Skip to main content

Topic: Phantom 2 problem nakon pada (Read 1978 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phantom 2 problem nakon pada

Desilo se,uspio sam ga zabit u pod  ::)  Nakon toga u bilo kojem modu cima u zraku u desnu stranu(kad gledam u njegov zadnji kraj),znaci leti tipa 2 sekunde ok i onda samo odjednom cimne jedan vj od motora,izgleda od prilike ko da naglo puknes palicu u desno.Jel imao ko kakvih slicnih ili istih problema?Mogu uploadat video kasnije ako ista pomaze  ;)  help help

Odg: Phantom 2 problem nakon pada

Reply #1
Mozda je ostecen neki od motora, pa vibracije uzrokuju smetnje za akcelerometre.

Ako ga mozes stavit u manual, tad bi u tom slucaju trebalo bit ok, ako se ne varam, jer tad akcelerometni ne upravljaju letjelicom.  Pametniji ce ispraviti ako sam u krivu.

Za pocetak skini propelere i armaj ga i pregledaj vibracije na motorima. Takodjer pregledaj dal se svi motori jednako vrte, mozda se neki nabio malo.

Osim toga, ako je ovo ok, otvori i pregledaj nazu unutra, ili kompletnu maticnu. Mozda se otkinulo iz nosaca.

Odg: Phantom 2 problem nakon pada

Reply #2
uz ovo sto ti je George napisao probaj prije nego ga otvaras napravit advanced kalibraciju na potpuno ravnoj podlozi, i dalje od tv-a kablova itd...
nemoj zaboravit nakon toga na livadi napravit kalibraciju kompasa...

Odg: Phantom 2 problem nakon pada

Reply #3
Probao sam letit i u gps i atti i manualnom modu,nema razlike.2 motora koja su imala kontakt s tlom sam rastavio,pregledao osovine,pregledao magnete misleci da se jedan nije odljepio ili odlomio no nisam vidio nista sumnjivo.Kalibraciju kompasa sam takoder napravio.Sumnjam bas na taj kompas posto je prvi kontakt s podom bila bas ta noga di je kompas..  ::)  Probao sam ga drzat u ruci iznad glave a buraz je pipkao po palicama i tako mi se cinilo sve oke,bez ikakvih cimanja i slicno..Budem rastavio i dobro pregledao spojeve i to 8) Ima jos kakvih prijedloga?

Odg: Phantom 2 problem nakon pada

Reply #4
probaj napravit kak sam ti napisao... advanced calibration (imas u dji assistu tu opciju) i nakon toga na livadi kalibraciju kompasa posebno jos...

Odg: Phantom 2 problem nakon pada

Reply #5
Pozzz evo da i ja napisem nesto...znaci sami softwer u nazi tesko da ce od pada se promjeniti...ako su motori vrtili dok je pao i naglo stali moze biti da su se zice zalemile i kad sad pokusavas opet letiti pregrije se na sekund i izgubi snagu bez obzira sto naza salje dovoljno struje...po meni a govorim iz iskustva otisli motori....
Mozda imam par komada pa ako treba posaljem ti ih pa probaj..... :) platis samo postarinu.