Skip to main content

Topic: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija! (Read 4388 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Poz, taman mi je riknuo imax b6 i nemam nikakav drugi punjac da napunim 3s baterije... imam jos imax b3 obicni punjac ali 2 celije mi puni na 4.2 a trecu na 3.7v. Sad me zanima postoji li neka mogucnost da napunim 3. Celiju npr da zalemim zice unutar punjaca i punim samostalno 3. Celiju. Isto tako imam 2s punjac ispravan pa ako i on moze ista pomoci.

Ako neko slucajno ima viska punjac bilokakav da moze napuniti 3s batku bio bih zahvalan jer eto ne zelim kupovati u hrv nista posto sam narucio novi a nije jos stigao.

Unaprijed hvala :)

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #1
Možeš probat punit jednu po jednu ćeliju (1S) isključivo preko balans konektora - nikako preko glavnog konektora. Naravno spomenuta radnja zahtjeva strpljenje i koncentraciju (šlus, krivi polaritet........... općenito usputne stvari koje se dešavaju kada se kemija).
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #2
Tako nesto sam i planirao da nadopunim 3. Celiju ali ne znam od kud da povucem napon na nju? Ako npr na 2s punjaca zalemim zice na pinove gdje je razlika potencijala 4.2v i odredim polaritete hocu li to morati nadzirati ili ce punjac sam prekinut punjenje kada dode do 4.2v?

(Znaci radi se o punjacu koji imam par godina dosao je uz neki model sa 2s baterijom)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #3
I btw ako slucajno fulam polaritete[emoji2]  punjac ce stradati? A baterija ostaje citava?

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #4
Da li taj 2S punjač može punit 1S batke tj da li ima mogućnost podešavanja? ??? ?
Što se tiče krivog polariteta nemam ništa pametno za odgovorit osim - nemoj testirat :-X

Nadopuna:
Mislim da ti je najpametnije da pričekaš novi punjač. 8)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #5
Bolje sacekat novi punjac nego da roknu :D
LiPo je to haha :D
Bitno da se leti.

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #6
Ne moze puniti 1s ima balance port za punjenje 2s. Pa sam mislio zalemit na pinove od 1 celije zice i nadopunit 3. Celiju baterije posto mi treba za 1 let a nemam niti jednu napunjenjenu.

Ili da zamjenem redosljed celija na balance portu tako da nista ne kemijam sa lemljenjem i zicama nego da npr zice celije 2 zamjenem za celiju 2 i samo tako spojim da se puni hoce li to raditi?

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #7
Pričekaj novi punjač jer već vidim kako isti na stolu čeka novu bateriju iz Kitaje ;)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #8
Ma i ja bih najrade priceko al mi pod hitno treba napunjena baterija... pa ako neko ima rijesenje koje ce radit molim za pomoc!

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk



Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #10
hm, sa 2S punjacem napuniti 3S bateriju, ja imam ovakvu ideju:

naravno DISCLAIMER da je sve na vlastitu odgovornost

ako se koristi punjac koji radi samo preko balans konektora nesto kao ovo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21044__Hobbyking_174_DC_4S_Balance_Charger_Cell_Checker_30w_2s_4s.html

tada nebi trebalo biti problema da prvo puni 1. i 2. celiju kao 2S bateriju, a onda 2. i 3. celiju opet kao 2S bateriju, u oba slucaja samo preko balans konektora, a glavne zice od baterije se ne koristi u ovakvim eksperimentima .. kombinacija 1. i 3. proizvodi bijeli dim ..

.. naravno punjac je dovoljno pametan da skuzi u drugom koraku da je 2. celija puna i tada  zapravo balansira 2. i 3. celiju pa to traaaje, ali trebalo bi normalno napuniti

.. ako punjac trazi da ima prikljucene i krajnje terminale baterije onda se simulira 2S bateriju u oba slucaja samo sa balans konektora, u prvom slucaju minus od 1. celije i plus od 2. celije, a u drugom slucaju minus od 2. celije i plus od 3. celije, a glavne zice od baterije se ne koristi u ovakvim eksperimentima

.. sad se idem skloniti na sigurno i cekam da nesto eksplodira ;)

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #11
Ja sam iz zg-dubrave pa ako ima neko za posudit punjac na dan dva bilo bi super :)

Hrvoje punjac je tog tipa doslovno ima balance port samo za 2s baterije. E sad jel mi jednostavnije s ovim neispravnim 3s punjacem napunit 1. I 2. Celiju  a onda se uhvatit zicama na + i - polove jedne celije na 2s punjacu i samo spojit na celiju koja nije napunjena?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk



 

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #13
Ja sam iz zg-dubrave pa ako ima neko za posudit punjac na dan dva bilo bi super :)

Hrvoje punjac je tog tipa doslovno ima balance port samo za 2s baterije. E sad jel mi jednostavnije s ovim neispravnim 3s punjacem napunit 1. I 2. Celiju  a onda se uhvatit zicama na + i - polove jedne celije na 2s punjacu i samo spojit na celiju koja nije napunjena?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk



mislim da nece prihvatit da mu spojis samo jednu celiju .. ali postoji teoretska mogucnost .. a ako mu u drugom koraku simuliras razbalansiranu 2S bateriju od 2. i 3. celije kako sam napisao to bi trebalo proraditi jer ce punjac dobiti ono sto zeli a to je 2S..

Odg: Hitna pomoc oko punjenja lipo baterija!

Reply #14
ma na ispalti se prčkat.. još ćeš ubit i onaj ispravni punjač.. zapalit nešto...
nek ti netko za prvu ruku napuni bateriju i amen...