Skip to main content

Topic: Prazni hod servo motora (Read 3607 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prazni hod servo motora

Imam na Edge 540 ovakve servače:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11856__HobbyKing_929MG_Metal_Gear_Servo_2_2kg_12_5g_0_10sec.html

Radi se od HK 929MG servaču. Mislio sam naručiti Corona929MG, al ih nije bilo na stock dok sam kupovao, pa uzeo ove HK, po istoj cijeni i po svim specifikacijama, jedino druga naljepnica. Ima li razlike?

Moj problem je sljedeći:

Pošto Edge ima dosta velike kontrolne površine, mislim da se ovaj prazni hod primjeti na upravljanju kod ovog modela. Naime, čini mi se da leti dosta neprecizno (ljulja se ko da po vjetru letim skroz). Na zagiju imam HXT900 i tamo nema tako velikog praznog hoda kao na ovim servačima i leti sasivm OK.

Evo video u prilogu da vidite o čemu pričam:

http://www.youtube.com/watch?v=ElpJLRZUmM8

Ima li to veze z tim ili sam ja zabrijo si nešto krivo?  ;)

Ako je do servači problem, koje preporučate? Jesu li Corona 939MG nešto bolji?

Edge je 1.2 m raspona, stiroporac, cca 600W, 1.3 Kg..

Odg: Prazni hod servo motora

Reply #1
Koliko ja vidim imas vise praznog hoda na elevatoru, nego na servu!

Ocito na hornu imas preveliku rupicu, pa ima lufta!

I da, ako i kupis corona serva, mozes samo imati veci luft na servu!


Odg: Prazni hod servo motora

Reply #3
Da, ima i u tome nekaj. Možda je i u rupici mala zračnost, no i sam servo ima dosta veliku zračnost. To me više muči. Ovo sa rupicom lako riješim.. ;)

Fala na preporuci, budem uzel u obzir i taj..





 

Odg: Prazni hod servo motora

Reply #8
Šta je ovo neka fora, svaka rečenica u novi post? :P

Evo vam još jedan video da vidite da nije u rupici na hornima problem. Pa znam valjda o čem pričam  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=f2xzD48hQKc

Odg: Prazni hod servo motora

Reply #9
Je a kaj bi ti od jeftilen servoa? Kad napravis toliku ogromnu polugu (tipa na 3D modelu), translatirat će se u velike luftove. Svaki milimetar je bitan.

Probaj Bluebird servoe ili neke još finije, ovo sve jeftino (uključujući Coronu) je kiflica, ja letim Addictiona koji maše na sve strane...kao zaključak ovom postu bi rekao da mislim da ima možda tri letača u HR kojima je bitno da sve bude savršeno i da nema luftova i jittera servoa, svi mi ostali možemo letiti i ovako.

Odg: Prazni hod servo motora

Reply #10
Pa okej, fala na obnjašnjenju.  :)

Nemam tolikog iskustva, pa pitam.. HXT900 nema toliko lufta s obzirom da su jeftilen, al su plastični.

Letio sam sa frendovim nitro trenerom (balza) i to je milina kako ide precizno, i svaki put nacijljam pistu (poljski put) za slijetanje, dok mi edge bježi na sve strane. Ajd, razumijem da je ovo trener i spori avion, a ovo nešto kao 3D i puno živčanije, al opet bi moral malo ljepše letit ;) Edge je stiro model, pa nema smisla sad tu neke skupe servače stavljat gore. Ajd, fala još jednom, nešto budem smisliv ;)

Odg: Prazni hod servo motora

Reply #11
Ako ti težina ne predstavlja problem (13gr), servači koje je Coljo linkao su savršeni. Imaju brutalno preciznu mehaniku i nepoderivi su. Provjereno!


Odg: Prazni hod servo motora

Reply #13
@miso227

Aha, pa okej. Trebali bi onda uvest neku opciju na forumu da za 1.99$ dokupiš +100 postova, pa ko voli... ;)

@zed:

OK, probat ću te servače dva uzet, pa da vidim kako se ponašaju, ako ništa drugo, za zagija budu dobri ;)
13g mi nije problem...

Odg: Prazni hod servo motora

Reply #14
i to ti je dobra ideja, to bi se kupovalo kao ludo!   :D  ako slucajno budeš narucivao servoe ili bilo sta mozes dosta povoljno naci servoe i ostale elektronike na ALIEXPRES, imaju super cjene freeshipping, i mozes se sa svakim prodavacem dogovoriti kako ti odgovara kom. ili cjena!