Skip to main content

Topic: virovitica (Read 3125 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

virovitica

jel ima koga iz virovitice i okolice da leti sa multirotorima? tek sam poceo pa bi mi trebala pomoc oko naštelavanja

Odg: virovitica

Reply #1
Probaj tu napisati ako imas kakvih problema. Netko ce ti sigurno pomoci.
Lp,
Alex

Odg: virovitica

Reply #2
letio sam svega 5 puta po 10min. ali cim sam ga kupio odma sam skuzio da sam trebo uzet nesto manje. dobio sam jedno 10-ak propova sad imam jos samo jedan rezervni.
uglavnom nikad pije nisam letio sa modelima samo auti su bili u igri ali to je dosadilo. letit je zakon!

Odg: virovitica

Reply #3
Pokusaj poletjeti s neke kutije ili slicnog povisenja, a sleti na ruku. Samo oprezno, pogledaj par savjeta na yubitu.
Ovako ces mozda manje propova ostetiti :)
I uvijek biti na otvorenoj povrsini bez icega u blizini (ljudi, drveca, itd.)

Sretno letenje :)

Odg: virovitica

Reply #4
Kakav multirotor imaš?
Lp,
Alex

Odg: virovitica

Reply #5
frame je pcb i alu krakovi sa rctimer 2217 930 motorima, multistar 20amp esc-ima i kk2.0 koju sam prije 2 sata krivo spojio i pregorila je. zamjenio plus i minus. a i lezaj na motoru je otiso. izgleda do place to je to.

Odg: virovitica

Reply #6
Pokusaj poletjeti s neke kutije ili slicnog povisenja, a sleti na ruku. Samo oprezno, pogledaj par savjeta na yubitu.
Ovako ces mozda manje propova ostetiti :)
I uvijek biti na otvorenoj povrsini bez icega u blizini (ljudi, drveca, itd.)

Sretno letenje :)


Bas je pametno reci pocetniku da za pocetak sleti u ruku!

Kakvi su to debilni savjeti? Mozes mu savjetovat da odmah i hitnu zove kada si zile izreze!


Odg: virovitica

Reply #7
aahahha nije mi napamet palo. evo usput slika :

Odg: virovitica

Reply #8
Coljo, kuliraj. Nisam rekao da za *pocetak* sleti u ruku nego da prouci bas tu tehniku slijetanja jer vjerujem da moze pomoci.

Ne znam kakav copter ima, ni koju opremu na njemu, ali inteligentan covjek ce bez problema zakljuciti moze li i kada  izvesti taj manevar prateci neke savjete.

Ako zelis vidjeti kako, kada i gdje pocetnik to radi, rado cu napraviti kratak video ;)

Cheers,
Ivica

Odg: virovitica

Reply #9
Kako god glup savjet! Netko bi ga mogao poslusat i pocepat vene!

Odg: virovitica

Reply #10
Ok. Djubrivo, ne do ti Bog da istrazujes slijetanje u ruku, a kamoli polijetanje s kutije.

Odg: virovitica

Reply #11
Pa dobro ti Coljo veli, stvarno čovjeku daš savjet ravan hara-kiriju kad mu veliš da nek proba sa rukom, najbolje da nek proba poletit sa glave a ne sa kutije., daj molim te objasni koja je razlika poletit sa zemlje i sa kutije...

Odg: virovitica

Reply #12
Ne mogu ja govoriti nista iskusnjarama.

Kad je vec otislo u off, evo prvi rezultat na koji sam naisao gdje se raspravlja o prednostima i manama i jedne i druge metode. Necemo mi ovdje reci nista sto vec nije receno na tom linku, tako da...
Kako god letili, stay safe, be smart.

http://www.phantompilots.com/viewtopic.php?t=1847&p=12482

P.s. osobno polijecem s kofera jer mi uvijek pruza ravnu povrsinu, povise sam tla i prasine, daleko manja mogucnost da zapnem propovima za travu...

Uvijek hvatam u ruke prema bas onim gore savjetima (iako taj link prvi put vidim). Glavni razlozi su sto tako osjecam da imam daleko vise kontrole i sigurniji sam, a i nije mi do olakog ostecenja gimbala i goproa.

Ajmo biti kulturni, na kraju svatko je svoj covjek.

Btw, znam kako je to kada te opali prop. Jednom sam spasavao jedan iz krosnje :) i uhvatio ga prije pada na tlo.

 

Odg: virovitica

Reply #13
Ma Ivek nije niko mislil da nisi Ti htel čovjeku pomoć dobronamjernim savjetom, nego ti je to ona dobra stara izreka da Vrag nikad ne spava, a u našem hobiju svemu kaj se vrti i sjecka u blizini glave je mjesto jedno 10-ak metara dalje, nema tog gimbala i kamere koji je vrjedniji od naših glava. Bolje da on potrga još hrpu propelera i dijelova na quadu dok si ne podesi kontroler nego da sebe udesi., znam ja da je to njemu sad frustrirajuće kad mu quad ne leti kak bi on htel al bude sa vremenom i to savladal.            

Odg: virovitica

Reply #14
Slazem se apsolutno.
Inace, ovo jedino radim s dobro podesenim phantomom, ne bih se usudio drukcije.