Skip to main content

Topic: X-UAV Talon FPV (Read 77539 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #210
Kužim... Ajde sretno pa se vidimo na letenju!

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #211
Evo danas smo malo ja I bodul letjeli na zadarskm području.
Video treba  da se uplouda, a za sada budem stavio samo jednu slikcu kada se vratim u zg bude išao video kratki koji samo opet mobtelom snimio.
Ali I bodul je snimao sa svojim fotćm pa nek okači koji video ili sliku isto.
U svakom slučaju sa ninskih stanova preko velebita.



23479m što je moj osobni rekord za sada, plan je bio ići do 25000m ali me oblak omeo i jedva sam se izvukao iz njega na nekih 22km.




Evo i sike sa veliko ekrana:



 :)


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #212
Craaaazy... Pazi jucer sam bio malo nize, na Svetom Brdu!
Da sam bio danas, mogao sam te fotkat dok iznad nas prolazis! :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #213
mogao si ga chopiti rukom, ko Sekili coptera  ;)
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

 

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #214
Ideš, morske avanture su počele! Čestitam, bit će te problem stići :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #215
Ideš, morske avanture su počele! Čestitam, bit će te problem stići :)

Ma neće s obzirom da talon sa ovim baterijama I uz malo sreče ima range od max 30km u jednom smjeru.
Sada gledam da si napravim litiionski pak od 20a ili malo vise ampera pa da mogu otići dalje.
Iznedila me slika na 23 km možeš letit bez problema čak je imala manje snjega I to dosta manje u odnasu na zadnji let od 20km.
Tako da ima dosta utjecaja sama lokacija. :)
Volio bi otiči do 30 km još ovih dana ali moram gleati prognozu I kako vijetar puše da znam u kojem smjeru ići jer to je najbitnije.
Idemo danas na razgledavanje neke lokacije pa čemo vidjete ako je ok možda opet budemo letjeli :)
Pozz
vidimo se kada se vratim u ZG

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #216
Majk ovo je ludo,
Možemo s Preljevnice otići do moje vikse u Harmici da vidimo da li treba kosit travu  :D :D :D :D :D

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #217
Cestitke na novom rekordu.
Sretno s daljim obaranjem.






X-UAV Talon FPV

Reply #218
Jazo jel danas ljestvica jos vislje dignuta ili nije?

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #219
Nije. Prvo su se pojavile smetnje na videu 1,2 GHz nakon 2 km tako da je samo odradio kraći let od 15 km. Ja sam ga mogao pratiti na DVR 1000 do 13 km, jer sa štap antenom nisam imao više dobiti. Sumnjamo da su problem dva repetitora na 500 udaljenosti lijevo i desno. Do oko 2 km nema nikakvih smetnji a onda lagano horizontalne crte po ekranu se pojavljuju. Možda danas stavim na youtube.
Kasnije smo prešli na novu lokaciju oko 1,5 m prema Pagu na vrh poluotoka iznad Ljubča. Lokacija ko stvorena za letenje. I to ćemo staviti na Youtube. Ostaci tvrđave iz rimskog doba i zidine nekog grada su ostale. Pogled prema Pagu i otocima predivan. Visina polijetanja oko 50-70 m nadmorske visine. Pošto je na ranijem letu potrošio skoro pola baterija, sada je letio samo do Paga. Video smetnje nikakve-zanemarive. To je izabrano za novu lokaciji obaranja apsolutnog rekorda od 50 km s Talonom.  
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #220
Pa vi ste pravi pioniri... Ludnica, izvjestavajte nas, napeto je!


Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #222
Koja dobra lokacija! Pa od tamo se vidi do Italije :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #223
Baš sam se iznenadio kako je lokacija gdje letiš bitna.
Dan prije 23km  bez problema slika čista nema niti snjega  a drugi dan druga lokacija na 2 km jedva vidiš kuda ides.

Evo kratki isječak koji sam snimio mobitelom prije samog okretanja na skoro 23 km slika fenomenalna :)

http://www.youtube.com/watch?v=G_m_0kB0tRU

Nažalost kako stvari stoje prognoza će se pogoršati  tako da ne vijerujem da ću iči još koji put ovdje dole u ZD makar bi volio.
Nadam se samo da će u petak možda biti ok vrijeme pa da probam još koji put da letim. :)

Odg: X-UAV Talon FPV

Reply #224
Project Philadelphia ovaj put će uspjeti. Predmet ( TALON ) stvarno će nestati i pojaviti se iz drugog svijeta, samo ako elektronika odradi svoje  :D 

Ostaje na elektronci da se i vrati. Evo nekoliko slika terena
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(