Skip to main content

Topic: Savjeti (Read 4487 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Savjeti

Pozdrav!!

zanima me quadcoper za utrke. malo čitam ovaj forum, gledam svagdje i osjecam se ko prvi dan na poslu kad nisam znao kaj je kaj. gledao sam po ebayu za symu x5c i x8 za 300-400 kuna, ali koliko vidim ovdje baš i ne preporučujete te modele.
pošto nemam iskustva sa letenjem, jel mi može netko preporučiti neki dron+upravljač+punjač do cca 1000 kn, može i sastavljanje (u tom slučaju može neki mentor  ;) ) .
htio bih neku malu kamericu gore da malo i snimim. čak sam malo gledao oglase ali ne znam toliko o dronovima da mogu procijeniti koji bih uzeo.
svaki savjet je dobro došao! :)

Odg: Savjeti

Reply #1
Lijepo ti je Milan ovdje sve napisao:
http://www.flyfreak.net/multirotor/napokon-pronasao-jeftini-'toy-grade'-quadcopter-koji-moze-nositi-mobius/

Ne moraš tako kao on odmah testirati sa mobiusom, jer multi dolazi sa svojom kamerom
http://www.dealsmachine.com/best_279143.html?SSAID=1144453&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Jeftin i idealan za učenje.
Kad malo stekneš osjećaja, onda polako krećeš u nabavku onoga što bi želio.
Racing quad je dosta skuplji + tu je još FPV oprema...pa ti treba i dobra stanica (daljinski)...skupi se to i preko par tisuća kn.
Ovo je hobi za strpljive.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Savjeti

Reply #2
umjesto ove njegove baterije je mogu staviti koju drugu ili samo ta ide, uzeo bih bar još 1-2 baterije da mogu napraviti bar 2-3 leta


btw gdje kupujete materijal najčešće??

Odg: Savjeti

Reply #3
Drži se baterija koje su za određeni model.
Kupije se na banggoodu, hobbykingu (EU), ebayu....

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Savjeti

Reply #4
Konačno sam naručio preporučeni dron sa nekoliko postova više, sad ću svaki dan isčekivati poštara ko pas vani  :D :D

Gledam malo po ovom dealsMachine (čini mi se povoljniji od e-baya) i vidim ove baterije http://www.dealsmachine.com/best_291032.html ali ne pise da su za ovaj naručeni Bayangtoys X8, ali ako je taj tip baterije u pakiranju zar nebi i ove trebale biti iste? nemam iskustva sa tim tipom baterija... :-X :-X :-X


Odg: Savjeti

Reply #6
pa da, po meni su iste ko i ove koje sam naveo, jedina stvar je polariteta na konektoru... ::)

Odg: Savjeti

Reply #7
eto mene opet!
Stigao mi quad neki dan, a vani kiša... naravno da nisam izdržao i da sam ga isprobao u stanu  ;D ;D
par dana po stanu sam dizal prasinu i cudio se tehnici... nekoliko puta se sudario sa zidom, stolicom.... nakon 3-4 punjenja baterije, danas mi se nekako čudno ponašao... iznenadno cupkao unazad, po nekoliko puta, probao sam ga nekoliko puta gasiti paliti ali nije pomoglo odmah, nego nakon nekog vremena se smirio... ali je poslije počeo zanositi unazad, poštelal sam na ručici za fino reguliranje prema naprijed pa sam ga nekako dobio na svoje, ne zanosi tako jako... napookon sve ok i onda CRASH u vrata  :o :o
jedan propeler se čudno ga raskopal i vidio da se jedan zupčanik sa motorića poderao :-[


naravno da je sutra i u nedjelju sunce a ja ću letit u mislima  :'(


jel ima u karlovcu negdje netko nekakve dijelove za quadove, makar takve sitnice da idem kupiti ili moram čekati 1 mj da mi to dođe s ebaya?!

Odg: Savjeti

Reply #8
I to ti je sastavni dio ovog hobija,čekanje  :)

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: Savjeti

Reply #10
E pa to ti je dobra ideja,dosta nas to prakticira,ako nije skupo,uzmemo viska koji propeler esc,ovi rejseri uzmu i dodatnih ruku..onda kad pukne odma promijenis
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.