Skip to main content

Topic: Način na koji razmišlja loš tehničar.... (Read 8916 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #15
Nista, oznacit zice na regleru i motoru i idemo provjerit!

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #16
ne okreces, u tome je fora, samo zamices fazni pomak a to je nebitno. okreces redoljed zamijenom 2 zice samo.

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #17
Da, malo sam se sad vec razbudio i razmislio i zakljucio da si u pravu :D

Pokusao sam u mozgu to pospajat i nikako da se pogodi :D

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #18
Na ovakvom konektoru ako ga drugačije uštekate, znači s pomakom u bilo koju stranu za 120 stupnjeva smjer vrtnje motora se ne mjenja u odnosu na početni. Da su napravili konektor koji ima sva 3 pina u nizu i da omogučuje uštekavanje i kada je zarotiran za 180 stupnjeva tako da srednji pin ostaje srednji e onda bi se smjer mogao lako promjeniti.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #19
Niti onda ne dobivaš ništa.

1-2-3   3-2-1

Smjer jedino okrečeš ako susjedne zarotiraš

2-1-3 ili 1-3-2


Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #20
Nije istina. Rotacija bilo kojih mijenja smjer vrtnje, ko sto franky kaze.

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #21
Niti onda ne dobivaš ništa.

1-2-3   3-2-1

Smjer jedino okrečeš ako susjedne zarotiraš

2-1-3 ili 1-3-2


@Krešo,

u trokutu su i 1 i 3 susjedne....     
                                                 
@frankycro - i ja sam pomislio na flah, a to daje i još neke prednosti: ovaj trukut je nezgodan za ubacivanje u trup, flah bi dao praktičniji raspored. Osim toga flah se može izvesti kao redna stezaljka , pa je moguće sve izraditi kao pločicu, jednostavno odrežeš potreban broj kontakata (princip luster-kleme).

Kad se čajnizi prime dizajniranja..ispadaju ovakve smijurije, to me podsjeća na jedan čuveni bug u AMIBIOS: Keyboard error, or keyboard not present - press F1 to continue or ESC to abort boot. 
 :D :D
Damir

 

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #22
Da Damire, u pravi si. Ja sam petljao nešto sa motorima u zvijezdi gdje važi to pravilo. A i nisam se ni sjetio da postoje redni konektori koje uzgred budi rečeno imam več dvije tri godine

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #23
Da Damire, u pravi si. Ja sam petljao nešto sa motorima u zvijezdi gdje važi to pravilo. A i nisam se ni sjetio da postoje redni konektori koje uzgred budi rečeno imam več dvije tri godine

Mislim da bi to bili ovi konektori:



ovdje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10255__3_5mm_3_wire_Bullet_connector_for_motor_5pairs_bag_.html

Ja zapravo razmišljam o nećem malo drugačijem: flah - letvica na kojoj su redom muški-ženski-muški (m-ž-m-ž-m-ž..itd) konektori:
-ako odrežeš dva u nizu, moraju biti različiti i tada to lemiš kao kontakt za bateriju - ne možeš pogriješiti jer su različiti (m-ž)
-ako odrežeš tri u nizu, srednji je uvijek različit od 1 i 3, a oni su isti - dakle idealno za spojiti ESC-motor  i opet ne možeš pogriješiti ako želiš promijeniti smjer rotacije, samo okreneš i ukopčaš.
No, još ćemo pričekati na nekaj slićno..
Damir

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #24
Ja osobno izbjegavam konektore gdje god to mogu....

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #25
Ja osobno izbjegavam konektore gdje god to mogu....

Tako je, najbolje je uvijek sve polemit što se god da, pogotovo ako model nije za razna testiranja i preinake nego za stalnu upotrebu, na taj način se malo i uštedi, izbije se malo mase i dobiva se čvršči i pouzdaniji spoj jer svaki konektor ima prijelazni otpor a to je nepoželjna pojava opčenito kod svih vrsta konektora a na visokim strujama i nije baš zanemarivo, naravno ovisi i o samoj kvaliteti konektora i o tome koliko dobro dodirne povrišine naliježu jedna na drugu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #26
Vikend prijepodne ..... vrijeme je za novi marifetluk sa HK: ovu grešku ima većina laser-cut modela, ovdje su slike od mini-verzije Bird Of Time nazvane 'Sunbird':

[attachimg=1]

odavde: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=29302

sreća je da se radi o kit-modelu , pa je grešku moguće izbjeći kod gradnje.
Damir

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #27
vodoravni godovi..
a što ako je šper ;) ?

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #28
vodoravni godovi..
a što ako je šper ;) ?
Nažalost nije... upute za gradnju...slike materijala i kita.. balza furnir 1,5 do 2 mm...tako je na svim modelima serije 'laser cut'.
Osim toga ...gdje si vidio balza-šper za nabaviti, osim onaj koji sami napravimo?
Damir

Odg: Način na koji razmišlja loš tehničar....

Reply #29
Slijedeći marifetluk HK i njegovih dobavljača je: kako iskopirati mini DLG ( nešto slićno Vladimirovom Elfu), napraviti ga što jeftinijim i pri tome ugraditi najblesavije početničke greške  ;) !

Već sam mislio staviti Mini DLG u korpu, jer ipak je nešto jeftiniji od Vladimir'S ELF, a onda sam pogledao slike:

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Greška i to opaka je u slijedećem: mjesto na kome je DLG izuzetno opterećen je spoj krila sa trupom: sa jedne strane krilo i hvatište za ruku bacača i sa druge strane je vertikalac koji dobije bočni udar zraka kod starta. Pri startu tailboom vibrira lijevo desno.
Vidi se na slici kako nastaju poluge i koljeno koje se prelama točno kod zadnjeg spoja krilo-trup:

[attachimg=3]

Upravo na tom mjestu , 'majstori' su probušili tailboom i stavili cjevčicu sa navojem !
Dakle oslabili su tailboom tamo gdje je najopterećeniji, ovakvog mogu i ja polomiti iako bacam samo sa poluokretom, a da ne govorimo da ovo malo 'testira' naš Herman  :D !

Prošlo neko vrijeme i ekipa sa RCG naletila na ovaj problem:

[attachimg=4]
[attachimg=5]

Dakle stara priča: HK ili partner iskopira poznati model,jeftinjava rezultira noobovskim greškama, onda to ljudi kupuju i kada se po forumima pojave reporti o greškama, naprave ver.2 gdje to kao isprave.
Ovaj puta ni to nisu, već se pojavila inačica sa eleronima istim greškama.

Kada mi pravimo neki novi model, testiramo i uklanjamo greške na vlastiti račun, na prodajemo ga kao loši trgovci da bi drugi još i platili i testirali za nas !

i iskreno pitanje: da li je ovaj model ZAISTA jeftiniji od ELF-a ?

Damir