Skip to main content

Topic: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti... (Read 42392 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #75
Ništa još od kamere. Jutros 6 sati tragao uzduž i popreko, a sve što sam našao je komad papira koji je bio podstavljen ispod kamere da ju malo nagnem i dio plastične vezice:

[attach=1]

Popodne tražio samo dva sata... izgleda je negdje u kanalu ili u travi, sutra nastavak.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #76
Nije to moglo daleko frknuti, jedino da se raspao u zraku ???
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #77
Nije to moglo daleko frknuti, jedino da se raspao u zraku ???

Nije se raspao u zraku. Ove spužve dolje su djelomično zaslužne za ublažavanje pada (ostale deformirane), no kako je quad pao na jednu 'ruku', a ona je staklo-plastika, to je amortiziralo. Ta šuplja strijela je ostala u komadu, iako se rascijepila po dužini. Vrlo je elastična i sva kinetička energija se prenijela sa jednog dijela na drugi - a taj drugi je kameru odbacio negdje. Oranica je u pripremi za zimu, traktor je još daleko, a vozača sam zamolio ako primjeti što da mi javi na mobitel. No, brine me kanal. Trava je užas, ne samo da je visoka, nego je i polegla + obavijena je nekim 'lijanama' koje su toliko žestoke da možeš ruku porezati. Pored čičkova, koprive, trnja, sreća još nema vode u kanalu. Danas popodne sam bio previše iscrpljen da posijećem bambuse kako bi mogao proći, ali to ću ujutro. Sad bar znam putanju kojom je quad padao. Probao sam jednu busu zemlje baciti i vidio gdje se otprilike rasipa, tako da bi mogao po tom uzorku i tražiti.

Ljudi moji, drž' te mi fige da ju sutra nađem. Hvala unaprijed.

LP,
milan
---

 

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #78
Evo fige od mene!!!
Samo polako, pronacices delove, nemoj zuriti u pretrazi.
Srecno!

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #79
Evo fige od mene!!!
Samo polako, pronacices delove, nemoj zuriti u pretrazi.
Srecno!

Hvala puno. Evo i plana potrage (na polju mislim da nije, jer sam ga sto puta prošao uzduž i popreko, no nikad se ne zna):

[attach=1]

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #80
Samo pomalo bez brige. Naći ces ti to!!
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #81
Samo pomalo bez brige. Naći ces ti to!!

Joj, nadam se. Da mi je samo Mobius naći, pa makar i krepan - samo da microSD karticu nađem ispravnu. Video je najbitniji. Hvala na podršci.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #82
I ja ti držim fige da sve nađeš ali ako ne, mogu ti pokloniti moj frame F550 hexa. Puno sreće!

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #83
Tarot_majstor ti poklanja Frame. Ja ti poklanjam KK pločicu. Ostalo imas i opet si u oblacima:))
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #84
Nema ga, bit će još traži?

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #85
Hahaha
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #86

Evo ga jos traži. 
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #87
Sorry vedro nebo. Malo šale :)
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #88
Ne bi mu volio bit u koži...

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #89
I ja ti držim fige da sve nađeš ali ako ne, mogu ti pokloniti moj frame F550 hexa. Puno sreće!

Lp. Sveto



Hvala majstore. Mislim da bi imao malo problemčića skupiti 6 motora i 6 ESCova. Zdanja 4 ESCa i zadnja 4 motora sam kupio od Progressof_B, Naze 32 10DOF mi je jučer stigao, kao i antivibracijski nosači, dvija nosača GPS antene (GPS nije još stigao), bluetooth stigao, OSD minim stigao. Tu i tamo još koje sitnice nedostaju (eh, FPV kamera nedostaje). Frame ću ovaj puta napraviti od 14x14 mm jelovine - to sam jedino našao u Vinkopromu, nemaju 12x12 mm. Ova 4 ESCa su RCtimer, 30A, motori su SunnySky X2212 980 KV, bit će napajane sa jednom ili obadvije 5 Ah baterije, 25C (mislim da ću odmah ići na obadvije, zbog sigurnosti i veće potrošnje).

Svejedno, hvala na pomoći. Samo da nađem karticu i snimak na njoj - to bi mi 'izlječilo' sve rane od pada.

LP,
milan
---