Skip to main content

Topic: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti... (Read 42417 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #106
Kad imaš volje, nema problema.

Lp. Sveto



Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #108
Trazite duz linije udara i zaustavljanja 5m lijevo i 5m desno. Takoder, 10m ispred i iza tocki udara/stopa.

Zaboravite na detektor metala i te gluposti. Oci pred noge i nogama razmicat travu sistematski. Jedino tako cete ga naci. Ta trava je dovoljno visoka da zaustavi kameru nakon 3m.
Mozete si i neku spagu uzet za podijelit livadu na polja i pomalo cesljat sve.

I ne kuzim zasto svi dok izgube nesto odmah odustaju nakon 3 dana i par potraga. U voloderu se ne odustaje ni dok se lipo alarm od 3$ ne nađe! Makar mjesec dana trajalo! Pogotovo dok se mali zagi u velikom polju sirka trazi.

Da, vidim i ja da je metal detektor od slabe pomoći. Usput sam naišao na hrpu čepova od piva, konzervi, onih aluminijskih 'puljki' od limenki i još svašta ponešta.

Nisam odustao, iako jesam pomislio na to. Ova dva kanala me kopkaju - tu se lako sakriti između tih bambusa, a dolje je tamno. Večeras složim nekoliko jakih LEDica, pa sutra rano, možda i prije svitanja na teren. Ili još večeras... još uvijek nisam dobio upalu mišića iako sam blizu.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #109
Sve ti stane ispod nosača, gimbal i baterija. Gore ti ne treba ništa osim antena i odašiljača. Nešto češ trebat sam napraviti kao nosače baterije/a isl. Unutra stane sva elektronika, ESC vani na krakove.

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #110
Sve ti stane ispod nosača, gimbal i baterija. Gore ti ne treba ništa osim antena i odašiljača. Nešto češ trebat sam napraviti kao nosače baterije/a isl. Unutra stane sva elektronika, ESC vani na krakove.

Lp. Sveto

Mislim da neće biti problem za napraviti nosače baterija i ostalo. Ovaj frame, to mi je već 90% posla gotovo.

LP,
milan
---

 

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #111
Imaš čak i ledice na krakovima samo treba ponovo prelemit kontakte

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #112
Imaš čak i ledice na krakovima samo treba ponovo prelemit kontakte

Lp. Sveto



Eh, bar sam u lemljenju 'kod kuće'. Lemim od svoje 15 godine. Ili 14-te, ma nije bitno.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #113
Neka, pošalji mi adresu na mail pa ti pošaljem ćim se dokopam pošte.

Lp. Sveto



Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #115
Vidio, čujemo se!

Lp. Sveto


Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #116
Nego, ima li netko one konektore (servo, 3 žice, ženski sa obadvije strane) sa kablovima 10 ili 15 centimetara što idu od prijemnika do kontrolera? Sveukupno sam imao 10 komada, 5 na avionu, isto toliko na quadu - a taj dio mi je još uvijek negdje posijan na livadi. Možda jednog dana izraste drvo sa kablovima.

LP,
milan
---



Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #119
Nema na čemu.
Lp!