Skip to main content

Topic: T-Rex 500 Clone (Read 4783 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

T-Rex 500 Clone

Bok!

Stigao je moj prvi helikopter!
Kopija T-Rexa 500
Nabavljen na E-Bayu (puno više hop-up dijelova nego na HobbyKing varijanti) za 520kn.

U galeriji su su slike dijelova koje upravo sastavljam, kako će sastavljanje napredovati tako će se i broj slika povećavati.

Budući da nisam našao naćin kako linkati slike iz galerije ovdje kako bi se odmah vidjele u postu, evo link za galeriju:
http://www.flyfreak.net/index.php?action=mgallery;sa=album;id=20

Prvi dojmovi:

puno aluminija i karbona, malo plastike  :P
Užasno loši "ball link" dijelovi, plastika puca kad se šarafi na osovine (ili ja ne znam kako se to radi)
Mekani šarafi koji koriste 1,5 imbus pa glava lako provrti ali zato imamo "vijci kra..." koji ima 2,5mm inox šarafe (malo skupo ali jako kvalitetno i koristi 2mm imbus koji je sam po sebi puno čvršći)

Poćeo sam sastavljati glavni rotor i služim se uputstvom za Align T-Rex 500, eh, sad ne znam da li su rotori isti i da li trebam pratiti sve dužine za ball linkove?

Kako se na hrvatskom kaže "ball link"?  :-[

Pozdrav!


Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #2
Čuj svi su ti ti helikopteri ne baš nešto ali se da snjima letit  

Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #3
To je najvažnije, nek se da letit!  :P

Ili kako bi rekli "Keep it cheap, keep it simple!"  8)

Pozdrav!

Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #4
moze link helikoptera na ebay-u
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


DIJELOVI KOJE ODMAH NABAVITI!

Reply #6
Kako je ovo moj prvi heli, stvarno nemam pojma što dolazi u kutijama uz renomirane modele poput Align T-Rex, Protos, Raptor, Aurora itd...

Ovo je kratak popis (popunjavat ću ga kako će sastavljenje modela napredovati) dijelova koje treba naručiti odmah, čim naručite i heli.
Vjerujem da su boljke i manjkovi isti bez obzira da li je ovaj ili neki drugi s e-baya ili bilo koji s HobbyKinga.

1. odmah kod Kranjeca po 2,5x6mm imbus šarafe (glave originalnih šarafa su poprilično mekane i rupa je za 1,5mm imbus tako da lako provrte)

2. komplet ball linkova (linkovi u paketu su loše kvalitete i plastika puca kad se šarafi na šipke)

3. ball link kuglice za montažu na servo ruke (ne dolaze u paketu)

4. kopče za karoseriju (našao sam samo jednu u paketu)


VAŽNO!!! Rastaviti sve unaprijed sastavljene dijelove! U mom slućaju su svi šarafi uredno imali thread-lock, niti jedna šajbica nije falila, sve na svom mjestu ali je zato falila plastična tuba koja drži osovinu u glavi!

Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #7
Sastavljanje gotovo, spreman je za let iako ja ne znam s time letjeti  :'(

Albumi ne rade, ali zato rade linkovi
zadnjih par detalja iz sastavljanja:











Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #9
Da, digitalni servo s e-baya, 28$ s poštarinom, deklarirana brzina 0,1  ;) , kopija futabe i naravno HK401b gyro, čitavih 14$ i opet kopija futabe.

Servo:
http://cgi.ebay.com/Coreless-motor-Digital-Servo-500-tail-rotor-AVCS-/130369553300?cmd=ViewItem&pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item1e5aa18394

Što god od toga ne bude valjalo, zamjenit ća za skuplje ali imam tjesan buđet, a nisam htio trošiti na heli od 700kn

Evo, to je ovaj heli:
http://cgi.ebay.com/NEW-ARF-CF-Kopf-Schwanz-TREX-500CF-500-RC-Upgrade-Heli-/270480066475?cmd=ViewItem&pt=RC_Modellbau&hash=item3ef9de47ab

Pozdrav



Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #10
helić izgleda ok, ali stvarno mi nije jasno čemu eksperimentiranje s repnim servom i gyrom to nemre radit kak spada. To bu takva muka za letit da bu strašno.
Ali ak ti to voliš onda OK.
 
Sretno!!
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #11
Kad bude love, bit će i bolji gyro i servo, a za početničko klizanje po podu amo-tamo i ovo će poslužit.

Pozdrav

Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #12
E baš suprotno ,  za početničko amo tamo po podu ti baš treba dobar repni setup.
Ne mislim ti pametovat ali s ovim setupom jedino kaj ti se može dogoditi je to da ti se sve kaj se helića tiće zgadi i ne samo to nego netko od početnika pročita tvoj post u kojem ti tvrdiš da če sve biti dobro sa setupom od 30 ili 40 dolkasa i ljudi to fakat tako i prihvate a mi koji taj isti setup platimo 200-250 dolkasa ispadamo onda kaj?
 
Imao sam sreču da sam se povezao s pravim dečkima i helikopterašima kada sam se vratio u ovaj hobi , isto sam mislio pa nisu normalni i kupio po svome , naravno da to nije valjalo niti radilo kako treba niti če raditi bilo kome drugom.
I jedino kaj sam postigao je bilo to da sam samo letenje morao prebaciti za sljedeča dva mjeseca dok nisam skupio lovu i složio helić kako i treba .
I još jednom ti želim svu sreču i puno dobrih letova.
 
Simpi
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #13
E baš suprotno ,  za početničko amo tamo po podu ti baš treba dobar repni setup.
Ne mislim ti pametovat ali s ovim setupom jedino kaj ti se može dogoditi je to da ti se sve kaj se helića tiće zgadi i ne samo to nego netko od početnika pročita tvoj post u kojem ti tvrdiš da če sve biti dobro sa setupom od 30 ili 40 dolkasa i ljudi to fakat tako i prihvate a mi koji taj isti setup platimo 200-250 dolkasa ispadamo onda kaj?
 
Imao sam sreču da sam se povezao s pravim dečkima i helikopterašima kada sam se vratio u ovaj hobi , isto sam mislio pa nisu normalni i kupio po svome , naravno da to nije valjalo niti radilo kako treba niti če raditi bilo kome drugom.
I jedino kaj sam postigao je bilo to da sam samo letenje morao prebaciti za sljedeča dva mjeseca dok nisam skupio lovu i složio helić kako i treba .
I još jednom ti želim svu sreču i puno dobrih letova.
 
Simpi

Sve ovo ti je istina.
 
Naj više budeš uštedio ako odmah kupiš pošteni setup koji će ti trajati. Sa helićima nema krpanja da ne govorimo da će ti biti puno lakše u startu ako imaš dobro složen heli nego da ga skrpaš. Nemoj se čuditi kaj nemaš puno odgovora od helikopteraša jer su svi umorni od ponavljanja ovog kaj ti je Simpi napisao a svatko na kraju napravi po svom i onda na kraju odustane od helića.

Odg: T-Rex 500 Clone

Reply #14
Vidim imaš sve.
 
I kako leti daj pukni neke slike u letu da vidimo tj video.
Baš me interesira ta kopija kako to dela.