Skip to main content

Topic: RAPTURE 25 (Read 6607 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RAPTURE 25

Po uzoru na Rapture 40 kojega je nekada proizvodila firma Great Planes počeo sam praviti istoga, ali smanjenoga. Original je raspona 1525 mm, a ja ga pravim raspona 1120 mm.
Na njega će ići nitro motor 2,5 ccm. Konstrukcija će biti od balze s pojedinim rebrima od šperploče (okume topola ako se ne varam).


Na prvoj slici je originalni nepresvučeni lijepi model.
Na drugoj je ružno presvučeni isti model. Kod mene će zasigurno biti druge boje u nekoj kvazi ratnoj dekoraciji.


Ako netko želi nacrt (pdf, dxf) neka se slobodno javi. Nacrt je pronađen u uputama za sastavljanje i skaliran na potrebnu veličinu.

Odg: RAPTURE 25

Reply #1
Nacrt je preslikan na balzu pomoću akrilnog razrjeđivača. A rebra međusobno povezana s čačkalicama prije rezanja na dekupir pili.

Odg: RAPTURE 25

Reply #2
Horizontalac i vertikalac su gotovi....

Odg: RAPTURE 25

Reply #3
Rupe na trupu glodam pomoću glodalice za drvo koju sam okrenuo naopako i u nju ubacio glodalo promjera 1,5 mm. Isto tako brusim i rubove, samo glodalo zamijenim bubnjem s brusnim papirom (dremel nastavak).

Odg: RAPTURE 25

Reply #4
Zanimljiv model , samo naprijed  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: RAPTURE 25

Reply #6
Pomalo se radi na modelu koji bi do proljeća mogao biti i gotov...

Odg: RAPTURE 25

Reply #7
Preporučujem blanju sa predzadnje slike svim balza graditeljima. Odlično radi, smanji brušenje na minimum, a tako i prašinu.

Odg: RAPTURE 25

Reply #8
Ovo tek sad vidim ! Fino ti to radiš. Do proljeća stigneš još jednog s original rasponom.


Kakva ti je ovo luda naprava za bušenje ? Lajkam ju :)




Odg: RAPTURE 25

Reply #9
To sam nabavio od prijateljevog oca koji je bio kirurg na traumatologiji. Morao sam samo steznu glavu promijeniti. Odlična bušilica.  :D

Odg: RAPTURE 25

Reply #10
S obzirom da je "kolor šema" originala po meni očajna probati ću od ovog svoga napraviti nešto što liči na warbirda-a. Pa evo i skica kako bi trebalo izgledati na kraju. Obzirom da je proljeće daleko ima vremena za rad na detaljima.

Odg: RAPTURE 25

Reply #11
Krila skoro gotova

Odg: RAPTURE 25

Reply #12
Ima li smisla ojačavati horizontalac ubacivanjem letvica od tvrdog drveta kao na slici?

Odg: RAPTURE 25

Reply #13
Radilo se malo na trupu.

Odg: RAPTURE 25

Reply #14
Skoro spreman za foliju