Skip to main content

Topic: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK  (Read 4217 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #2
Hvala ti.
lp Toni

Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #3
Komentar na članak ? Jel se trebamo bojat 2015?

Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #4
I mene zanima ovaj clanak pa ako moze
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak


Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #6
U cemu je fora sto se ne smije objaviti javno?

Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #7
Možda zato što se plaća, a da tu objavim pa da me neko prijavi ne treba mi to..

Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #8
Ak moze link bio bi zahvalan


Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #10
Moze i meni na pm


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #11
također bih želio pročitati. primam PM, dok ne odem u PM ;)

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #13
 Članak najvećim dijelom detektira sadašnje stanje u Zakonu i ukazuje na nelogičnosti. Meni je zanimljivo da se netko iz tako čitanih novina zainteresirao za tu tematiku. Vidjeli smo i da jedna velika televizijska kuća kod nas koristi multija za svoje potrebe. Ne sumnjam da ih već koriste i ostali. Možda i od tuda takav članak. Ne znam.

Sigurno je da će se donijeti regulativa i osobno mislim da je ona potrebna. Sad kakva će biti ostaje za vidjeti. Previše je tu interesnih skupina. Dronovi, bespilotne letjelice, kako godi ih nazivali, uzeli su veliki zamah i postali veliko i brzo rastuće tržište u kojemu mnogi žele participirati (vojni i civilni sektor). Velika je to industrija. Zato mi je smiješno kada se kontinuirano želi imputirati kako će se takve regulative donijeti zbog modelara. Dronovi su tu i postaju sve napredniji, sigurniji i šire primjenjivi. Sada kad su u SAD-u Amazon i Google jako zagrizli za njih malo se drukčije piše o njima.

http://www.theguardian.com/technology/2014/aug/29/google-joins-amazon-in-testing-home-delivery-drones

Više nisu samo "igračke" u rukama zanesenjaka s livada nego industrija kojoj se sljedećih godina predviđa rast u milijardama . E, to se onda svakako treba regulirati. Naravno tu ne zaboravljam potrebu takve regulative zbog pitanja sigurnosti zračnog prometa i trećih strana itd. Da me se krivo ne shvati ili interpretira.


lp
Toni

Odg: IMA LI NETKO OVAJ ČLANAK

Reply #14
Ja se samo nadam da neće biti u regulativima padobrani i redudatni kontroleri.. vjeroatno će se tražit 2 batke min 6 ili 8 rotora min ko zna ajmo pričekat 12mj pa da izbace zakon na razmatranje.. novinar je sve ok napisao po meni stvarno stanje kako je to sada...