Skip to main content

Poll

Lubitelj nitro  ili elektro modela ?

  • vise NITRO
  • vise ELEKTRO
  • podjednako NITRO i ELEKTRO

Topic: Nitro - Elektro (Read 10154 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Nitro - Elektro

...
Primijecujem da u zadnje vrijeme dosta ljudi objavi kako su u podpunosti
 ili su na tome putu da napuste nitro modele i ostanu korisnici samo elektro modela.
Ja nisam jedan od tih i dajem prednost nitro modelima, a zatim elektro.

Slazem se da je elektro prakticniji, cisci, ...,
no ako je model aviona kod mene mora biti to u podpunost,
 pa da i svojim nitro zvukom podize adrenalin...

Elektro mi odgovara za jedrilice ili male modele.

Sta ce reci rezultat ove ankete...

Giga..

Odg: Nitro - Elektro

Reply #1
isto razmisljamo, ali mislim da cu krenuti i sa manjima na nitro. krenuo sam sa elekto i kada sam prosao na nitro kao da sam usao u drugi i ljepsi svijet modelarstva. uvijek je zanimljivo, ne trebaju ti stalno neke sitnice iz HK-a, modeli ne dosade tako brzo, nema punjenja baterija vec samo tocis i vozis, a mali elektro modeli koje imam mi sada djeluju kao igracke. agresivni zvuk 2t motora podize adrenalin, a brundavi zvuk 4t motora daje finu realisticnost.

to mi je hobi i ne treba mi prakticnost jer uzivam u svemu, a ciscenje je najmanji problem jer je to par minuta poslije leta i svakih par puta generalno ciscenje sa sredstvom za stakla. za mene je jedina prednost elektra pouzdanost jer kada se nitro u zraku ugasi dodavanje gasa nece ga pokrenuti.

meni je greh letjeti balza i druge velike modele na struju, ali svatko voli svoje...

rezultati ankete ce biti nerealni jer masa ljudi vozi male modele od deprona i mozda nikad nisu vidjeli nitro model. prvi nitro koji sam ja vidio bio je onaj kojeg sam si kupio pa do tada nisam ni mogao preferirati nista osim elektra. hehe, kad se samo sjetim - mislio sam da mi fali paljenje na motoru :-[
struja zakon, nitro USTAV


Odg: Nitro - Elektro

Reply #3
Giga drago mi je da si pokrenuo ovu temu ... Eto mogu reći za sebe da sam uposlednjih pet šest godina poklonik elektrike isključivo zbog načina gradnje modela a i zbog toga što sam se ja u vrijeme dok sam letio sa modelima na SUS motore nauljio kao malo tko..Uostalom i u pravom poslu mi je toga bilo previše ...Ali moram priznati da za veće "mrcine" modele motor Sus odgovara i radi realnosti i radi ugođaja  i ako ikada financijski to budem mogao sebi priuštiti bit će sigurno...Za sada ostajem pri elektro i ovom načinu gradnje modela do 1 kg težine i raspona krila do nekih metar i šezdeset cm opet iz prakzičnih razloga - stanu mi u auto... A svako neka prema svom nahođenju i željama pristupi odabiru pogona jer i jedan i drugi pogon imaju svoje čari....pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Nitro - Elektro

Reply #4
bilo bi dobro da svatko ko glasa ostavi i komentar zasto voli sto.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Nitro - Elektro

Reply #5
Moram dodat malo obrazlozenje;
Definitivno samo elektro, dopizdilo mi vise i nitro i benzin, nakon svakog leta treba litra tekucine za odmascivanje i od babe stare gaće da cistim model, a da ne govorim o iskoristivosti elektro i nitro motora, neusporedivo.
Puno prakticnije je elektro, sve sta mi treba za letenje ajmo rec mogu stavit u đep, nema vise kanti sa gorivom, startera, grijača i ostalih pizdarija....samo ga ustekas i gassss...:D
Netko spomenuo zvuk?? Priznam jedino zvuk 4-takta, ovo ostalo je 0 bodova, ona 2-taktna smeća probijaju uši...Svi koji nisu culi zvuk elektro motora sa elisom 19 ili 20 cola bolje da ne komentiraju nista....rastura

