Skip to main content

Topic: X-UAV Talon FPV (Read 77519 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #75
e sad je sve stiglo, za nekih 6 dana iz kine propovi aeronaut i ostalo iz HK EU

treba ubacit u model pa vidjet kako radi,
a motor je mrak ovak izvana! negdje pišu da je to najbolja serija što HK prodaje, rebrandirani 'Hacker',
perverzija ako je i u radu tako dobar, no za te pare, ak vrti prop pola h u zraku bez da ubije batku bu dobar  ;D


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #76
Mrcina od motora 288 g, imao sam jedan komad i prodao ga bez da ga probam .

Ići će do sljemena i natrag za 6 minuta  :D .

Doktore lijepo je vidjeti da te adrenalin i dalje drži .

Vidimo se na livadi .

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #78
super!
vidi se da je okretan(dobro za korekcije prilikom vjetra i slično) i voli potegnut(ne vuče se kilavo kao neki FPVmodeli već klizi) :)

koliki je flight time bio i pri kojoj masi, te koliko si mAh ukupno ugurao nazad u batke?



Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #80
Aha. Ucinilo mi se da je to novi let od danas/jucer.
500mAh za 7min s polijetanjem(max potrosnja) znaci da bi s nekom 5000mah mogao imati barem 5-7x vise tj 40ak min bez beda
a s 10Ah preko sat.... uz dobro pogodjen rezim rada motora.

za to su idealni oni OSD-i koji izbacuju u realtimeu potrosnju mah/km.
kao u autima l/100km. Ovako se mora doma analizirat snimka pa racunat rucno  :'(

testiranja ce pokazati, nastavi samo a nadam se da bum se i ja pridruzio uskoro  ;)


gle ovog s rcgroupsa, 48km s potrošenih 4400 mAh 6S  8)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #81
Nikako da pocnu isporucivati Vektora, on ima hrpu opcija,
jos i boju moze mjenjati plus audio upozorenje,
ono lakse s papucicom, vozis na parama...

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #82
znaš što bi bilo fora,
svi imamo SD rezu snimki FPV streama sa svim pdoacima, povremene ispade i šumove...

a neki osd-i snimaju GPS log leta na sd karticu,
kada bi snimali i ostale parametre(a mogli bi jer ih ionako oni obrađuju i iscrtavaju na ekranu na modelu,
znači imaju točno sve podatke u digitalnom obliku, a ardupilot recimo već snima sve podatke tako)

onda bi se moglo to nabacit s nekom aplikacijom kao layout preko FullHD snimke od GoPro (po potrebi)
i podesit se jasno sve kako nekome paše raspored.
ne košta ništa a zgodan feature :)

tako recimo postoji za bicikle logger pa si kasnije puknu to preko HD snimke gore:
Shimano Highway Challenge with Dashboard ( 1:51:30 )


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #84
Jako mirno, bravo Boris.  :)

No nemres stavit takvo slijetanje bez objašnjenja,  ???
ravno prema stablu a lijevo jedno manje stablo, desno veliki panj, dole ograda, gore kablovi od struje...
pa zašto si od cijele one livade malo lijevo uletio ljudima u vrt? I to s upaljenim motorom?!
djeluje da nije bilo blizu launch pozicije, failsafe neki ili što?  :o jel model OK?

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #85
Hahaha fakat slijetanje je misterij! Super snimke Boris!

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #86
O tome jednom prilikom kada se vidimo na livadi  8) Model je živ i zdrav naravno

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #87
Ok kada je tajnovito, samo me zanimalo jel stvar nekog serva ili nešto treba pojačat na modelu, da pripazim.

program za prepoznavanje lokacije odradio svoje iako je lik u međuvremenu posjekao jedno stablo  8)
cca 3.5 km od polijetanja, točno?
http://tinyurl.com/dvoristemaps




 

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #89
Wtf program za prepoznavanje lokacije?!

moćan ali ne mogu o tome na forumu...
bitno da nema ozljeđenih a najvise je ljude zbunilo nesto sto trza i blinka crveno.
tj gopro na gimbalu.
Jucer oko 19h bilo ateriranje. Nakon cca30min dosao vlasnik po model.
sam u bijelom autu. Bilo bi dobro da dobijemo vise info pa da naucimo nesto iz toga i preveniramo ubuduce na svojim modelima.
glavu gore i idemo letit dalje.  :)