Skip to main content

Topic: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul? (Read 2958 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Imam ovaj modul

I D8R-IIplus sve radi ok.

E sad treba mi ppm output za pixhawk

Pa je primarno pitanje pase li FrSky D4R-II receiver na moj djt modul i hocu li moci koristit failsafe?

isto sam vidio da se D8R-IIplus flashanjem moze prepravit da daje ppm output. Zna li neko hocu li imat na raspolaganju failsafe nakon toga?

Vidio sam da postoji i ppm encoder ali da opet ima problem a failsafeom ili se i to moze nekako rijesiti?


Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #1
Mozes bez ikakvog problema koristit spomenuti setup.Isti setup koristim na miniju i na APM, oba u PPM modu. Nema smisla da flashash D8R kada ti D4 u PPM modu gura svih 8 kanala - npr 8 kanal koristim za prebacivanje screna na MinimOSD-u.
[attach=1]
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #2
Mozes onda objasnit samo di sta kako da spojim da dobijem ppm.
Hvala na odgovoru!

Flymetothemoon- znaci sa ovim encoderom
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=371606843909&alt=web

Mogu bez problema imat sve kanale i onaj throttle failsafe- da kad padne ispod postavljene razine se prebaci u failsafe mode?


Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #3
Ili mislis da  D4R-II mogu bindat na djt modul i da ce radit?

Ili mogu i sa d8r koristit ppm. Nisam bas skoz skuzio

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #4
Prema uputi proizvođača. Čitajte upute život je mnogo lakši uz to. spojiš adapterom 3 i 4 kanal i imaš izlaz ppm na 1 kanalu, 2 odašilje jačinu signala, (vrlo važna napomena ne koristiti više od 6 kanala jer če se zblesirati (u xy trenutku gubiš svu vezu, a na izlazima ima pravi tulum- da dobiješ svih 8 mora se staviti novi frimware). Fail safe radiš pritiskom na gumb (mislim da je 2 sek) na prijamniku.

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #5
Obrati pozornost na jumpere, na APMu i RXu.
D4R najnormalnije bindas na TX, sve spojis i to bi trebalo radit. Ukoliko ti redoslijed kanala ne stima treba ih pomocu MIssionPlanera remapat ali za to imas google. :-\ da sad ne drobim cijeli post i jos na kraju necu nis objasnit.
Da, mozes imat failsafe na svim kanalima i pise ti u uputama za RX (ne za TX) kako se isti postavlja. Netko je nedavno bas ispitivao za taj failsafe pa malo procackaj po forumu.

Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

 

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #6
Mislim da je taj bug sa 8kanalnim PPMom rijesen!
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #7
D4r pase HVALA!
A ovaj bug sa 8 kanalnim ppmom se odnosi na d4r ili na d8r?

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #8
Mislim da se ticao oba. Stvar je da moraju radit s 27ms sirinom impulsa ako hoces koristit svih 8kanala.Znaci sami bug se odnosio ukoliko si koristio 7 i 8 kanal u PPM modu.Ali slobodno progooglaj.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #9
Evo naso dosta informacija o toj vremenskoj sirini impulsa i skuzih da se 8 kanala ne stigne u tom vremenu "reproducirat" prije ponovnog reseta...
E sad ako spojim d4r sa ppm outputom na pixhawk. Kako da onda koristim jedan kanal za npr retract nogu i slicno?
Ili se samo spojim na aux out na pixhawku?

Odg: Jeli FrSky D4R-II receiver pase na djt modul?

Reply #10
Stigo receiver
E sad zanima me kako mogu saznat na kojoj sirini impulsa radi posto meni treba 27ms da bi mogo koristit svih 8 kanala na ppmu?