Skip to main content

Topic: Quad Black Racer X (Read 32664 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #106
Ovisi iz kojeg se kuta gleda, u principu ovo zakošenje ide u stranu (dodaje malu silu) u koju več djeluje YAW sila iste te ruke, što ga čini respontnijim upravo na YAW-u, dakle usudio bi se reći kada su te sile malo veče kontroler lakše stabilizira tu os. Sa ovakvim zakošenjem se može staviti i relativno nizak YAW gain a da i dalje ostane vrlo precizan po YAW-u, inaće kada se YAW gain diže u visok iznos da bi se dobila stabilnost i preciznost YAW-a (a nekad ni to ne pomogne) onda se događa to da velik YAW gain kvari druge osi, dakle sve je povezano.
E sad jedna zanimljiva stvar očekivao sam pad efikasnosti, trebao sam za 11min leta potrošiti malo više od 3200mAh, no dogodilo se to da sam potrošio 3070mAh što je srednja vrijednost na bazi testiranja s 2 baterije.
To mogu objasniti jedino tako što na ovom kopteru su propeleri dosta blizu jedan drugog i izgleda da im nagib paše u smislu prigušivanja međusobnih utjecaja i raznih turbulencija. Također razlike u zvuku u hoveru nisam primjetio ali kada ide ravno naprijed je tiši nego prije. Znači ima veze to sve jedno s drugim, nagib definitivno pomaže očito u više stvari a ne samo jednoj i treba ga uvest u samogradnju koptera pod obavezno.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Quad Black Racer X

Reply #108
Odlično...

 

Odg: Quad Black Racer X

Reply #109
Danas mi je naza lite (up to M-V2) odradila RTH iz čista mira... Dizao sam drona vertikalno do cca180m (ograničenje sam stavio na 200m) i odjednom throttle naglo  pao na cca 25-30% dron se počeo spuštat ...i odradio spuštanje. Na dronu je bila kamera s gimbalom s kojim sam bez problema upravljao, čak sam palio.gasio stanicu al ništa. Pošto imam s-osd za nazu, na njemu je sve bilo OK, mjerio visinu, ali je blinkalo IOC.Baterija je bila puna. Nakon što sam odspojio napajanje i ponovo spoio sve je bilo ok, sve dobro reagira.. Ima li netko sliča iskustva ?

Odg: Quad Black Racer X

Reply #110
 Nisam imao nikad takav problem, kako znaš da je throtle naglo pao na 25-30%? Inaće postoji opcija u assistentu od naze reciver advanced protection i to onda radi na naćin da ako kontroler detektira da su komande s recivera smrznute na duze od 20s a nisu u centru onda aktivira FS, nevjerujem ni da je to, mozda ti se reciver privremeno odbindao i ovaj ga samo spustio u FS-u. U svakom slucaju testiraj malo bolje stanicu i reciver jer mislim da nije do naze, bar nisu nikad imale takve bugove.


Danas mi je naza lite (up to M-V2) odradila RTH iz čista mira... Dizao sam drona vertikalno do cca180m (ograničenje sam stavio na 200m) i odjednom throttle naglo  pao na cca 25-30% dron se počeo spuštat ...i odradio spuštanje. Na dronu je bila kamera s gimbalom s kojim sam bez problema upravljao, čak sam palio.gasio stanicu al ništa. Pošto imam s-osd za nazu, na njemu je sve bilo OK, mjerio visinu, ali je blinkalo IOC.Baterija je bila puna. Nakon što sam odspojio napajanje i ponovo spoio sve je bilo ok, sve dobro reagira.. Ima li netko sliča iskustva ?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #111
Ali radija mi je gimbal..mislim pomica sam ga sa stanicom...
Po snimci sam zakjlučija da je gas naglo pao..čuje se na snimci

Odg: Quad Black Racer X

Reply #112
Ah, na mobu sam bio pa očito nisam registrirao ovo sa upravljanjem gimbala.  :)
Daj malo više podataka o setupu (komponente) i kako je spojeno? Dali ti gimbal ide kroz 5 kanal preko naze (zenmuse) ili na zaseban od recivera? Dali ti je naza preko SBUS ili PWM?
Neki event se morao dogodit zbog kojeg je naza upalila FS, dali ti je i na OSD-u prikazivalo FS, i koji točno OSD imaš?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #113
Frame:Tarot Ironman650
Motori:Sunnysky 4108-600KV
Bat: 4s 5600mAh// ; za video i gimbal 3S/1300
Esc: AE30 turnigy
Naza lite upto MV2
OSD: S-osd

Propele
: GF 1238 carbon nylon APC
Gimbal: Feiyu tech mini3d-pro
reciv. Frsky-V8FR-II
stanica:turnigy 9XR
trans:Frsky DJT
video:TS 832/ RC832
na nazu ide 6 kanala::CH1-4: AETR; CH5: 3pos.switch gps/atta/RTH; CH6:gear- IOC(home lock)
na gimbal 2 direkt :: CH7: potenciometar-pitch; CH8:potenciometar- 3 modoa gmbala
PWM...
Također sam na stanici programira  jedan prekidač sovodi kontrole na : RUD 25%, THR 100%, ELE 50% AIL 50..ono da nije žestok kad snimam :-)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #114
Vjerovatno si dosegao programirani limit od 200m zato što OSD malo kasni s prikazom pogotovo ako se brže uspinje pa je bilo pisalo 180m i tada se nešto zblesalo pa je naza ušla u FS, nisam imao nikad takav slučaj da kucnem, doduše koristim sve DJI original što se naze i dodataka tiče.
A sad još jedna stvar vjerovatno nije ali provjeri si MOD od senzora u assistentu, piše ti sa strane koliki koji mora biti, posebno provjeri od kompada on mora biti oko 1500.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #115
Ne kužim ovo zadnje..di se to provjeri..

Odg: Quad Black Racer X

Reply #116
U DJI Naza Assistentu pod tools, tamo gdje je IMU kalibracija.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #117
Konačno došao na red i ovaj mali dji propulsion setup, motori 2312E 960kv, esc 420lite i 9.4x5 propsi. 3S 5300mAh će bit taman.
Trenutno ruke gotove, diagonalno će biti 380mm, jedna ruka = 100grama, uspio utrpat i ledice 1W. Centar će biti karbon 1.5mm 106x106mm. Naza lite pa na v4.02. Iako sposoban nositi varijacije na temu GoPro služit će više u eksperimentalne svrhe, 360° video i softwerska stabilizacija i tako to.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #118
uuuuu... ljubomoran.... :)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #119
Budemo ga malo i ganjali na nekom od meetinga  :)
Po eCalcu rasterečen ispada idealan za ganjanje.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis