Skip to main content

Topic: FPV monitor na stanici (Read 10528 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV monitor na stanici


Vidim dosta ljudi koristi takvu kombinaciju i čini mi se praktičnom.
Googles imam, ali ... htio bih ja i vidjeti model, pogotovo kad je u blizini.
Budući da letim avione a ne quadove, to još više dolazi do izražaja.
Pa me sad zanimaju vaša iskustva i što konkretno koristite za takav način.
Zapalo mi je za oko ova kombinacija, jer je sve u njemu pa nema prtljanja sa žicama, napajanjima.....


http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-Boscam-RX-LCD-5802-5_8GHz-LCD-Diversity-Receiver-7-Inch-Monitor-wp-Uk-908273.html





Ima li netko tako što ili je preporuka vas iskusnih neka druga stvar odnosno kombinacija za montažu na stanicu ?
Hvala unaprijed.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #1
Meni je trebao veci monitor pa sam u fieldview 888 monitor uvalio immersion prijemnik i sve sto je vec trebalo.



 

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #2
Ja imam ovaj Boscamov sa Banggooda. Samo riječi hvale.
Diversity radi odlično, automatski prebacuje na antenu sa boljim signalom,
ekaran sa 450 cd/m2, tako da se dobro vidi i na direktnom udaru sunca,
ima unutarnju bateriju, moguće spajanje i vanjske,
32 kanala, auto search...
Kad budeš nabavljao zidni punjač (12V), obavezno neka ima 2A.

Ja sam prezadovoljan, a pogotovo sada kada je dostupan i iz EU skladišta, pa nema carine, nema PDV-a...
kad budem kupovao još jedan, uopće neću razmišljati o nekom drugom...

Jedino kod kupnje antena pripazi na konektor...
[attach=1]
ima sma konektor, a ne rp-sma, dakle nema "iglicu" u sebi, za razliku od odašiljača, koji ima iglicu u sebi...

tako da ne možeš kupovati antene u kompletu, ali budući da već letiš FPV, i imaš antene za TX, eto samo da znaš kakve ti trebaju za RX... :)


Odg: FPV monitor na stanici

Reply #4
Budući da letim avione a ne quadove, to još više dolazi do izražaja.
Pa me sad zanimaju vaša iskustva i što konkretno koristite za takav način.
Zapalo mi je za oko ova kombinacija, jer je sve u njemu pa nema prtljanja sa žicama, napajanjima.....

Evo vidio sam oglas od Euformela di kupuje monitor, pa ponudi svoj za fer cijenu, i mislio nadodati oko soma pa uzeti all in one, lcd+diversity+dvr+batka...

ali dobro da sam malo pronjuškao prije prodaje, jer ispada da ti all-in-one do 200$ ne rade baš idealno.  :(
ok je za letuckanje do 100-200m, pa nema puno loših reviewa,
 ali ja letim i do 2km s multijem a i više s avionom,
pa bi htio da radi kako spada, kao i do sada  :)


Test Monitor FPV732 DVR sensitivity reception



a osim lošijeg prijema, događa se nekima i zamrzavanje uređaja prilikom prebacivanja s jednog na drugi rx, što je zeznuto jer obično znači da se izletilo iz dometa omni antene i prelazi na onu usmjerenu, pa je model dalje i ne vidi se okom više... i feed je neophodan u tom trenutku


tako da ostajem pri svom 8'' LCD-u, s dodatno ugrađenim boscam 305 unutra
primio dosta PMova s upitima, pa eto, ništa od prodaje kolege  :)  
(nekima nisam mogao ni odgovoriti jer im je pun inbox, valjda imaju limit 5 kom kao novi)

[attach=4]


stavit ću tu koju sliku prerade ako koga bude zanimalo da si pogleda, jer kod tih prijemnika(boscam) su linearci za spuštanje napona, pa se sve dosta grije na 12V (3S batku)
pogotovo ako se skine oklop i ubaci rx u lcd straga...

pa sam uzeo par podesivih switchera(0.7€ jedan LOL)  za spuštanje napona na 7V.
pala je i potrošnja struje a i disipacija topline, što je super, batka bu još duže trajala.
filtriranje napona je super te nema nikakvih crtica na feedu,
to se može ubaciti i na kabel izvan prijemnika, bez lemljenja po njemu, da se smanji potrošnja i grijanje.

još samo DVR da spojim, treba se zaletit do chipoteke za konektore da napravim kratke kabele za njega a ne stock od 2m, i to je to, all in one - DIY :)

tako da eto, za sada mi se čini bolje ugraditi neki rx u ekran, nego kupiti gotov,.
dok se neki all-in-one ne pokaže da radi barem jednako dobro kao ovo.


Quote
Ima li netko tako što ili je preporuka vas iskusnih neka druga stvar odnosno kombinacija za montažu na stanicu ?
Hvala unaprijed.

na fant stanici imam onaj mali alu nosač od par dolara, koji je super jer ne povećava dimenzije stanice, pa stane bočno u isti prosijep u spužvi(ako koristiš neki originalni kofer za nju npr, kao što fant ima)
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/dji-phantom-2-zenmuse-h3-3d-gopro3-black-fpv-dobitna-kombinacija/msg178186/#msg178186

a na aurori je onaj karbonski za oko 8$, on je dosta čvršći ali ako ga ne skidaš nakon leta, ne stane ti u neki kofer osim ako nije duplo višlji od stanice :)

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #5
Usput ako netko ima  dobra iskustva s all in one, uvijek dobro dodje preporuka ;)
Tome bi ti se dalo malo opsirnije opisat sam postupak ugradnje vanjskog vrx-a u monitor ?

