Skip to main content

Topic: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču (Read 3663 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Pozz!

Dakle napunih Zippy compact 3300 mAh, 4s na punjaču imax b6ac, ali ju nisam odmah nakon završetka punjenja iskopčao, već je stajala tako nekoliko sati.
Tada sam provjerio napone pojedinih ćelija i bili su oko 4.05V ako se dobro sjećam..ponovno sam uključio punjenje i "ušlo" je još oko 500mA struje..
Jel moguće da baterija toliko izgubi dok stoji na punjaču?

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #1
Mozda postoji neka opcija da se nakon dugog stajanja pocme praznit na nekakav kondenzator kako nebi doslo do ostecenja ... Diogen,sta ti mislis?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #2
... Diogen,sta ti mislis?
Samo sjedim... ne ramišljam..... :D
Mislim da je najbolje napuniti baterije i skinuti ih sa punjača i tako držati nekoliko sati, pa ih onda opet spojiti i napuniti.
I onda vidjeti da li će u njih uči još 500 mAh.
Damir

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #3
Meni je baterija znala ostati na punjaču po 4 - 5 sati nakon punjenja (volim ih puniti po noći ako planiram letjeti ranije taj dan) i voltaža je uvijek bila 4,2 po ćeliji. Imam isti punjač btw.

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #4
I meni je po par sati baterija znala ostat na punjaču i to puno puta  koji je bio aktivan i nikad se ćelije nisu praznile uvijek su ostale na 4.2 V .Nemam ideje zašto su se tebi ispraznile ali moguće je da je neka zaštita u pitanju....hmmmm..... :-\

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #5
Još nisam stigao napraviti test pošto stalno punim i stalno letim :D
Probat ću napuniti pa ostaviti bateriju, ali da nije spojena na punjač...pa vidjeti što će biti nakon par sati

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #6
Etogac, mrljavo vrijeme pa nema letenja...baterija je izgubila 30 mA kroz nekih 5,6 sati stajanja, što je sasvim ok rekao bih.

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #7
Meni baterije znaju stajati mjesecima, pa se nis ne isprazne!

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #8
Po meni baterija je losa,ima ogrovan unutarnji otpor i trosi se sama na sebe ... Sigurno je vruca nakon letenja? Ako je onda je to razlog i kratko receno dotrajala je .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #9
Nakon letenja bude topla, ne vruća, a zadnji puta je ušlo oko 3300 mA u bateriju od 4000 mA, naravno nije bila potrošena do kraja što će reći bi kapacitet trebao biti ok.


Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #11
Nista se ne isprazne, neke su nadene i na livadi nakon godinu dana,a bile su u snijehu, vodi i suncu, pa se nisu praznile!

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #12
Unic ce u nju ampera koliko i treba ali ona se jednostavno prazni sama u sebe ... To vam je kao kad ste bolensi,patite od neke gripe i onda budete slabi jer se vase tjelo bori unutar sebe .Tako i baterija sa velikim unutarnjim otporom popusti na kapacitetu cim odstoji,nekako banalno objasnjenje a po meni najjednostavnije  :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #13
Haha, onda sam kupio bolesne baterije, ali što je tu je, dokle god se ne pregrijavaju,imaju kapacitet, identičan napon na svim ćelijama, meni štima :)
A mislim da bi se Lipo, kao i svaka druga baterija, ipak trebao prazniti sam od sebe nekih par postotaka mjesečno, ali ok, nebitno.

 

Odg: LiPo i gubitak struje dok je na punjaču

Reply #14
sasvim je normalno da se malo isprazni od stajanja, nisam jos u zivotu vidio bateriju koja se ne isprazni bar malo