Skip to main content

Topic: Vremeplov (Read 14668 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vremeplov

A ovo sam pronašao jutros u zabačenom dijelu ladice... :o...Da ,  nekada davno sam letio na 27MHz... :-\ .
Znam da Diogen i Faldomak imaju slične ''fosile'' negdje u garaži.... ;D  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #1
 :D  - nema više - zadnji FM receiver i kvarzevi otišli nekome ove zime.

U moderno doba digitalije jedino vintage zadovoljstvo je ostalo par cijevi za audio potrebe (a i to jako rijetko).


[attach=1]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Vremeplov

Reply #2
A vido ovo Renato...da je bilo imat, u ono vrijeme, original AC 30 Fender (Jedini Davor Štern jer je bogat rođen), a mi ostali kupili taljanski surogat  ''Davoli''..... :D ...fali ovdje  ecc 83 ... i u push pull ,dobiješ gitarski ton Henk Marvina (The Shadows),
Neću više ,jer ću se rasplakat  :'(...LP i dobar tek... ;)
 http://www.youtube.com/watch?v=aHjoi_0YhGA

Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Vremeplov

Reply #4
Damire dragi , te lampe si mi trebao ponuditi prije 45 godina ,a danas mi je gitara obješena ''o klin'', ali hvala u svakom slučaju... ;D
p.s.  Kristali : TX 27.045    i    RX 26.590  /  19  / HKS 6A . Ako kojim slučajem želiš ove kristale ,šaljem ih žurno Tebi  :)
LP
Mes
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #5
Hvala barba Mes nije potrebno, taj kanal bi bio po CB-u 7A, a po RC-u može biti 9, red ili kako ga koji već označavaju.
Nisam 100% siguran, ali mislim da je moj prvi Graupner, tamo sredinom 70-tih radio baš na toj frekvenciji  ;) !
Što se tiće vakuuma, zaliha nerabljenih i spremnih još uvijek postoji... :D
Damir


Odg: Vremeplov

Reply #6
Evo i jedan moj fosil: servo..šta..ja.znam.. valjda krajem 80-tih. Vidi se da su još odvojene žice napajanja od onih sa potenciometra, takve su kinezi štancali  prije 15-tak godina za primitivne DTMF RC igračke.

"U to vrijeme" imali smo svega tucet raznih materijala: lipa, balza, drvofix ili ono prozirno celuloidno ljepilo, japan papir ili svila za bogatije, te nitrolak eventualno malo parketnog laka da ti nitorgorovo ne razmulja presvlaku. Metanol+ricinus, stanica sa kvarcom i prijemnik sa servačima, napajanje sa "Croatia baterijama" jer za DEAC-Accu nije bilo love. I opet smo letili isto kao i danas....čak i bolje jer je na očima bila manja diotrija, a livada je bilo slobodnih na sve strane  :D
Damir

Odg: Vremeplov

Reply #7
@Živio Damire , kad spominješ slobodne livade onog vremena , sjetim se mojih FF modela ,a motor jednog od njih(Cox 0.049) ,je gasio ovaj FUEL TIMER...Made in Japan  ;).....1970........ ;D...LP.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #8
Samo za barbu Mesa  ;) :

Odg: Vremeplov

Reply #9
Asti maloga miša !!! možemo otvorit muzej ''nostalgičnih'' gađeta... ;) LP

p.s. Nadam se da ste svi dobro prošli u ovom nevremenu... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #10
A sada Damire, najbolji mehanički timer sa 4 operacije za FAI klasu F-1-C (Penjači).Kupljen na Lučkom 1971. od dizajnera Hansa Seeliga ( R.I.P. 2012),prvaka u toj klasi,i dragog čovjeka...... :)
http://www.ebay.com.au/itm/SEELIG-F1C-UPGRADED-FIVE-FUNCTION-TIMER-EXCELLENT-CONDITION-/221247949700
Ovo sam našao na ebay-u ...ovaj timer u dobrom stanju za 120$...a moj je novi nekorišten.... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #11
p.s. Nadam se da ste svi dobro prošli u ovom nevremenu... :'(
..dobro smo prošli ... i još bolje sada ne trebam zalijevati đardin par dana  :D
A sada Damire, najbolji mehanički timer sa 4 operacije za FAI klasu F-1-C (Penjači).Kupljen na Lučkom 1971. od dizajnera Hansa Seeliga ( R.I.P. 2012),prvaka u toj klasi,i dragog čovjeka....
4 funkcije...hm.. nije li to: motor, poravnanje, zavoj i determa?
Seeliga nisam imao prilike upoznati, ali redovito na svemu što ima raspon oko 2 metra  koristim Seelig profile serije 4*** (nisam ljubitelj Drelinih osim za DLG)  ;) .

Evo još jedan fosil iz zbirke: kada je ponestalo mehaničkih, a prije nego li smo usvojili elektroničke, sami smo izrađivali jednofunkcijske..izvori materijal su bili tosteri, knipsevi foto aparata čak je nektko staroj zdipio onaj timer za kuhinju i napravio DT !
Damir

Odg: Vremeplov

Reply #12
Ove price su mi super. Kad si morao sve sam, nije bilo Buy it now iz Kine.

Ajmo jos....
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Vremeplov

Reply #13
Evo Igore i Damire(i ostali zainteresirani) , Komplet za F-1-C :Rossi 15 ABC ,domaći tokari i frezeristi(Prof. Radan i Franić) su napravili Venturijeve usise a folder propelere za 25000 okretaja /min ,napravio modelar Varda (Vojvodina) ,klackalice za promjenu kuta stabilizatora (Ja)...bez ovakvog set up-a ...nisi bio konkurentan u bivšoj državi od 1966-1975.Današnja,približna , cijena ovog što vidite iznosi 800 Eura.... :( .Modelarstvo je i onda bilo skupo... :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #14
Rossi...nadao sam se da ću to uspjeti vidjeti kod nas.. ;-) a kad ono u pravim rukama. Na ovu bi se sliku Jermol rasplakao.

Sent from my GT-S6810P using Tapatalk