Skip to main content

Topic: Baterije Vs, motori kombinacije.. (Read 2531 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Baterije Vs, motori kombinacije..

Ovako... složio sam konačno novu pilu.. su37, twin setup.

E sad.. trenutno u njega idu dvije baterije 3sP1 2200Mah 25C, s time da su baterije u paraleli, što mi se čini kao kombinacija 2200Mah 3sP2?
Ili to sada ispada 3sp1 4400Mah?

ok, uglavnom, dva motora vuku 29A vjerojatno max. Sad pošto su u paraleli... čisto me zanima jel to ok. dupli esc, i throttle je na Y kablu.

Ove dvije batke su radi CG-a, mislim da je nekih 180Grama po batki, tako da imam slobodno natuć baterije do nekih 400Grama..
Sad me zanima.. da li mogu tu ugurati npr. neku bateriju od recimo 3s1p 5000Mah/25C ili da probam ugurati neke baterije od npr. 3SP2-3 po npr. 2200 Mah..

Pretpostavljam da je radi brzine bolje imati za svaki motor posebnu bateriju, no čini mi se da je i ovako sve u redu.. motori rade ujednačeno, baterije se identično troše..

Ako ima netko sa iskustvom u twin setup-ima, bilo bi dobro da se pridruži sa komentarima..

Inače... danas sam zaključio da je gotovo sa američkim avionima.. rusi rulaju.. :) To leti samo od sebe...

Odg: Baterije Vs, motori kombinacije..

Reply #1
Ako su paraleli onda je to 6s2p 2200 mah 22.2 volta ako ne griješim
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Baterije Vs, motori kombinacije..

Reply #2
U seriji bi bile 6s.. nego... muči me da li je do dobra kombinacija da hrani ova dva mala zvrka :)

Odg: Baterije Vs, motori kombinacije..

Reply #3
dobro je to iskombinirano, u nacelu radi tako bez problema, nego jel 29A struja po motoru ili zajednicka od oba? ako je po motoru onda su malo preslabe, taman na granici 
- kod serijskog spoja se zbraja napon a kod paralelnog kapacitet

Odg: Baterije Vs, motori kombinacije..

Reply #4
29A je po motoru i to mislim da je u burst modu. ESC-ovi su 30A, burst 40. A baterije su zippijeve 2200Mah 25C Constant / 35C Burst.

Za sada se ništa čak ni ne grije.. Nego razmišljao sam da li je bolje da uzmem neku bateriju od 5000Mah samo ne znam koji C, tj. jel 25C dovoljno.
U svakom slučaju treba mi nešto u rasponu 350 - max 400 grama..  Inače.. sve skupa za sada ima nekih 700injak grama, a potisak je negdje oko 1600 gr. (Moram još izvagat)

Morat ću uzet još par baterija, pa sad tražim koje bi uzeo, pošto imam još par po 1500/1600 i jednu od 2300, a to ne mogu pariti ili mogu sve tri u paralelu?
Malo me muči ako nisu iste kako će se trošiti? Tj. da li će nastaviti trošiti i one od 1500 ako još ima dovoljno napona u onoj od 2300.

Odg: Baterije Vs, motori kombinacije..

Reply #5
a cuj, probaj uzet ona nesto od 3500-4000 mAh i to mozes 20C onda, posto ti ukupna struja ne prelazi max 60A;
ove od 1500 i 1600 moze u paralelu ali bolje ne kombinirat 1500 sa 2300, prevelika je razlika pa da ne dobije po nosu

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9466&Product_Name=Turnigy_3600mAh_3S_20C_Lipo_Pack
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9185&Product_Name=Turnigy_4000mAh_3S_20C_Lipo_Pack


Odg: Baterije Vs, motori kombinacije..

Reply #7
to je za autice a boga mi ne vrijedi te pare da je zlatna