Skip to main content

Topic: rc helic pomoc (Read 3828 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: rc helic pomoc

Reply #1
Pozdrav, predstavi se kad stignes u temi :) http://www.flyfreak.net/general-discussion/predstavite-se/915/

Ovo sto gledas ti ne vrijedi toliko, i brzo ces pozaliti i ici na nesto bolje.

Za pocetak ti preporucam Wltoys V911, to je vec puno bolja igracka i za kucu i za van, a i dosta je jeftiniji od ovog sto ti gledas, brzi je i stabilniji, i puno okretniji. Dijelovi su takodjer jako jeftini i dostupni. Manji je od ovog sto gledas, ali nije bitno to. Imas i za nesto vise love V912

http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoys-V911-2_4GHz-4CH-Gyro-Remote-Control-RC-Helicopter-Mode-2-New-Plug-Version-p-36779.html

Odg: rc helic pomoc

Reply #2
hvala na odgovoru znam da mozda nije bas nesto toliko dobar ali uzimami se jer je u mom gradu neda mi se preko poste ili ici negdje drugdje trazit pa mene zanima najvise dali ce dugo da potraje?


Odg: rc helic pomoc

Reply #3
Pa potrajati ce najmanje 2 tjedna ako narucijes iz Kine.
E sad, neznam cemu tolika zurba?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: rc helic pomoc

Reply #4
U moje vrijeme je početnički helić bio raptor, mrcina od 4kg.
Ovo što spominjete tu su igračke, bez potcjenjivanja, i neće pomoći kod učenja letenja na "pravom" collective pitch heliću, naprotiv, dati će lažni osjećaj da je to lako.
Ako je cilj malo zabave onda OK, ako je cilj naučit letiti veliki helić, onda je bacanje novaca  - iako se radi o malo novaca.
Ako hoćeš mali helić, koji leti kao veliki, onda Blade mcpx+dx6, taj kombo zna biti povoljan, sad idu blagdani i sigurno će biti na sniženju. Jeftinije od toga ne ide - FBL 100 od HK je nešto slično ali je stanica takva da se ne da ništa smisleno podešavati i poslije stanicu upotrijebiti za nešto drugo.
Tako ja razmišljam ali ja sam već potrošio nekoliko K€ na heliće pa nisam baš normalan ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: rc helic pomoc

Reply #5
Uglavnom totalni sam početnik sa helikopterima  pa za početak da sa nečim krenem [/size]  .Danas dobio E-sky(Kažu neki FrSky) 6CH  helikopter za povoljne novce u kit sistemu  ,u tom kitu  je samo helikopter i motor,imbus 1.5mm ključ i križni odvijač.Eto sada treba polagano skupljati novce i nabavljati dijelove da ovaj meni lijepi helikopter može poletjeti.Setup već imam sastavljen na papiru,neću ga sad pisati ali ako nekog zanima rado ću mu ga preporučit i napisat [/color]
eamn

Odg: rc helic pomoc

Reply #6
U moje vrijeme je početnički helić bio raptor, mrcina od 4kg.
Ovo što spominjete tu su igračke, bez potcjenjivanja, i neće pomoći kod učenja letenja na "pravom" collective pitch heliću, naprotiv, dati će lažni osjećaj da je to lako.
Ako je cilj malo zabave onda OK, ako je cilj naučit letiti veliki helić, onda je bacanje novaca  - iako se radi o malo novaca.
Ako hoćeš mali helić, koji leti kao veliki, onda Blade mcpx+dx6, taj kombo zna biti povoljan, sad idu blagdani i sigurno će biti na sniženju. Jeftinije od toga ne ide - FBL 100 od HK je nešto slično ali je stanica takva da se ne da ništa smisleno podešavati i poslije stanicu upotrijebiti za nešto drugo.
Tako ja razmišljam ali ja sam već potrošio nekoliko K€ na heliće pa nisam baš normalan ...

Uz dužno poštovanje, i jeste i niste u pravu  ;D

Dosta ljudi je počelo na v911 i sl. kao i moja malenkost. Osječaj orijentacije koji se stekne na takom malcu može uvelike pomoći kada se prelazi na veće letjelice, a uz to mališa je skoro pa neuništiv i time idealan nekome tko je početnik u hobiju.
Meni osobno nakon v911 i 912 je prelazak na 600mm quadove bio potpuno prirodan i bezbolan, tako da vrijedi svake lipe.
Za stanicu ste u pravu, bilo bi idealno uzeti BNF helić i napr. TGY 9x, ali za osnove učenja je i pripadajuća čisto ok.

Odg: rc helic pomoc

Reply #7
Za mene je helić ako ima kolektiv i cikliku, dopuštam da je na repu motor a ne remen ili vratilo. Veličina od 250 na više.
Sve ispod toga su igračke, i za moje oči srednjegodišnjaka premale točkice da bi se vježbala orjentacija.
Quad i helić ne lete na istom principu i nije za usporedbu. Ako se snalaziš sa quadom ne znači da se snalaziš i sa helićem. Nema self level i back to home.
Bolja vježba orjentacije mi je na simulatoru.
Ima tema za početnike gdje je elaborirano koji i zašto su helići za početnike. Mnogi su i odustali jer sa tim igračkama nisu mogli postići što su htjeli - kolko para tolko muzike - skuplje i veće bolje leti.
A i ne možeš sa utve na miga...
Naravno puno ovisi o tome koliko si sposoban pilot, nekome treba manje koraka a nekome više, da nauči ono što ga zanima.
Novac je isto ograničavajući faktor, možda bi i letio 500-tku, ali ima se love za nešto manje, i to je to...
U stavri svatko ima svoj put, zavisno od frenda koji ga savjetuje, jel čita forume, jel ide u neki klub ili je sam na livadi, ili je najpametniji i neće nikoga slušat ... Glavno da se čovjek zabavi i opusti u ova stresna vremena.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: rc helic pomoc

Reply #8
Najbolje kupit nešto polovno i naučit se na tome.Evo ja kupio jeftini  helikopter i dosada sam potrgao elise ::) a još nisam ni poletio.Sada čekam lijep vrijeme da mi Wespen uštima taj helić i da napokon poletim.A da sam odma išo na varijantu "novo-skuplje je bolje i lakše za letjet" istrošio bi se novcima a to mi zbilja netreba a i nemam.Uglavnom pametno kupovat,jedino ako imaš para pa brate mili razbijaj  i kupuj koliko želiš.Sretno sa helićem ;)