Skip to main content

Topic: Svaki tjedan - trik jedan! (Read 5888 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Svaki tjedan - trik jedan!

Evo malo zabave za mene i ostale nadam se:

Kako bi pokusao "pogurati" ljude prema akrobacijama i 3D-u, odlucio sam napraviti malu "igru".
Dakle svaki tjedan (nadam se) dogovorimo jedan trik, pa se snimamo radeci ga. Tko nema prigodan avion a zeli sudjelovati moze i video iz simulatora.
Svaki "igrac" koji stavi snimku SVOJE izvedbe ima od mene pivkana na sljedecem, i meni prvom mitingu (koji vec bude, jel).

Za prvi trik sam danas snimio nesto malo teze cisto da bude atraktivnije :P

Da li ima zainteresiranih igraca i gledatelja?

P.S. Uuuu gle koliko postova imam! Sad sam prava faca :D

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #1
Hahaha potpis mi je naj, ja se potpisujem kao gledatelj.
Idete u petak popodne na travicu možda?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #2
Vidim svi zivi su zainteresirani, forum se ruši od postova 8)
No, to je vaš problem  :-\ Pa krenimo....prvi trik - Blender, malo sam ga usporio i radio sa manje visine pa nije baš kakav bi trebao biti, ali eto. Nije težak, ali izgleda teško.
Ako vam više pašu jednostavniji potezi, recite.

Multiplex Acromaster: The Blender

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #3
Podrzavam inicijativu. Mozda i snimim neki 3D pokusaj pa postam tu.
Jel post zamisljen samo demonstracijski ili i edukativno? Mozda bi bilo dobro da se za svaki trik da neki tutorial pismeni ili video...sa pomacima palica. Znam da svega ima po netu al nek bi bilo i kod nas.
Sretno!
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #4
Podrzavam inicijativu. Mozda i snimim neki 3D pokusaj pa postam tu.
Jel post zamisljen samo demonstracijski ili i edukativno? Mozda bi bilo dobro da se za svaki trik da neki tutorial pismeni ili video...sa pomacima palica. Znam da svega ima po netu al nek bi bilo i kod nas.
Sretno!

Pa cilj je bio da potaknem ljude da lete i da vidim kako to izgleda, ali ako treba mogu napraviti i tutorial za svaki tjedan (naravno ako bude interesenata, inace uzalud vam trud sviraci) :)

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #5
Interesenti uglavnom cackaju i pretrazuju bez previse pompe, kako bi se educirali u svom krugu interesa. Nista nije uzaludno i znanja nikad previse, a kad tad ce nekom puno pomoci. Inicijativa je super i bilo bi odlicno da se na polupokusaje pocetnika osvrne netko iskusniji, no svi smo mi pomalo lijeni pisati i objasnjavat ili zapitkivati. Najvise toga se razmjeni na livadi.
Ja sam recimo tolko lijen da mi se neda s razumijevanjem gledati video koji pokazuje kako pomicati palice za neki manevar  ;D
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #6
Ja trenutno letam easyja, s njim nemožeš neke akrobacij raditi (osim ako ga na podrežeš, naravno). 2011 sam napravio i leto Sbach, s njim sam svašta izvodio i sad je u indvalidskoj mirovini :D
Sad dloazim u napast da napravim drugi (ne zbog pive). Nešta je i snimano pa možda naletim i na ovaj manevar, ak ne...
Evo slićica dok je bio ko' nov.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #7
Lijenost nestane čim poskidaš prvih par trikova i vidiš koliko to sve brutalno izgleda u stvarnosti - mene osobno adrenalin šora maksimalno...izgleda kao da će se sve rasut u tri PM i da je bez ikakve kontrole, a na kraju iščupam sve van i smijeh od uva do uva :D

DjDarky, ovakvi foamiei su izvrsni za vježbanje...lagani su, svi trikovi su sporiji na njima (nije uvijek prednost naravno), i lagani su za popravak. Samo daj, napravi još jednog :)


Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #9
Bravo Coljo, samo tako!
Ako sredis sim da te vise ne zeza probaj ovako:
Kada ides prema dolje, prvo puni roll par krugova (pola gasa, puni oce potrgat avion u ovom triku), zatim snap par krugova (blender dio) pa ovaj kraj koji si savrseno odradio (inverted flatspin).

Sutra snimim i ja jedan sim video sa palicama :)

 

Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #10
 ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #12
A kaj se tu pak sve desilo :D Bome si ga ufrko!

Evo i vizualni opis samog manevra:



Odg: Svaki tjedan - trik jedan!

Reply #14
Ocemo ravan let ipak za prvi trik? Ajmo, to moze probat svaki pojedinac!