Skip to main content

Topic: NAZE32 rasprave koliko je dobar  (Read 7013 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #1
Baš sam čekal da otvoriš temu  8) čekaj da se javi Sekile  :)
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #2
Naze32 i CC3D su dva najbolja kontrolera koja sam ikad vozio i pitanje dali cu ikad vise kupiti NAZU, APM ili sl.

Ali sve ima svoje, prvo moras odluciti kako mislis voziti multija. Ako zelis long range , snimanje sa gimbalom , laganini, onda NAZA i slicni su super zbog GPS i tih dodataka.

Ako zelis voziti FPV, brzo , izmedju drveca , iznad sume, onako gustat, onda tu nema konkurencije Naze32 i CC3D-u.

Zasto ?? Zato kad vozis ova dva kontrolera imas osjecaj kao da vozis avion i sve klizi, ide kao po tracnicama, nema poskakivanja, kako ga nagnes tako ostane, nema da zabrejaka ili slicno. Mislim mogu tu pisati neznam koliko, najbolje je kad se nadjemo na livadi i pokazem. Ekipi sa travice sam demonstrirao kako quad leti.

 

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #3
Kaj nije naze samo portani multiwii? si uzimao original plocice ili one s goodluckbuya?
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #4
Da naze32 vrti multiwii 2.3. Nisam ulazio u duboke analize zasto ona radi puno bolje od onih prijasnjih kontrolera sa multiwii software-om, ali mislim da zbog 32bitnog proca. On to odradjuje puno brze i kako treba i zato cijela prica leti super. Sama instalacija je smjeh. Stavis, pospojis motore, kablice od reveivera do nje, otvoris baseflight configurator. Tu mu kaze frame sto vozis, defult je quadx, kalibriras acelometre, kalibriras reglere i bam u zrak, Znaci doslovno 10min. Sa defaultnim pidovima leti mrak, a ne prije si uzeo godisnji da ustelas multiwii, koma

Ja sam svoju nabavio sa multirotorsuperstore, ali ju je tesko nabaviti vise, svugdje je out of stock. Sa goodluckbuya nebi uzimao jer sam citao da su prodavali i CC3D koje nemoze spojiti na komp pa nisu bas sigurni

Imas je tu i ovo je super prilika

http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=76_156&products_id=3066

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #5
Pozz.
Drago mi je čut da leti ljepo i uglađeno, bez puno filozofije i uštimavanja,
naravno ima i za podesit kolko vidim razne stvari za naprednije letače, ali pošto
sam ja više za letit nego za uštimavanje imam jedno pitanjce;
Vidim da ima dvije vrste naze32 kontrolera
"naze32" i "full naze 32"
ova full ima ugrađen u sebi baro. i magnetometar.
E sad mene zanima što se konkretno dobije kod leta sa ovom full verzijom?

-Sekile ,je tvoja full ili ?

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #6
Moja je acro verzija, znaci ovaj bez baro i mag. Bas sam neki dan probao tu verziju sa baro i nije da me nesto odusevila. Mislim kad ti ostavis throttle na 50% ona dobro drzi visinu, ali kad spustas onda pocne nekako divljat. A neznam vjerovatno to treba podesavat, ali znam da za moju vrstu fpv-a samo moze smetat. Ali kad joj to ugasis onda radi kao moja. Volim kad ja imam totalnu kontrolu na throttlom, a ne kontroler

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #7
Thanks.
slažem se u pitanju upravljanja letjelic,
više volim kad ja nju vozim nego ona mene.
Odluka je pala na ovu akro verziju  :)

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #8
Vjeruj mi super izbor, malo para puno muzike  8)

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #9
Hvala. Ma mrtvo me zanimalo kolika je razlika zbog proca naspram multiwiia posto je soft navodno nemodificiran totalno, samo portan. Ja sam svojevremeno htio uzeti s abusemarka direktno od timecopa al vjecno je out of stock.

Ovo s drzanjem visine smrdi na multiwii totalno:), ak ti to treba naza..
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #10
ficho pa ti imas samo 77 post a  haaha


mislim da je naze ko rabbit drzi letjelicu ko da zeli zaustavit vrijeme zbog tog brzog procesora
pa to kad se podesi dobro na manual ni ne trebaju nikakvi sensori

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #11
Ma najbolje drzanje visine kad istreniras ruku , sve ove đinđarije su nepotrebne

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #12
ako drzi ko rabbit a jeftinije je MANJI onda se isplati namotiras na quad i ne mjenjas kontroler vise

jel ti letis samo na manuall ili saltas attitude?

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #13
Kombiniram, ovisi kako letim, ali i jedno i drugo radi fantasticno

Odg: NAZE32 rasprave koliko je dobar

Reply #14
Evo neznam dali si vidio ovaj video, tu letim CC3D i Naze

Mini meeting