Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102557 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #75
eh, nešto me je u zadnje vrijeme krenulo...nedavno sam bio kod kuće i od nećaka Kiće na poklon dobio Hyperion Sniper 3D EPP akrobatski model..na njemu je Scorpion 2215-18...to čudo leti fantastično premda sam se već skroz odviknuo od tako sporih modela - al se fora na malom prostoru igrati s njim...onako, malo terapijski... :D 
 
 
ovo nije moj let - tek toliko da vidite o kojem je modelu riječ
 
Hyperion Sniper 3D
 
 
odjednom je hangar neplanirano narastao, a kleo sam se sam sebi da će u njemu biti najviše dva modela...ups, sada sam na broju pet....
 
Mirage 2000, GWS A-4, Mig 21 (u izradi), Zagi i Hyperion Sniper....morat ću to malo prorijedit... 8)
 
lijo nadam se da ćemo se uskoro vidjeti bar s pola flote...
 

 
lp
 
Toni

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #76
trenutno vozim testni model zagi sa 2700 kv inrunerom i 6x4, čekam 7x3.5 ;D
 
evo malo radim zagi M
to će biti nevidljiva letaljka
 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #77
Lijepo je to, ali ...


Pitanje: Da li da pravim Zagija sa ili bez negativnog napadnog ugla na kraju krila ?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #78
Radi bez, leti savršeno. Ja čak nemam na svom ni stabilizatore. Ti ih stavi, postane nervozan na malim brzinama. Stavi cg na 210 mm i podigni elerone za 5-10 mm inače će brzo padat.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #79
DOGOVORENO!!
Evo sad sijecem sablone iz 5mm lipe jer nema u nesretnoj Bosni balze :)
A i za lipu je bilo potezanje 4 prijatelja i placanje 2 gajbe piva  :)
A kad pocnem rezat izrezacu ipak jedan par krila i onako.
Pa kad slomim, ne ako nego kad, onda setap prebacim na onoga pa cemo da vagnemo koji je
bolji  za mene.


Hvala jos jednom.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #80
ne puca zagi samo tako, ako ga dobro zaljepiš trakom nema straha
evo moj je danas pokupio zemlju pri brzini od 150 kmh, nije mu ništa  :D ,
čak ni baterija nije ispala van, razlog pada je otkazivanje serva koji je več bio pri kraju jer je puno puta pao na eleron. naime, nakon spuštanja vertikalno dole punim gasom izvlačio sam ga u lijevi krug, a ne gore kako moj drug lija radi, i taman sam poravnao putanju sa zemljom na visini od 2-3 metra i pošto je bio u položaju lijevo na nož ja sam pokušao da ga izravnam u desno ali ne samo za 90* nego roll udesno do ravnog položaja. e negdje u pol rola je zatreperio desni eleron i zagi se zakovitlao i izgubio smjer i naravno visinu te naopačke uletio u travu i malo s krila na krilo zvjezdu napravio.
sutra novi servo i opet smo gore
 
slika zagi m

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #81





Uploaded with ImageShack.usSablon izrezan, kao i stiropor.
Danas popodne sijecem oba zagija, i "flat" i onog sa negativnim uglom :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #82
e to je to mtesa, bit če to dobro :)
 
evo poletio je zagi M
tko ima vremena nek prouči sliku ;D
osim malo zgužvanih krajeva ima nešto zanimljivo :D

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #83
hihi... jontra volta, ha?

 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #84
Kad se neće pohvali proizvođać , evo da ga ja pohvalim ...
 
Ovo nam je treći na livadi , složen u 2 dana !!!!
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #85
Oba polukrila izrezana iz prvog pokusaja.  :)
Danas popodne režem još bar dva


E sad, potreban mi je komentar i savjet:
1. Planiram, u nedostatku karbona ili stakla, jelovu letvicu od 5x5mm kao ojačanje.
   Da li je dovoljno i/ili neophodno? Da se zna, krilo neće izvoditi akrobacije i vratolomije, bar ne željom pilota.


2. Potreban je predlog čime da se pokrene ova letjelica. Dakle, motor, ESC, baterija i sl.
Već imam jedan 140W http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5102 a imam i prop
8x4. Da li će ovo biti dovoljno? Za bateriju imam  na raspolaganju 1600mah i 2200 mah Lipo Turnigy.
Servoe takodje imam HXT900 a kupio sam i nekoliko onih jeftinih Turnigy TG9.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #87
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4713&Product_Name=TowerPro_BM2409-18T_/_25A_BEC_/_8x3.8_Prop_Combo

ovo ti je zakon, neunistivo, samo prop 8x4  snaga 200w
@Miso227, taj motor i nije baš neka 'sreća', potraži na Jubito 'Funny kanal video'  1 i 2 da vidiš kako me zahebavao na letećem krilu, upravo sa tim reglerom i tom elisom !!!. Neka verzija 2826 od TGY-a ili oni sa RCTimera 2826 sa >2000 kv-a provjereno guraju do ludila


@mtesa: ako dobro oblijepiš Zagija trakama, letvica ti ne treba ! Ako baš moraš... izbjegni jelovinu, lomljiva je i beskorisna za noseće ramenjače, uzmi bolje smreku ili lipu. I nije ti potrebno 5*5, dovoljno je 5*2  ili 5*3  ali je postavi okomito i to na gornju stranu i imaš dovoljnu nosivost ! Ja sam obično stavljao carbon fi 1,5 mm ili bi usmolio trake rovinga, no to samo na profilima ispod 15 mm debljine, iz opreza.
Motor koji si naveo je OK, ali sa njime nema one snage i jurcanja koje dobiješ kao sa gorenavedenim motorom.
I ne zaboravi, ovdje kod Plavog imaš sve što trebaš znati o Zagijima:
http://rcwings.webs.com/


Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #88
ja se nemogu pozaliti , imam takva 3 motora sa takvim reglerima, nikada me nisu iznevjerila na jednom sam samo promjenio lezaje i samo pici, ja sam sa tim motorima jako zadovoljan, i samo bi i dalje kupovao taj komplet!

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #89
OK. Uvazavam oba misljenja i idemo na 1 kom 2406 (koji prema osobinama ispade maltene identican sa tgy 2826) i na jedan 2409 koji cemo da narucimo od brace kineza i propelerom 8x4.


Ipak cu da izbjegnem letvicu i da stavim malo staklom armirane trake pored one obicne.


Sto se tice baterije, ici cu sa 1600mah .
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.