Odg: Nitro - Elektro

Reply #6
...nakon svakog leta treba litra tekucine za odmascivanje i od babe stare gaće da cistim model...

 vidis tu je problem, da koristis tangice od neke mlade zene jos bi ti vozio nitrace, a znamo da su tangice male pa trebas puno zena da ti ih doniraju ;D
struja zakon, nitro USTAV


Odg: Nitro - Elektro

Reply #8
Lijepo dajte oglas da cure ne bacaju gaće nego ih doniraju u modelarske svrhe...
Prednosti zasigurno ima struja, ali realan model mora imati i zvuk i dim i ulje.
Imao sam nitro autić i mogu reći da samo zvuk motora pri 30 000 min-1 može naježiti kožu, a ne zvuk viljuškara. Trenutno vozim avione na struju, i čim budem siguran u svoju vožnju nabavit ću nitro. Dok se napune baterije od cca 4000  stigne se napravit generalka na nitru, a kakav je to sex bez malo ulja?
Ja volim SUS,  a nitro ili benzin svejedno, 4t bi bio moj izbor (sve drugo je nedostatak novca)

Odg: Nitro - Elektro

Reply #9
Elektro je praktičniji jer ti treba nešto manje stvari za otići na livadu ali to jednostavno nije to i kod mene neće nikad zaživiti. Imam ja i elektro modela ali nije to ono pravo. Što se tiče nitra i njega sam lagano izbacio pa mi je jedino ostao nitro helić dok su moja dva velika aviona na benzinski pogon i kad ga upališ i poletiš to je ono pravo barem za mene. Kad mi pofali goriva prije livade skrenem na pumpu i deri.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Nitro - Elektro

Reply #10
Eto u pocetku sam zaboravio spomenuti da pod nitro mislim i na  benzin kao jednu klasu... :-\

 

Odg: Nitro - Elektro

Reply #11
Definitivno sam lektričar. Kad padne cjena četverotaktnim benzincima s odvojenim uljem pridružit ću se ljubiteljima dobrog zvuka. To vam je ko s ljibiteljima Hi-Fia niš bez lampi. Ne velim da stari dobri dizlaši na eter i ricinus ne ne izazivaju užitke mirisa i zvuka ali malo tko se hoće s tim baktati. Ali dok pljuje ulje ne dolazi u obzir kod mene. Svi koji vozite na tekuča goriva dobro ste došli volim poslušati taj zvuk a i cjenim vaš trud oko održavanja čistoče modela, auta, radione (pogotovo za oženjene) ;D

P,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Nitro - Elektro

Reply #12
Lijepo dajte oglas da cure ne bacaju gaće nego ih doniraju u modelarske svrhe...
Prednosti zasigurno ima struja, ali realan model mora imati i zvuk i dim i ulje.
Imao sam nitro autić i mogu reći da samo zvuk motora pri 30 000 min-1 može naježiti kožu, a ne zvuk viljuškara. Trenutno vozim avione na struju, i čim budem siguran u svoju vožnju nabavit ću nitro. Dok se napune baterije od cca 4000  stigne se napravit generalka na nitru, a kakav je to sex bez malo ulja?
Ja volim SUS,  a nitro ili benzin svejedno, 4t bi bio moj izbor (sve drugo je nedostatak novca)

Ma kaj god na formuli jedan kad vidiš dim znači da je kraj za taj bolid :'( , jest da su skoru svi vozači došli iz kartinga, masnog kartinga.
Da da 4t s odvojenim uljem, koliko mi letimo ulje se treba mjenjati svako desetlječe ;D :D
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Nitro - Elektro

Reply #13
Ja sam za struju, no jedini problem za sada je baterija, sve ostalo kupiš za par baksi na netu.
Jednostavnost izvedbe,efikasna kontrola i upravljanje, odnos snaga/težina sve je to na strani struje, samo da postoji kvalitetan tehnološki sustav baterija (Wh/kg) ...
Damir

Odg: Nitro - Elektro

Reply #14
A koji je tocno problem sa baterijama?
Pogotovo danas kada i kinezi imaju 40C / 5C punjenje batke za 40-ak $$$?

Cijena po minuti leta ispada skoro isto, jedino sto za batke moras dati odmah sve unaprijed :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24