Skip to main content

Topic: Apm 2.6 ArduPilot (Read 7889 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #15
Narucujem Ublox neo m8n dal da kupim ovaj sa rctimera ili sa ebay-a ovaj
http://www.rctimer.com/product-1287.html
http://www.ebay.com/itm/Ublox-NEO-M8N-GPS-Module-W-Compass-GPS-Holder-Bracket-For-APM2-6-PIXHawk-Black-/121538413608?hash=item1c4c410428

Nikako kupovati ovaj sa eBay-a(!). Razlika je osim u cijeni (okay, ovaj sa Rctimera je skuplji) u tome što je antena montirana onako kako treba - po preporuci proizvođača Ublox čipa. Dok je ovaj na eBayu pogrešno montiran na premalu podlogu (groud plane) i prijem nije dobar. Razlike su očite kad je oblačno i u nekim drugim situacijama - jednostavno manje satelita je dostupno, pogotovo onih koji su blizu horizonta.

LP,
milan
---

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #16
A ardupilot mogu uzet sa ebaya?

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #17
A ardupilot mogu uzet sa ebaya?

Možeš. Kao i uvijek, pazi da te kinez ne prevari. Gledaj dobro njegov feedback i dalli je prodao nešto u zadnje vrijeme (eBay izbacuje te brojeve automatski).

EDIT: Nije sve tako  crno kod kupnje sa kinezima. Oni jednostavno ne razumiju neke stvari i naprave to nakaradno po svome. To je zbog uštede na materijalu kod proizvodnje, imaju neku svoju računicu da uštede, iako je ta štednja puno puta na pogrešnom mjestu. Gotovo svaki proizvod u elektronici - fali elektrolitski kondenzator za filtriranje DC napona. Čak i tamo gdje i postoji predviđeni kontakt, elektrolit fali.

LP,
milan
---

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #18
Ako uhvatite vrimena ili znate nekog  pouzdanog sa ebaya stavite link za 2.8 ili neki koji vi preporucujete
Hvala puno na odgovoru



Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #21
Da ali nema u prodaji 2.8 ardupilot

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #22
Iskreno ni ne znam razlike između verzija 2.6 i te tzv 2.8. Jedino što sam negdje pročitao je da 2.7 ima bolji 3.3V regulator i to je pod upitnikom jer se APM prestao razvijati davno (Pixhawk ga je naslijedio) tako da iskreno sumljam da ima ikakvih razlika osim možda kozmetičkih - čitaj marketinški trik.
Ja sam svog uzeo sa linka gore prije skoro god dana i dan danas radi odlično, nikad ni jedan jedini problem s njim.
Da ponovo kupujem uzeo bi si onaj mali Mini Pro, na mom mi jedino smeta malo težina koja je cca 40 gr sa kutijicom i možda veličina jer ga nekad nije lako ugurati gdje baš želiš.

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #23
Evo dosao mi je ardupilot 2.6 sve pet, delivery je bija 3 tjedna ono standard :)
Nego jel znate gdje da narucim power module?


Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #25
Koja je razlika između amp na 433 mhz i 915 mhz



Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #26
Osim frekvencije na kojoj radi ama baš nikakva. :)
Uzmi si 433 jer je on predviđen za Europu, na 900Mhz rade neke mobilne mreže pa ta frekv. nije baš legalna za amatersko korištenje.

Ako ikada budeš htjeo preći sa 2.4Ghz na neki LRS tipa DragonLink onda će ti 433 vjerovatno stvarati probleme.

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #27
Ja koristim 3DR radio na 433MHz
Domet mi je nekih 270m, APM2.6 - multirotor

Je'l to normalno, mozda da stavim neke druge (preporucene) postavke?!


LP
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #28
3DR kaze oko 500m, korisnici prijavljuju 700-1300.
Rotor inace je problematican za signal u odnosu na avion.


Tu imas zasto je problem s 433.


There was an issue with the 'groundside' USB 433MHz radio where the laptop USB system caused interference with the serial-to-USB converter in the radio that you connect to the laptop.[/size]There are various workarounds using USB hubs etc however I think the most effective is to use two of the serial 'airside' radios which don't have built in USB (you just connect the module to your laptop using an FTDI cable).If you buy the 433 radios from 3DR you will get 2x airside modules and a FTDI cable which should get around the USB interference issue you've been reading about


http://diydrones.com/forum/topics/433-or-915-mhz-telemetry?groupUrl=apmusergroup&groupId=705844%3AGroup%3A394667&id=705844%3ATopic%3A1361564&page=1#comments
[/color]Expected rangeTypical range achieved with the 3DR radios using standard configuration and antenna is around 500m, but the range varies a lot depending on noise sources and antenna setup.
[/color]
http://copter.ardupilot.com/wiki/common-3dr-radio-version-2/[/font][/color][/font][/font][/color][/size]

Odg: Amp 2.6 ArduPilot

Reply #29
Je li onda bolje uzet 915 mhz ili 433 mhz.