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #6
Ja sam to ljetos napravio bez previse petljancije. Po stranim recenzijama sam skuzio da all-in-one aplikacije ne rade bas tako divno (a da su opet razumne cijene) pa mi je bilo logicno staviti VRx u monitor jer ima dosta mjesta, a i dosta ekipe to ionako radi. Ja osobno nisam htio nikakve dodatne prikljucke niti milijun komplikacija jer mi za snimanje sa fantomom treba sve jednostavno i clean look.


Dakle izvaditi prijemnik iz kucista polemiti zice izravno na monitor da nema one hrpe kablova sto vire iz monitora, dodati prekidac za paljenje te ako treba dodati produzni za antenu jer cesto prijemnik ne stane u monitor tako da se antena moze montirati na original konektor. Tko treba mijenjati kanale bilo bi zgodno i na kuciste monitora izvuci prekidac za izmjenu kanala.

















Odg: FPV monitor na stanici

Reply #7
e pa tako je i meni, samo sam ugurao prijemnik uz gornji rub, pa mi je bez tog produžnog antenskog  kabela, antena se šarafi drito u RX kao i stock.
te mogu mijenjati kanale izvana na rubu monitora. poslikam.

nego, koja ti je marka VRX-a, immersion? možda on ima u sebi switcher napajanje već.
jer ovi boscam bi se zapalili tako :)

dok fant leti 15-19min je ok, pa ugasim,
ali dok sam letio talona i bilo je sve upaljeno preko 70-80 minuta, i na ovoj zimi sam se skoro opekao na antenu kada sam išao skidati,
onaj linearac s 12 na 5V je toliko zagrijao sve, a bez hlađenja(kako nema metalnog oklopa prijemnika za disipaciju) da se prenjelo preko PCB-a na antenu, koliko je on tek bio vruć ne želim ni misliti, dobro da se nije protect neki upalio, a ja s talonom daleko i bez autopilota ni RTH.. hmmmm.
pa sam brže bolje naručio one switchere za smanjiti napon bez toplinske disipacije, i sada je sve hladno.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #8
Immersion uno izvaden iz kucista je to. Hladan ko led je dok radi unutar kucista monitora. Ja letim u komadu cesto preko sat vremena , samo izmjenjujem baterije. Monitor i vtx rade sa 2S lipice. A bolje je bez produznog kao sto ti imas, ali na zalost ovo je jedini nacin kako je stao u kuciste monitora. Pri tome je PCB od monitora skinut sa plasticnih nosaca koji su u monitoru, nosaci su otpiljeni i PCB je spusten najnize sto je isao, unutar monitora se drzi sa dvostrano ljepljivom pjenom i to je to.


Da li si ti stavljao foliju oko VTx-a? jos razmisljam eventualno to napraviti.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #9
odlicno tomek, mislim da cu identicno sebi napravit jer imamo iste komponente 8) samo cu onaj taster za switchanje kanala izvuc van

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #10
Ma i ja cu dolemiti jedan i staviti ga na kuciste monitora.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #11
e kod mene je pcb(od monitora) orijentiran na drugu stranu, pa je dio na kojem leži RX ravan, nema komponenti(one gledaju prema plastici straga)  možda je i to pomoglo.
a isto sam odvalio dva plastična odstojnika da se PCB max odmakne od pozadine LCD-a pa rx klizne unutra.


ma nema do DIY, za FPV setup pogotovo, napraviš si kako ti paše i to je to:)

evo fotki kako je boscam stao unutra, stane još jedan za diversity s druge strane ako nabavim ovo za 22$
http://www.rangevideo.com/diversity/142-micro-diversity-controller.html
a ima i nekih po 3$ od brucea s yubita. isto preko RSSI-a
http://tinyurl.com/brucelegendadiversity

ili neki 2way 3polni switch ručni pa rukom prebacim sklopku s jednog na drugi RX :)

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #12
Lijepo to izgleda ...

Osobno koristim obje kombinacije i monitor s prerađenim prijemnikom rc305 i monitor s ugrađenim prijemnikom LCD5802.
Nisam primjetio razlike u prijemu kada se koriste iste antene iako ovaj manji od 5.5 inch mi je bolji jer je vidljiviji pri suncu.
U konačnici i sam sam pristalica prerada i mislim da su u konačnici ako ne bolji tada su zasigurno jeftiniji za iste rezultate....

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #13
dali ste prijamnika omotali u neki alu ili slicno , ili je dovoljna zastita prijamnog kruga koja je vec na pcb-u ...



dx9-xd8-gobac630

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #14
Pozzz, drustvo

Svi neka pitanja pa da i ja pitam ---- da'l to tak moze funkcionirati, dvije antene na jednom antenskom ulazu?!
Jer ako je tako onda ne vidim potrebe za diversity prijemnicima :)

[attachimg=1]
LP,  Chris
... gravity always wins ....