uvijek ne tražim zamjenu za nj.

Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

 

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #10
Za sad cu probat nabavit nesto privremeno.
Ovo sto je @SDespot predložio bi bilo idealno no to ce ipak malo pricekati...
Hvala svima na pomoci :)

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #11
Bok

FlyMeTo...... ti je dao dobar link.Em što je kompaktišn, em što će zadovoljavat sve tvoje potrebe sa Accu 6-icom.Mislim da te isto košta kao i na Ebayu kada platiš shipp tako da ne razbijaš glavu.

Ukoliko se kužiš u elektroniku možeš si sredit neko ATX napajanje.Počupaš sve van osim 12V linije, a možeš i ostavit.Pretežno odu kondići koj je te koštaju 5kn. 8) 8)
Baš sam prošli tjedan popravio jedno staro ATX napajanje (svi kondići na sekundaru su otišli), lijepo sve počupao van osim 12V raila, na trimeru sam digao napon na 12,9V i radi super.S njime napajam dva IMAXa B6.
Naravno ove trafo mrcine su definitivno silent rješenje ali ionako Accu ima ventilator tako da...
Osim toga tebi treba za 4S pa je 15V bolje rješenje tako da ti punjač radi u BUCK modu cijelo vrijeme.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #12
Ma probat cu nabavit staro napajanje od kompa i dat frendu da ga sredi za pocetak.
I da netreba mi za 4s nego 3s video sam postavio samo da se vidi u cemu je problem!

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #13
Ako ces preradjivati napajanje od kompa trebas i opteretiti 5V rail inace ce ti 12V jako varirati. Kupis 10oma 10W (moze i manje ali ce se jace grijati) otpora i spoji na 5v na napajanju a sa 12V napajaj punjac.

Odg: Turnigy Accucell 6 problem!

Reply #14
Već ima tutorial na forumu ovdje: http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/napajanje-punjaca-prerada-pc-napajanja-%28moj-nacin%29/msg62858/#msg62858

Ovo je rješenje ako trebaš samo napajanje za punjače 12 V.

Ako ti treba i za 12 V lemilicu , 12 V Dremel odnosno razne uređaje sa napajanjem od 5 pa do 24 V, onda je najbolje rješenje predložio SDespot. Razmišljali smo nedavno da napravimo mali tutorial o izradi takvog podesivog izvora napajanja ''za sve'', pa ako ima interesa...potruditi ćemo se.  :-\

Damir