Skip to main content

Topic: X-UAV Talon FPV (Read 77529 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #105
Hvala,
danas probao i manualni FPV.

Trosi kao upaljac, za preko 20 min leta potrosio ispod 1000 mah od 2200, procjena od 35-40 je dobra.

Dome je promasaj, vidi se i smeta, ne uvijek ali dovoljno da cu prebaciti kameru.

Brz je, do jednog bazena sam prije letio s XL a sada zuum i vec sam tamo.

Model bi preporucio za letenje s autopilotom, rucno je dosta reaktivan, nema tendenciju samo ispravljanja ide kuda gazda kaze,
bes slike bi bilo baj baj, ali to ga i cini zanimljivim kao da letim lovca a ne glajdera.


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #106
Trosi kao upaljac, za preko 20 min leta potrosio ispod 1000 mah od 2200, procjena od 35-40 je dobra.

Bravo na još jednom uspješnom letu i slijetanju  :)
 ja sam svome trup zaljepio jučer, danas rep pa preko tjedna ako stignem ubacit motor i serva bit će super,
pa da idući vikend mogu probat malo i u zraku.

koliko si batki imao u modelu: 2x 3S u seriji(=2 batke)  ili 2P2S  3S batke (=4 komada) ?
pitam zbog računice mAh. ako su 4 onda je to potrošenih 2000mAh pri 6S.
ako su dvije onda je 1000mAh pri 6S. 

s tobom se to ne zna ni kada letiš s OSD-om radi jedinstvene montaže amp senzora iza samo jedne batke a ne svih,
pa su amperi samo dio od ukupnih kao i mAh onda...
uporan si nema što, postao ti je to kao neki trademark već  ;D
samo naprijed  :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #107
 :) :)

4 batke,
2p + 2p pa u seriju.

Quada letim s 2 x 8000 i 2 x 5000, nemam vise 5000 da probam 3x, prije sam i 3-4 x 2650 ali te baterije nisu dovoljno dobre i onda znam imam 8000, imam 5000, tako mi ispadne.
Istina teze je onda racunati koliko vuce stroj, ali meni je najbitnije koliko drzi baterija i opterecenje po bateriji.

Neki OSD imaju i problema s 6s i vise A ( cesto je 80A i 4s limit) pa ovako obilazim problem,
drugi je da na quadu imam 12v i 5v izlaz iz OSD pa bi teoretski smanjio ulazni napon kada bi letio na veci S,
nazalost Afro slim ne podrzava vise od 4s ( barem tako navode) a rado bi probao 6s a na kraju zasto ne i 8s.

Najveca mana ovog sistema je puno zica a prednost jeftine baterije koje vec imam.

Jedino sto mozda malo previse riskiram je samo 40A regler, iako 6s ne treba puno A,
nisam siguran da regler moze podnjeti 40A * 6*4.2 a kamoli burst mod.

Mozda ako nabavim koji jaci regler i vecu elisu pa isprobam i 4s.

Ovo sam skoro sve sklepa od sta sam imao pri ruci.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #108
Na slijetanje se jos nisam naviknuo,
jednostavno je pre brz,
danas sam 2-3 puta prilazio i odustajao,
ide pa ide, srecom imam prostora.

Jedan je testirao flaperone i rezultati su bili losi, previse korekcije repom i onda gubi prostor za upravljanje,
ne bi ni flapsovi puno pomogli jer reagira kao delta zabije nos,
mozda spoilerons ali nisam siguran.

Jednostavno klizi, a bojim se ako previse zakocim da ne stalira ili padne preko krila.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #109
ok, onda je u biti potrošeno 2000mAh pri 24V za 20 minuta leta, a ne 1000mAh.
čisto za računicu da se može usporediti setup motor/prop s nekim drugim. jer onako ispada da troši duplo manje npr....  ;)

pošto koristim jeftin OSD koji ima jedan izlaz za dubinu,  :'(
 a ne želim koristiti delta/v-tail mixer, pošto on ograniči max otklon na pola.
kao ni servo reverser jer je to nepotrebna elektronika koja je jos jedan moguci point of failure.
(Imam oboje vec kupljeno za slucaj da serva nisu ovako htjela radit.
 Posto to prvi puta radim na digitalcima. Do sada sam samo na analog.)
prelemio sam žice da serva rade suprotno, tj obje površine onda idu kako treba kada je riječ o horizontalcu
(znam da se servo može okrenuti skroz naopačke u krilu no onda nije to to, volim simetriju :))

Joint Item11

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #110
Slika zbunta baterija i rezultat punjenja.



Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #111
Kasnije sam skuzio da vec imas reverser, da je do pouzdanosti.

Svidja mi se kako si zamjenio zice na servu za opletene,
kakvi su za ukopavanje u EPO s obzirom da su malo siri, idu li u predvidjeni zlijeb ili moras malo rasiriti kanal?



 

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #114
Koji propovi idu na ovo čudo?


Sent on the road from my iPhone feat. Tapatalk
Multirotor FTW!

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #115
Koji propovi idu na ovo čudo?


Sent on the road from my iPhone feat. Tapatalk

Na kutiji pise 9-14", jedan je letio i sa 16" no onda se mora paziti kod slijetanja kao na zagiju.
S foldable mozes i vise.

Ja imam Master airscrew 10x6 pusher.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #116
Kamera vani puno bolje.

Nedavno izmjerio max power oko  800w,
sve to trpi mali 40A regler BlueSeries na 6s.




Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #117
lijepo ti ide :)

glede watta kada već spominješ,
moj daje i preko 1.1 kw  ???  na 4S batki. (12 000 mAh bu u zraku).
mjerio sam potisak na podu u stanu sa zakvačenom vagom za karbonku, 3.8-3.9kg statički,
što znači da se model može lansirati vertikalno jer je lakši od toga LOOL (problem bi bila stabilizacija jasno dok ne nabere brzinu radi malih površina za upravljanje, pa čisto sumnjam da budem to izvodio  :D  ;D )
ali bitno da ima snage za izvuć se iz s..nja ako zatreba u zraku :)
 
zbog mnogo obaveza ugradnja je stala, ali još malo pa bum ulovio vremena da dovršim.
nadam se letu za nekih 10-14 dana.


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #118
Tvoj stvarno ima snage.

Ako je ono 5.8 na nosu predlazem ovako nekako da stavis antenu, trup dosta smeta signalu.


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #119
Video link snimka,
5.8 uzivo jos bolja slika, ovo je neka niza kvaliteta da se snimac ne zblesa, onda youtube jos pogorsa.

http://www.youtube.com/watch?v=v7Zlzpc8nqs

Kako je zemlja prilicno suha, kada drljaca ( rep modela) zaore dobrano se prasi.