Skip to main content

Topic: Naza Lite i octocopter (Read 6713 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #15
Nije stvar u tome da ne moze,moze ali nije to 100%,postoji mogucnsot da negdje zasteka,X8 ce se skrsit i nema ga vise,moj savjet ti je ostani pri quadu s nazom ili nabavi jaci FC.

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #16
Jbg izgleda da ne ide s cim sam ja mislio da ce ic haha
Posto su ostala rjesenja skupa hoce li pixhawk napravit posao kako treba? Ipak mu je cijena najmanja od ko kurencije

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #17
Kad već radiš padobran iz fore, ne jer ti treba za posao, već jer se može.
Zašto onda baš isto iz fore i ne staviš nazu lite koju već imaš, flešanu na V2 pa upogoniš u x8 modu?  Jer se može.
Lako kupis pixhawk pa se vratiš mission planneru ako ti bude baš jako falio (NOT :) )

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #18
Zato sam i posto nije mi zelja ga skrsit jer se moze haha. Je to sve iz zabave al nebi htio ostat bez svega. Znaci pixhawk ce ok radit u toj xi konfiguraciji?

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #19
Moze neko dat link za pixhawk posto im cijene variraju ocito ima previse klonova. A sto se klonova tice jel rade isto ili je to skroz druga prica... ako je neko kupio pixhawk klon ili jednu od verzija nek linka di je uzeo. Hvala!



Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #22
Malo da se i ja ukljucim, ja sam neki dan napravio mali X8 580 od DJI E300 komponenti, i sad Naza V2 je original gore i za sad imam problem kad je armam da mi svi motori stekaju titraju, znaci da mi negdje ili nesto izbilo ili me zeza jedan motor ili jedan ESC, sad cu ih ic redom gasit dok nenadem koji je.
Moje pitanje, za mali X8 kao moj jel i dalje stoji problem NazaV2 u X8 da nije pouzdana, ovo nije heavy lifter.
Da se dalje ni netrudim pa si sve vratim nazad na hexu.. :D

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #23
Jesu ti sinkronizirani escovi?

Kolko sam ja skuzio nije problem u nazi i njenoj procesorskoj snazi nego nepodnosljivosti na vibracije kod vecih koptera. Ijako sam vidao po youtubeu opasne strojeve s nazom v2 ekipa s foruma kaze da to nece fukcionirat i da cu past i to vjerojatno jest tako

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #24
E sad nisam pametan dali uopce onda ici do kraja sa ovom malim X8, bolje mi je onda ju vratit u hexu i i od ostatka esc i motora napravit jos jednu hexu. Imam dva seta DJI E300 hexa

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #25
Jakove - ESC općenito gledajuć su uvijek sinkronizirani (dok rade optimalno i pogone motor), moža si mislio pitat dali su kalibrirani, ali za DJI propulsion sistene (uključujući i E300) nije moguča niti potrebna kalibracija throtle range-a.
Ali ovo drugo u vezi vibracija bingo, naime naza v2 savršeno dobro kontrolira x8 i nema nikakvih problema oko toga, naza lite na v2 također nema problema sa x8 s time što se lite jedino malo hardverski razlikuje - ima malo drugačiji barometar (lošiji) a postoji velika vjerovatnost i da su žiroskopi te akcelerometri također malo drugačiji ali oni su oklopljeni i zaliveni u metalno kučište i nemoguče je točno znati koji je senzor bez razbijanja tog metalnog kučišta. Također u nazama se nalazi damper vibracija za senzore, iz tog razloga senzori i jesu smješteni u to metalno kučište nebi li dobili malo mase (inercije) kako bi dampiranje vibracija imalo učinak. Taj damper je ključna stvar u cijeloj priči, on je poštiman da filtrira frekvencije manjih propelera koji se vrte brže i imaju manju amplitudu vibracije i kao takav odrađuje posao jako dobro. S nazom u bilokojoj konfiguraciji (ako je onda ispravna) nikad nećete imati problem sa recimo 10-11" propelerima. Dok sa velikim propelerima recimo 15" može se dogoditi to da zbog amplitude vibracije te nemogučnošču dampera da ukloni niskofrekventnu komponentu vibracije sa senzora očitanje podataka sa akcelerometra nakon što softverski filter fiksira vrijednost u tom trenutku bude potpuno kriva a to znači level by by.  :) S druge pak strane kontroleri kao wookong ili A2 (A3) sa zasebnom IMU jedinicom imaju u sebi set senzora i damper s utegom za veču inerciju nego kod naze pa mogu poprilično dobro podnositi vibraciju tj. frekvenciju  i amplitudu večih propelera kao kod heavy liftera.
Vida - mali x8 sa E300 zvuči zanimljivo jedino me zanima dali ideš sa original propelerima jer problem je sa donjim motorima i propelerima, trebali bi biti kontra tj pusheri, kako misliš taj dio riješiti?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #26
E taj dio sa propeperima mene zanima. Sa originalnima to nije bas moguce.
Ja sam imao ideju da idem na svojem koaksijalcu sa propelerima sa fantoma, ali nije izvedivo. Neznam dal se oni adapteri sa propelera mogu ikako izvaditi i okrenuti naopacke za montiranje na donje motore?


Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #28
Napokon savrseno objasnjenje naze i vecih propelera!!
Frankycro a hoce li pixhawk 2.4.8 onda moci pogoniti x8 multi sa 13 inch propovima?

 

Odg: Naza Lite i octocopter

Reply #29
Ma teraj samo, nemas brige.