Skip to main content

Topic: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija (Read 62736 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #180
To je svakako dobar dućan. Al sigurno je da možeš u toj konfiguraciji uštedjeti na kovčegu, na monitoru kojeg ćeš sam izabrati kao i na vtx/rx, antenama...

Što se tiče Inspirea mudro je pričekati da se detektiraju dječje bolesti, bugovi koji su uvijek prisutni kod nečeg novog. Neki su već i uklonjeni, al bit će ih još. A onda procijeniti što ćeš dobiti za razliku u cijeni koliko ona u konačnici u tvom slučaju bude. I isto tako vidjet za što će ti koristiti jedan ili drugi.

Isto tako vidi trebaš li već sada Gopro4 ili je i 3+ na 2.7K sasvim OK. 4 K traži i jači hardveraj po doma, a i skuplji je. Ako imaš onda OK.

Vidim da se tu miješaju dvije klase letjelice, al to su sasvim neki drugi motivi od objektivnog informiranja članova foruma. U svakom slučaju Phantom je jedna dimenzija i jedna težina, a Inspire je veći i bitno teži. No, koliko vidimo Phantom odlično odrađuje posao, al odrađivat će ga i Inspire 1 s vremenom. Sada moraš sam procijeniti za što ti u konačnici treba letjelica. A nešto mi govori da će nakon 1 doći i 2. Ako bude kao s Phantomom onda će to biti pun pogodak.  ;)

lp
Toni  

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #181
Ako ti se ne žuri i ne treba ti odmah hitno moj savijet ti je da pričekaš da se to sve malo odrola, sredina ove godine bi sve moglo biti i jeftinije a i neke preinake ako ih uopće i bude.. svakako treba i vidit te zakonske regulative koje se kuhaju... fantoma si složiš za manje od te navedene cifre..


Gdje?Kako? moze i na PP

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #182
P2 mi ima prednost jer sa njim gdje sam se god pojavio nesmatano sam snimio sto god sam zelio ili trebao ako me je neko i pitao sta je to odgovorio bi "kineska igracka na daljinski", na pitanje koliko košta rekao bi oko 40dollara sa poštarinom


Inspire ima manu što više ne djeluje bas kao kineska igracka na daljinski za 40 dollara





Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #184
Trenutno sto se snimanja tice, Phantom 2 sa gopro snima bolje od inspire. Dakle tko zeli raditi video, odnosno kvalitetnu produkciju, Phantom je bolji izbor.




Realna cifra i ono sto treba za phantoma da leti i snima kak spada:


Phantom 2+ H3-3D - 6500kn
Videolink (Immersion) - 1100kn
Monitor - 600kn
GoPro - 3500 kn
32Gb SD - 300kn
Ruksak/kofer - 500kn
iOSD mini - 500kn
Prop balancing rod - 100kn
DuBro balancer - 250kn
Car Charger - 150kn
ND filter - 250kn
Phantom 2 baterija - 900kn
Lipo za monitor - 200kn
Razno - 500kn


Oko 17000 kn sa tri baterije. Dio toga treba za Inspire, dio ne, pa neka vidi tko sto mu vise odgovara. Mislim da puno ljudi koji snimaju sa Phantomom ne stavljaju sve stvari na papir pa misle da se jeftino leti i snima. Ako trebas nesto ozbiljno odraditi ovo gore je minimum minimuma da to mozes.




Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #186
predobro , to je to ......gotovo da nema gubitaka kvalitete zbog smanjenog osvjetljenja ...


iskreno , ovo mi izgleda kao jedan od vrhunskih uradaka ..


zbilja bu to trebalo probati , pa bar na cas... ;D ;D
dx9-xd8-gobac630


Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #188
Probalo se  malo to chudo kineske tehnike i stvarno opako radi stroj.
Što su napravili neznam ali quad koji toliko mirno i stabilno leti jos nisam vidio.
Ovi u DJI-u su stvarno odlucili pomesti potencijalnu konkurencijuFirst flight Inspire1: http://www.youtube.com/watch?v=ZBWZKlVXkAc

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #189
Robi, Marko što kažete na kameru?

lp
Toni



Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #192
Franky kako ide s Inspierom? Imate ga već neko vrijeme. Kakva su dosadašnja iskustva vašeg tima s njim? Neki video?

lp
Toni

 

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #193
Ja sam od svojeg odustao, ima par stranica unazad, pisao sam o tome, kolega koji ga ima ako bude objavljivao bude, zato što se koristi isključivo za hobi.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis