Skip to main content

Topic: voyager ??? (Read 7699 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

voyager ???

voyager   ....... gde je  i sta radi ...


  .... siguran sam da ima ovdje neko ko zna vise o tome , a da ne guglam bilo bi zgodno da nacnemo novu temu poslje onih zaprasivanja avajonima ....



dx9-xd8-gobac630


Odg: voyager ???

Reply #2
mene zanima tko.. ili što.. smo mi u tom sunčevom sustavu i kakav zadatak obavljamo jer sunce ima svoj zadatak isto tako i mjesec...
koja je funkcija saturna ili marsa, jesmo li mi neka "bakterija" loša, jer vidim da više štetimo neg koristimo...

Odg: voyager ???

Reply #3
2015 se gasi svemirska postaja, i kaj onda? rat i baj baj?

Odg: voyager ???

Reply #4
A ja sam mislio na ovaj Voyager:


naročito 7/9 ..  :D

Damir

Odg: voyager ???

Reply #5
Haha i ja sam mislio isto kao i Diogen na Voyager iz serije Star trek.  ;D

Odg: voyager ???

Reply #6
U pisacu masinu, ovaj forum se pretvara u babinjak brze nego mali cigo bjezi sa frisko ukradenim bakrom...
Ruba, koji je nas zadatak?
Prvo definiraj tko smo "mi" pa cu ti dati odgovor :D

Odg: voyager ???

Reply #7
nisam karao 2 godine i mi nismo nas dvojca ako na to misliš  :D

Odg: voyager ???

Reply #8
Ne mislim, ozbiljno te pitam

Odg: voyager ???

Reply #9
koja je funkcija saturna ili marsa, jesmo li mi neka "bakterija" loša, jer vidim da više štetimo neg koristimo...
Mars je bog rata (M.Krleža: "Hrvatski bog Mars" !) , a Saturn je bog novca i zemljoradnje te ujedno i tatica vrhovnog boga

@Zlatcom: ja sam mislio samo na 7/9  ;) !

@Zed: Mi jesmo babinjak, nonice, tračbabe...

Damir

Odg: voyager ???

Reply #10
E to to, nonice...prava riječ ;D

Odg: voyager ???

Reply #11
zanimljivo kak se uspije nabiti deset postova , a samo jedan (sdespot) zapravo u temi ..


sluzbeni podaci govore kako su racunala i programska podrska off date , pa podtke koji dolaze sa voyagera vise nema tko/sto analizirati ..  ::) ::) ::)


....ili su otkrili nesto zasto ubrzano rade misije za preseljenje ... tipa mars ..

dx9-xd8-gobac630

Odg: voyager ???

Reply #12
sluzbeni podaci govore kako su racunala i programska podrska off date , pa podtke koji dolaze sa voyagera vise nema tko/sto analizirati ..  ::) ::) ::)

Koliko ja znam Voyager odavno više ništa ne šalje prema Zemlji.

Quote
....ili su otkrili nesto zasto ubrzano rade misije za preseljenje ... tipa mars ..

Sa konja na magarca. Kao tam je bolje nek tu.

Ili možda tamo mogu rasturat i divljat kolko hoće bez da budu prozivani od "zelenih"

Odg: voyager ???

Reply #13
Koliko ja znam Voyager odavno više ništa ne šalje prema Zemlji.
Šalju, jer inaće se nebi moglo sa sigurnošću reći da li još postoje ili su se raspali,

cit:

"The two Voyager spacecraft continue to operate, with some loss in subsystem redundancy, but still capable of returning science data from a full complement of VIM science instruments"

Više o njima kod NASE:
http://voyager.jpl.nasa.gov/

@drvoholding: i moj prvi post ovdje odnosio se na Voyager, ali sam mislio -da- misliš na 7/9 .. ;)
Damir

 

Odg: voyager ???

Reply #14
Nemojte me krivo shvatiti, al toliko sranja imamo na zemlji, a saljemo neke ves masine u svemir i to kosta par milijardi novaca, za tu svotu bi puno toga mogli napraviti i ovdje.