Skip to main content

Topic: pregorio motor (Read 8461 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pregorio motor

eto mene snašlo da mi je u zraku na edge540 pregorio turnigy sk 35-36, sa propisanim propom. probio je namotaj i mogu bacit skoro nov motor.
ili ima koje drugo riješenje?
nemorate se puno trudit da mi pojasnite kak premotat motor jer to nebu išlo,
bar ja ne.
samo ak netko to radio da mi veli ili kaj je netko napravio s tavim motorom (osim prodao :D )


Odg: pregorio motor

Reply #2
nema sanse da taj motor vrti 10×6, barem ne SK serija, pregrijava se uzasno a i vuce nekih 45A, jos ako imas neku ljevu elisu taman da ga skuriš;
moja preporuka je motor istih dimenzija ali TR35-36 1100KV, prop od 9×5-10×5 max, performanse strava;
izbjegavaj SK serije, nisu bas nesto

Odg: pregorio motor

Reply #3
Taj motor je naviklan ok samo što kinezi stavljaju žicu sa lošim lakom tako da

čim se malo motor jače optereti dolazi do proboja struje na stator

Fali mu još koji navoj žice . Kupi one zlatne boje - moja preporuka 35-36   1100 kw
 
Nemam snage da razmišljam.

Odg: pregorio motor

Reply #4
Prodaj Grunfu po razumnoj cjeni i nastat će pristojan motor.
Platiti Grunfa da ti premota motor je preskupo jeftinije je kupiti novi.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: pregorio motor

Reply #5
Hm, dobar majstor nemora bit i skup. Znam da ne može badave, al je mehanički sve u redu pa mi glupo baš koristit samo za rezervne dijelove. Vidit ću sa grunfom

Odg: pregorio motor

Reply #6
Grunf ti je za kineske motore kao AMG za Mercedes!!
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: pregorio motor

Reply #7
Eto riješili smo problem, zamjenom.
 Sad me zanima ako se i koliko više može dobiti iz tog motora zamjenom namotaja?
 Pitat ću grunfa i uživo, ali radi drugih s istim problemom.

Odg: pregorio motor

Reply #8
Radim isto što i Grunf.. sasvim motorićima koje dobijem na premotavanje... uglavnom vrlo je važan odabir žice određenog poprečnog presjeka i naravno znati premotati..ako se nevaram već je bio jedan dobar link o premotavamju i ako se čoviku da to raditi vrlo brzo se dobro ispraksira ,,, šteta je motor zbog pregorenih namotaja ostaviti po strani kad je dovoljno svega nekoliko desetaka minuta za premotavanje...puno sreće na dalje sa motorićima...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pregorio motor

Reply #9
evo danas frendu pregorio potouno novi turnigy, 35-nešto 1900 kv, zlatne boje aerodrive misilm da je xp il nešto još pisalo. U biti skroz jadno da takve kvrge od motora krepavaju na  elise 10x5 kupite si bilo kaj drugo, ovo zbilja nema smisla :(

Odg: pregorio motor

Reply #10
1900 je visoki kV. si ti siguran da ti je to ok prop? ako vozis na 3s bateriju to je teoretski preko 20000 okretaja i nekak mi se 10x5 cini jako veliko.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pregorio motor

Reply #11
meni je na 2200kv 6x4 idealan sve ostalo je definitivno pregaranje.. čak bi gurao 7X5 ali su mu performanse daleko manje nego 6x4, mislim također da je 10x5 malo overproped ..

Odg: pregorio motor

Reply #12
nije moj pa neznam baš podatke sve, ali su smeče totalno
evo link na motor koji je po promjeru dosta manji, vožen na 10x5 mjesecima, na 3S za 3D, iako je najbolje stavit 9x6 ili 8x6 za brzinu
samo staviš 45A ESC i nemaš brige
http://www.himodel.com/electric/1880KV_Outrunner_Brushless_Motor_Type_FC2835-4T.html
 
a ove svoje tgy 35-36 1400 ću zamjeniti sa
http://www.himodel.com/electric/1290KV_Outrunner_Brushless_Motor_Type_FC2830-9T.html
sigurno če vrtit 9x7 , na dva (b-25) ću uštedit oko 100 gr, na bateriji (3s mjesto 4) 100gr ( računajuči njihove zippy, teške ko kamen) i izgubit nešto potiska, ali je u pitanju sigurnost rada.


 

Odg: pregorio motor

Reply #14
evo danas frendu pregorio potouno novi turnigy, 35-nešto 1900 kv, zlatne boje aerodrive misilm da je xp il nešto još pisalo. U biti skroz jadno da takve kvrge od motora krepavaju na  elise 10x5 kupite si bilo kaj drugo, ovo zbilja nema smisla :(
ocito ne postujete neke stvari koje proizvođač preporuča, 1900KV je jako prevelik broj kv-a za 10×5, na taj motor max 8×4 elisa i tu je vec na granici nekih 50A ali zato jede malu djecu; 
isprobao sam vecinu Turnigy motora i nikad problema, pogotovo ova zlatna serija, rade ko sat;
sto je vise kv-a ide manji prop, nabavi si prvo mjerač za W/A tako da ne palite motore bezveze
ovaj sto spominjes 3536 1400KV stavi 8×6 ili 9×4,5 i imas 450W , struja nekih 35-38A, staticni potisak oko 1,5kg, ja ga imao na Easycubu ukupne tezine 950g, poljece sa pola metra i penje vertikalno kako oces