Skip to main content

Topic: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max (Read 7054 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Za sitne pare, svega 19 dolara;
Features;
Microprocessor controlled
Delta-peak sensitivity (NiMH/NiCd)
Individual cell balancing
Li-ion, LiPo and LiFe capable
Ni-Cd and NiMH capable
Large range of charge currents
Store function, allows safe storage current
Time limit function
Input voltage monitoring. (Protects car batteries at the field)
Data storage (Store up to 5 packs in memory)
Battery break in and cycling.

Spec.
Input Voltage: 11~18v
Circuit power: Max Charge: 50W / Max Discharge: 5W
Charge Current Range: .1~5.0A
Ni-MH/NiCd cells: 1~15
Li-ion/Poly cells: 1~6
Pb battery voltage: 2~20v
Weight: 170g
Dimensions: 138x75x23mm


http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11740

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #1
zasto ga prodajes Bog te usro ?
to je dobra sprava !
koliko dugo ga imas,vazno  ???

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #2
ne prodajem samo sam dao do znanja da su ih pustili u opticaj kinezi, stvarno smijesna cijena

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #3
LUDI su !

2200 mA , LiPo, 3S  20 C

9.90 $

narucio sam dvije

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #4
pa da, imaju smijesne cijene, ove baterije po 9 dolara da ih bacis nakon 30 punjenja isplatile se majke mi
mnogi se loze na koje kakve Kokam i Hyperion po 60 dolara, ja radje kupim 3 komada po 20 ovih kineskih i trajat ce mi ko i ova high end klasa

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #5
Lightmax 2200
imam 2 komada, nisam mogao uociti razliku naspram Kokam,i one se tamo negdje rade
odlucio sam samo lightmax,

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #6
jebemti,moram i ja narucit jednog,al me ubija to cekanje,ja bi sve odmah  :)

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #7
Nešto mi je tu sumnjivo...identična svojstva kao Accucell-6,ali bez ventilatora, nešto smanjeno kučište i drugačiji priključci za balance.
Jes't da taj ventilator neugodno ronda...ali barem nešto i hladi. Mislim,bolje pričekati da se vidi ima li pregrijavanja ili sličnih problema?!?
Damir

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #8
Nešto mi je tu sumnjivo...identična svojstva kao Accucell-6,ali bez ventilatora, nešto smanjeno kučište i drugačiji priključci za balance.
Jes't da taj ventilator neugodno ronda...ali barem nešto i hladi. Mislim,bolje pričekati da se vidi ima li pregrijavanja ili sličnih problema?!?
Damir

... malo sam gledao "reviewese" . Ispada da ima neki maljusni ventilator, koji se ne cuje. Znaci ima ga, sto je dobro. A razlika od "normalnog "je ta sto su priljucki za bakterije izbaceni iz kucista, pa baterije spajaju preko posebnog interfejsa, sto nije bas prakticno. Povoljno je to sto je jeftiniji, laksi, pa mu je i postarina manja. Za neke "field" aplikacije mislim da je sasvim OK, ako ne lazu sa specifikacijama. Anyway, naruciti cu jedan kad ih bude bilo. Sada su na backorder.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #9
Ja sam si kupio ovaj punjač. Ima ventilator i radi gotovo nečujno (za razliku od beep-a koji proizvodi kad šetate po menijima) :D
Nisam ga baš nešto previše testirao za sada ali ako nekog zanima, tu sam.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #10
imam ga i ja, super je, nečujan i radi bez greške.

probao sam ga i u autu preko utikača za cigarete
(vidio sam da drugi uštekavaju preko akumulatora na kleme ali nema potrebe, em treba dizat haubu em skidat poklopac ak... pa prašina itd...
može i elegantnije i brže, a vodovi u autu do tog utikača za cigarete drže preko 15A, a punjač troši ispod 5A u bilo kojoj situaciji!),


e da, ugasi taj iritantni beep u podešenjima,
a onaj alarm za kraj punjenja si ostavi



Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #11
imam ga i ja, super je, nečujan i radi bez greške.

probao sam ga i u autu preko utikača za cigarete
(vidio sam da drugi uštekavaju preko akumulatora na kleme ali nema potrebe, em treba dizat haubu em skidat poklopac ak... pa prašina itd...
može i elegantnije i brže, a vodovi u autu do tog utikača za cigarete drže preko 15A, a punjač troši ispod 5A u bilo kojoj situaciji!),


e da, ugasi taj iritantni beep u podešenjima,
a onaj alarm za kraj punjenja si ostavi

 
eh, moj je crko na 13 A u Octaviji

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #12
ti puniš 6S s njime, right? si mjerio koliko cucla pri tome?
jesi li možda palio auto dok je spojen punjač (oscilacije napona i interferencije...)

ja punim samo 3S baterije i imam kućni 5A 12V power supply za njega, pa i u autu radi bez problema,



jer kao što sam već rekao, utičnica u autu je predviđena i za dosta jaču struju od 5A.

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #13
Kada se to dogodilo punio sam batku 4S od 2650 mAh na 13 A. Nisam palio motor niti radio ili išta drugo što je na struju.
 
Toni

Odg: Hobby King punjač,balanser - 50W, 5A, 6S max

Reply #14
Jedna napomena dečki: nije mudro isključiti onaj dosadni beep koji živcira kada se radi sa menijem punjača!!!!

Naime, punjačem se radi i na terenu, gdje je obično sunčano, naočale na nosu i vrlo lako će vam se dogoditi da niste sigurni da li je tipka 'primila' ili nije. Imam iskustva sa takvim situacijama, a kada smo projektirali uređaj za startanje FF modela (elektronika), odustali smo od svjetlosne signalizacije i uveli isključivo zvučnu ! Odluka se je kasnije u praksi pokazala ispravnom !

Damir