Skip to main content

Topic: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT+VIDEO (Read 21470 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #60
ma malo miska nabacis i bacal bus ga u stratosferu ... salamala ... hmm,  zanima me to sa turbinom, iako mislim da nebu naj rjesenje. to je moje " pocetnicko " misljenje. bez obzira na snagu mislim da turbine imaju smisla kod spicastih modela i to kad postignu brzinu ... krila mi se bas cine kao neka medju kategorija gdje jos uvijek propela dominira ... svakako bih volio vidjeti da sam u krivu . VIDJETI

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #61
Strong,
 
dobrim dijelom si u pravu. Propovi su svakako efikasniji, manje snage za isto potiska, jeftiniji su, vuku manju struju itd. No, ja sam se navukao na turbine - taj zvuk i ventilacija......Od početka je ideja bila da na njega ide turbina. Jučer smo samo isprobali da li leti i kako. Ta je faza sada gotova. Bez turbine ovo bi bio još samo jedan Zagi,..naravno malo veći. Zdovoljan sam sa sendvičom stiro, balza plank i 50 g staklo. Dva puta je kod bacanja dobro tresnuo preko vrhova krila. Ni ogrebotine.  ;)  Dapače, ako imaš vremena navrati kod nas u Dubravu gdje letimo. Pripremit ćemo malu demonstraciju EDF modela koje imamo.
 
lp
 
Toni


Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #63
eh, eh, uvijek prekinu kad je najzanimljivije...možda da nema dole tolike točkove..hmm....u svakom slučaju veličina prikladna.... ;)
 

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #64
Strong,
 
dobrim dijelom si u pravu. Propovi su svakako efikasniji, manje snage za isto potiska, jeftiniji su, vuku manju struju itd. No, ja sam se navukao na turbine - taj zvuk i ventilacija......Od početka je ideja bila da na njega ide turbina. Jučer smo samo isprobali da li leti i kako. Ta je faza sada gotova. Bez turbine ovo bi bio još samo jedan Zagi,..naravno malo veći. Zdovoljan sam sa sendvičom stiro, balza plank i 50 g staklo. Dva puta je kod bacanja dobro tresnuo preko vrhova krila. Ni ogrebotine.  ;)  Dapače, ako imaš vremena navrati kod nas u Dubravu gdje letimo. Pripremit ćemo malu demonstraciju EDF modela koje imamo.
 
lp
 
Toni

bu doslo na red ... thanks na pozivu, trenutno mali od 10mjeseci crpi neke snage, ostale pozdere obrt ... ali stignem pratit zbivanja . tako da, sto detaljnije to bolje .
drzim fige za finale ...

Odg: STIRO BALZA ZAGI

Reply #65
Jučer smo po prvi puta pračkali zagija. Novo iskustvo za mene. Sve je prošlo u najboljem redu. Nakon što ga je Saraga pustio krenuo je u lijepu uzlaznu putanju bez motora. Let je nažalost bio kratak jel je postao jako nemiran, premda smo ga prošli put utrimali. Nakon slijetanja pokazalo se da je jedan trokutić na elevonu bio olabavio. Na sreću sve je dobro prošlo kako je moglo.
 
U svakom slučaju pračka je odradila svoje. Već je pri kraju i katapult rampa koja će u "sinergiji"  :)  s pračkom služiti za polijetanje Zagija i Miragea. Još samo moram napraviti pedalu za otpuštanje gume i to je to. Kad stignem stavit ću slike kuke na Zagiju i rampe. Tko bi rekao što može ispasti od malo pvc cijevi i izolacije za iste.  ;)
 
lp
 
Toni   

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #66
ispalo je i zavrsilo fantasticno.

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #67
Evo par slikica lansirne rampe. Napravljena je od nekoliko pvc vodovodnih cijevi - fi 32 mm te nekoliko spojnica. Dužina preko svega je 175 cm, a širina dijela na kojem je smješten model 52 cm. Cijevi po kojima klizi model su obučene u izolaciju.  Još preostaje napraviti pedalu za otpuštanje gume. Onda slijedi probno lansiranje Miragea. Mislio sam da će rampa biti prevelika ali kada je Mirage sjeo na nju i ne čini se tako.
 
   

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #68
ne kuzim kak to onda mislite ispaljivati, gdje ide guma, za sto se model zakaci da ga guma ne potegne? nije li jednostavnije i atraktivnije staviti retrakte?
struja zakon, nitro USTAV


 

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #70
Čini mi se da je to 50 mm promjer cijevi jer na tog Mirage s njegovom težinom bi se cijevi savile da je 32 mm.
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #71
ne kuzim kak to onda mislite ispaljivati, gdje ide guma, za sto se model zakaci da ga guma ne potegne? nije li jednostavnije i atraktivnije staviti retrakte?

evo tu ti je dobar prikaz o čemu je tu riječ ..da atraktivnije je imati retrakte ako imaš podlogu s koje ćeš poletati i sletati..ako ne onda ti preostaje bacanje iz ruke ili katapultiranje..Mirage se do sada bacao iz ruke i nikada nije bilo problema. Ne mislim po model nego po bacača. No, imati pored glave turbinu od 1.7 kW i 39 000 okretaja kod bacanja..... Ovdje je jako bitna sigurnost glave modelara.  ;)    
 
RiteWing TL 50 Bungee Launch
 
lp
 
Toni

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #72
Čini mi se da je to 50 mm promjer cijevi jer na tog Mirage s njegovom težinom bi se cijevi savile da je 32 mm.

ne, cijevi su 32 mm fi...cjela konstrukcija još će se dodatno ukrutiti kada se na livadi pričvrsti s četiri duga šarafa koji idu kroz na zemlju položene cijevi...
 
lp
 
Toni

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #73
Viđao sam prije po netu te bungie, al se nisam puno razgledavao, mislio sam da je to samo za edf-ove... No sad kad malo bolje pogledam.. sviđa mi se :)

Nego.. uglavnom što sam vidio, na kraju te bungie gume je neki maleni klin za zemlju, sve si razmišljam šta ako to krene prema meni.. možda bi nešto od šatora bilo bolje,
čak ako ste kada vidjeli predšator od kamp kućica, imaju fine aluminijske šipke za konstrukciju od kojih bi se dala složiti sklopiva rampa, a i klinovi od šatora bi možda bili ok za zakucat gumu..

Čak si sad razmišljam da bi ponovno složio f117, možda bi na ovaj  način konačno i poletio.. bez roll i crash efekta :) :)

Odg: STIRO BALZA ZAGI + KATAPULT

Reply #74
a wora, 1,7 kW. kada ces ti tako? ;)
struja zakon, nitro USTAV