Skip to main content

Topic: Pomoc oko setup-a za prvi quad (Read 9702 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoc oko setup-a za prvi quad

Pozdrav!


Odlucio sam sloziti jeftini quad, slabo se kuzim i slabo pratim pa bi trebao par savjeta!


Za sad imam KK2.1.5 i 4 Afro ESC 30A --> http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__39708__Afro_ESC_30Amp_Multi_rotor_Motor_Speed_Controller_SimonK_Firmware_.html
(to sam kupio jer je bilo na akciji ;) )


Najvise me muci koje motore odabrati i elise?! Trebam savjet i za neki frame (vjerojatno cemo raditi home made)?!
Quad bi sluzio za ucenje ... i gore bi stavio Mobius.
Koju bateriju uzet?! Koji power distribution board?!
Sta jos sve trebam?!


Uglavnom puno nepoznanica, svaki prijedlog je dobro dosao!? Za pocetak mi je vazno da je povoljno i da leti na kraju! ;)

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #1
Ja sam isto uzeo tu kombinaciju simon 30a i kk 2.1.5, boscam 200 mw tx i rx, kamera s ebaya cca 20$, i alu frame 66cm promjera s hobby kinga x666 - 20$, ntm motori 28-xx(neznam sad napamet koji tocno mislim 2826)1000kv, i propovi 11x4.7. Uzeli smo isti setup ja i zeljkogrgic s foruma pa ko prvi slozi javit ce rezultate... Ja sam frame slozio i motore i montirao kk, jos samo cekam boscam pa onda testovi.

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #2
Ovi su ti ok motori,
http://www.rctimer.com/product_1156.html

Mozes ih koristiti u 3s ili 4s setupu.
Glede frame-a imas ih na ebayu F450 quadcopter frame za 10 tak baksa.
Po meni se ne isplati zafrkavat sa gradnjom.

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #3
Hvala na odgovorima ... kolko mAh bateriju?! ... da mogu odmah pocet narucivat! ;)
I koji power distribution board!?


Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #5
Nema veze sta je "Current: 8 x 20A outputs (MAX)" a ja imam 4 x 30A ?! :)

Hvala

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #6
Ja imam tu plocu na jazavac frejmu sa 4x30A afro reglerima. Da imas 8 motora, 20A je limit. Ti tih 30A ionako po regleru neces lupati jer to bi znacilo da ti je regler preslab za tu kombinaciju ako motori potezu 30A.
Neka ti regleri i rade na 20A, puta cetiri komada to ti je za tu plocu bez beda kombinacija.

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #7
Hvala!

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #8
Mislim da je 5000 mah overkill.
Ja furam na 2200 mah 4s i picim 10 tak min.
Veca batka veca tezina.


Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #10
Moj savjet je Turnigy nanotech !
Dobro ti je ići na što više C, ali zavisi od setupa.


2200 mah 40 C ti može dati 88 Ampera, znači 20 Ampera po motoru ! !


Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #12
Ako ćeš ići na 3S bateriju uzmi 10 45 propove, trebaju ti 2 CW i 2 CCW  +  uvijek uzmi nešto rezervnih, jer dok ga digneš sa zemlje polomićeš prop ili 2. Ako budeš išao na 4S batke, onda uzmi 8 45.

Ja imam 920kv motore, vozim se na 3S bateriji sa 10 45 propovima i ta me kombinacija zasada služi odlično.


Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #13
nije mi bas logicno da ako je jaca baterija ...da idu manji propeleri?! :)


Fakat se nekuzim u to ... naj sretniji bi bio kad bi neko stavio link ... ja kliknuo buy ... i nemam brige ;)

Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #14
Veca voltaza baterije znaci da ce se motor brze vrtiti. Zato treba manji prop, ako ne zelis da ti rikne motor od pregrijavanja.
Mnozis volte sa kv oznakom motora i tako dobijes brzinu vrtnje.