Skip to main content

Topic: OrangeRX Open LRS 433MHz Tx/Rx programiranje (Read 1928 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OrangeRX Open LRS 433MHz Tx/Rx programiranje

Kupio sam ovaj sustav (koji vjerojatno vec ima neki FW na sebi) jer sustav radi (vec je bindan dosao - sto mi isto jako cudno), ali nemam pojma sto je na njemu - a vjerujem da se iz ovog sustava moze puno vise dobiti sa nekim FW modifikacijama

E, sad bih zelio sam programirati tx i rx preko aplikacije "openLRSng" Chrome ili preko "arduina", sto mi naravno ne polazi za rukom u Arduino poruka (avrdude:stk500():not in sync: resp=0x00)

a u aplikaciji  "openLRSng"
"12:50:00 -- Serial port successfully opened with ID: 2912:50:11 -- Start message not received within 10 seconds, disconnecting
12:50:11 -- Serial port successfully closed"

Sad u cemu krivo radim - ne znam, dal fali bootloader!!!!
Ima li koga tko je uspio u tome?!

zahvaljujem
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: OrangeRX Open LRS 433MHz Tx/Rx programiranje

Reply #1
nisam se nikad bavio time niti posjedujem isti, ali mozda ti ovo pomogne:
https://github.com/openLRSng/openLRSng/wiki/Connecting-to-a-computer

povuci cu paralelu s naze32 gdje mi se u baseflight-u (config toolu) javljala full slicna greska i nisam kuzio u cem je stos.... ubiti sam samo trebao instalirat odgovarajuce drivere..

 

Odg: OrangeRX Open LRS 433MHz Tx/Rx programiranje

Reply #2
Si spojio DTR pin na serialu?
Meni je prijemnik dosao bez bootloadera, zaprzio ga s ispom.
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: OrangeRX Open LRS 433MHz Tx/Rx programiranje

Reply #3
>Evo kako sam spojio (probao sam tx-tx/tx-rx i rx-rx/rx-tx kombinacije) sa ovim TTL modulom (modul je od remzibi osd-a)

imam i ovaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38395__OrangeRX_USB_Firmware_Update_Kit_for_JR_Futaba_Style_Transmitter_Module.html

a njega ne znam kako spojiti koji pin ide na koji pin


[attachimg=1]

[attachimg=2]
LP,  Chris
... gravity always wins ....