Skip to main content

Topic: Pomoč oko storma!  (Read 2081 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pomoč oko storma!

Dali mi netko moze pomoci, kada spojim bateriju na senzor potrosnje od storma, slika mi točno tako titra kao što se motor glasa, i kada dam gas, slika stoji a osd nestane, onda moram preko prekidaca na stanici ponovo upaliti osd,  sve sam ljepo spojio, i idem preko jedne baterije,  napajanje TX-a i kamere neide preko storma neko sam napravio direktno preko baterije!  zasto mi nestane osd??

Odg: Pomoč oko storma!

Reply #1
1. jesi probao s nekim drugim motorom samo za usporedbu
2. neki drugi regler
3. probaj napajati kameru i vtx preko druge batke,

pa vidi jel se i dalje to isto manifestira.


Odg: Pomoč oko storma!

Reply #3
probao sam sa drugim motorom i reglerom, sve uredu, znaci da je nekakav problem sa motorom ili reglerom,  pa sam onda odspoio motor od reglera, tnaci sve ukljuceno osim motora, i kada dam gas nestane slika znaci nije n i motor vec regler mi stvara neke smetnje!

Odg: Pomoč oko storma!

Reply #4
moglo bi biti da je vrisnuo neki mosfet na regleru pa iskri ili stvara RF šum...
no prije nego ga baciš probaj s nekim drugim motorom...
i vidi postavke reglera, da se niej tajming zblesirao, tj promijeni ga pa možda nestane simptom  :)

u FPV ima hrpa kombinacija za probati dok ne otkloniš uzrok problema,
ali to i je čar toga, da kada posložiš pilu, znaš da si ju sam skemijao i da je OK.  8)

Odg: Pomoč oko storma!

Reply #5
Gotovo isti problem sam imao sa minimosd-om, mislim da su te stvarčice jako osjetljive na EMI  :)
Riješio problem tako da sam ga udaljio koliko samo mogao od powerboard-a i ostalih kablova, te stavio feritne prstenove na kablove koji ulaze i izlaze iz osd-a.