Skip to main content

Topic: Punjac (Read 16248 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Punjac

Reply #45
Ti su dobri, imam slični (24V 15A) za iCharger 206.

Odg: Punjac

Reply #46
Jesu li potrebene modifikacije il se samo spoje zice na njega? buni me to sto nema predvidjene 4mm ulaze.

Odg: Punjac

Reply #47
Samo žice, jedino što ne dolazi s kablom za strujnu mrežu i šuko utičnicom pa ga moraš kupiti, napraviti ili skinuti s nečeg što je krepalo :-)

Odg: Punjac

Reply #48
Loša ideja.
Punjači olovnih akumulatora daju neispeglan impulsni napon,
a to se Lipo punjaču nebi svidjelo.
Regulacija struje u napajanju Lipo punjača nema nikakvog smisla.
Točno !

Razna napajanja sa ebay-a ili nekih dućana su uglavnom loš izbor: ili ne shipaju u Hr, a zbog gabarita i težine je nešto veća poštarina. usput, ako nije iz EU, slijedi posjet teti Jadranki....

Na kraju najbolji izbor je kupiti ovdje na Friku ili pronači neko PC napajanje pa u preradu.

Najvažnije je ovdje shvatiti: ako imaš iCharger od 250 W potpuno je besmisleno imati bilo kakvo napajanje ispod 20 A 12 V... ćemu onda iCharger ?

Damir

Odg: Punjac

Reply #49
Vidiš, al ovakvi 30A12V kostaju 20usd pa ulaze pod "sitno" ;-)

Odg: Punjac

Reply #50
Vidiš, al ovakvi 30A12V kostaju 20usd pa ulaze pod "sitno" ;-)
Na linku koji si dao piše da ne shipaju u Hr!. Ali moglo bi se nači negdje, ali i dalje ostaje problem cijene shippinga, aona se zbraja u vrjednost za carinjenje!
D.

Odg: Punjac

Reply #51
Loša ideja.
Punjači olovnih akumulatora daju neispeglan impulsni napon,
a to se Lipo punjaču nebi svidjelo.
Regulacija struje u napajanju Lipo punjača nema nikakvog smisla.
Točno !

Razna napajanja sa ebay-a ili nekih dućana su uglavnom loš izbor: ili ne shipaju u Hr, a zbog gabarita i težine je nešto veća poštarina. usput, ako nije iz EU, slijedi posjet teti Jadranki....

Na kraju najbolji izbor je kupiti ovdje na Friku ili pronači neko PC napajanje pa u preradu.

Najvažnije je ovdje shvatiti: ako imaš iCharger od 250 W potpuno je besmisleno imati bilo kakvo napajanje ispod 20 A 12 V... ćemu onda iCharger ?

Damir

Je, možda si i u pravu, zapravo sugurno, ali pregledavam Global warehouse na HK i samo jedan odgovata po tome, da ima barem 20A i 12V a i Watti ne znam sad koliko mu igraju. Dakle ima li što na HK što bi bilo optimalno upariti sa ichargerom. Vidim da ih ima koji konstantno rade sa 12, 13,5, 14,15V itd.
Ona napajanja za ledice, imam jedno doma, sa ebay-a, jer je jedno slabije izgorilo sa 10m ledica pa sad imam od 12A, ali hm, to je za rasvjetu, a i nekako mi ne uljeva povjerenje.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #52

Na linku koji si dao piše da ne shipaju u Hr!. Ali moglo bi se nači negdje, ali i dalje ostaje problem cijene shippinga, aona se zbraja u vrjednost za carinjenje!
D.

Ma znam da poštarina ulazi, naravno...
Evo ja sam konkretno uzeo ovdje, 2x, doduše bilo je malo jeftinije, a ni usd nije bio 7kn  ::) .
Oba su prošla bez problema...
http://www.ebay.com/itm/151441108022?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Odg: Punjac

Reply #53

Je, možda si i u pravu, zapravo sugurno, ali pregledavam Global warehouse na HK i samo jedan odgovata po tome, da ima barem 20A i 12V a i Watti ne znam sad koliko mu igraju. Dakle ima li što na HK što bi bilo optimalno upariti sa ichargerom. Vidim da ih ima koji konstantno rade sa 12, 13,5, 14,15V itd.

W=AV
250Watt koliko on vuče traži napajanje koje je sposobno dati 250W, naravno bolje više. Raspon napona na kojem on radi je 10-18V ak se ne varam, ako je napajanje na 12V, mora biti sposobno dati struju jaču od 20A (12*20=240W).  ;)

Odg: Punjac

Reply #54
Ovdje je potrebno spomenuti da VA (Volt-Amper) u deklaraciji snage ispravljača nije isto što i snaga na priključku trošila (W). Riječ je o prividnoj snazi, teretu za izvor, električnu mrežu u ovom slučaju. Više o tome pročitajte ovdje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Volt-ampere
i ovdje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Volt-ampere_reactive
 
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Punjac

Reply #55
ma ima na njuškalu napajanje za led trake i dosta su povoljni a možeš koristiti za razno i amperaža im je super i to treba kupiti pa imaš, daš 300 kna i miran si, možeš 3 punjača spojiti

Odg: Punjac

Reply #56
ima i jeftinije, kaj bi naručival to izvana

Odg: Punjac

Reply #57
Pa o tome cijelo vrijeme pričamo: velike i teške stvari ne isplati se iz vana naručivati ako imaš u domaćim trgovinama dobre i ne-skupe alternative.
Pogotovo ispravljač za naše punjače.


Ove kockice, razna napajanja za LED koja se nude po e-bayu, 10,20,30 A za par desetaka baksi, to su sve impulsna napajanja, najčešće OEM i još češće ona koja nisu prošla QC pa se kupuju na kile. To je industrijski otpad i ne treba se zanositi 'ja imam takvo  i meni radi već jako dugo bez greške'.
Imao sam prilike raskopati par sanduka takve željezarije i rijetko koje je bilo upotrebljivo i to samo ograničeno. Vrijeme i sam način rada značajno utjeće na te uređaje, ne traju dugo.
Par stotina kuna za nešto poput onoga u Chipoteci i preživjeti će nekoliko punjača, lemilica itd. Bolje jedno skuplje, nego više puta jeftinije!
Damir


Odg: Punjac

Reply #58
OK ekipa! Icharber 106B+ je nabavljen. Stigao, i preuzet danas! Hvala dragom kolegi na požrtvovonosti! ;D .
E sad, moram skinuti manual, vidjeti čemu služi onaj CD, i skužiti neke stvari. Molim stare iskusnjare u korištenju da skrate muku i daju koji savjet.
Kako ga spojit na napajanje na one bnanana ulaze? Čemu to služi, ako ima i onaju ulaz drugi? Što se dešava ako ga spojim na USB, dali se može napajati sa laptopa?
Pitam preliminarno jer još nisam skinuo i proučio manual..troje djece...mreža me zeza... :'(
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #59
na ovo pitanje će ti odgovoriti netko tko ima icharger a za djecu neznam hehe, možda se i ona daju spojiti na charger pa si miran  ;D