Skip to main content

Topic: Futaba 6 EX 2.4 Faast (Read 8906 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Futaba 6 EX 2.4 Faast

Ko ima spomenutu stanicu,kako ste zadovoljni,koliko modova rada ima osim regularnog miješanja kanala?

Hvala :)

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #1
jesi bacio oko tu?:
http://manuals.hobbico.com/fut/6ex-2_4ghz-manual.pdf


Quote
PMX1 Custom Programmable Mixer #1
PMX2 Custom Programmable Mixer #2
FLPR Flaperon mixing
FLTR Flap trim
V-TL V-tail mixing
ELVN Elevon mixing
REVO Pitch - rudder mixing function
GYRO Gyro mixing function
SW-T Swash to throttle mixing

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #2
ma htio bih čuti iskustva iz prve ruke,ako mi netko može dati

naime,dvoumim se između te futabe 6ex faast,i spektrumovog dx6i radija.Spektrum ima neke prednosti,kako sam čitao,ali za ovu cijenu,i činjenicu da ju nemoram uvoziti već je ima kupiti kod nas,onda mi je to znatno olakšanje  :)

ali kažem,prvo moram vidjeti koliko bi propusito u odnosu na spektrumov model

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #3
Ko ima spomenutu stanicu,kako ste zadovoljni,koliko modova rada ima osim regularnog miješanja kanala?

Hvala :)

sve zavisi od toga STO hoces da letis i da li si i ti kao mnogi ovdje koji uzivaju u sto vise pimplarija koje uglavnom nisu potrebne ili nisu neophodne,

ja Futabu imam vec dobrih 6 godina,imam ih 5 (pet) i ne bih isao na neku drugu marku,
ovu koju ti mislis ili ne mislis uzeti imam nepune dvije godine i jako sam zadovoljan,
takodje i jos 6 clanova u klubu ju imaju,
pa i jedan koji ima helikopter sa Rotorom precnika 2.6 metara,
ako ti iz nekoga razloga ne bude po volji,mislim ako ju kupis.lako ces ju prodati,

Spektrum,posebno njega ti ne preporucam i ako mnogi i njega hvale ali u biti ne bih,jer poznam veoma dobru njegovu blisku proslost,

pozdrav, Iv

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #4
Ne znam zašto ste protiv Spektruma. Ja letim na DX7 i do sada nisam imao niti jedan problem. Niti jednu smetnju premda su mi u uskim nosovima mojih jetova žice doslovno nagurane i idu jako blizu prijemnika, kao i žice od 8s ćelija koje daju puno struje. Prije spektruma sam letio na Futabi 6EXA na 35 mHz i imao sam često smetnje (tada nisam letio jetove nego spore modele malih struja). Ja se više ne bi vraćal na Futabu. Spektrum ima dosta modelara u Zagrebu i nisam čuo da su se nešto žalili. Ako jesu onda nisam s time upoznat.  
 
lp

Toni 

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #5
toni, jel to uspoređuješ spektruma na 2.4 GHz i futabu na 35 MHz kada govoriš o interferencijama?  :-\

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #6
ne prijatelju, samo ti iznosim svoje iskustvo s dvije stanice koje sam imao... još uvijek razlikujem 35 mHz od  2.4 gige  ;)  eto ja sam letio na "savršenoj" Futabi na 35 mHz dok drugi nisu imali smetnje na nekim drugim stanicama također na 35 mHz..prije toga sam eliminirao sve moguće uzroke..možda sam jednostavno naletio na trulu jabuku...sve je moguće, ali ne bih olako kritizirao Spektruma samo da bi uzveličao Futabu...to bi bila neka poanta..
 
lp
 
Toni 
 

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #7
ma sve 5, znam da imaš puno iskustva, respect na tome :)

ja osobno ne guram nijednu marku, kupio sam prvu koja je bila na tržnici kada mi je trebalo.
nisam izbirljiv a niti imam iskustva pomoću kojeg bi eventualno i birao uopće.

samo sam reagirao jer ono što si napisao nema neku vrijednost
pošto su komparirane potpuno različite generacije uređaja
i iz toga je izveden zaključak: nikad više na futabu.

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #8
iz drugog posta stvar je puno jasnija ..no, i sam sam reagirao jer znam što kolega prolazi kod biranja stanice...mjesecima sam kopao, pregledao hrpu foruma sa neograničeno postova itd...itd...na kraju nažalost nisam bio ništa pametniji...onda  sam kupio stanicu koja mi je bila u Zagrebu na dohvat ruke...bez carine, bez zezancije itd...kolega s početka nećeš bitno pogriješiti odlučiš li se ili za Futabu ili za Spectrum...uvijek će biti onih koji su za ovu ili onu marku, a javit će se treći i četvrti s Multiplexom, Hitecom itd...Ako ispunjava tvoje potrebe u doglednoj budućnosti i možeš bezbolno do nje uzmi je mirne duše pod uvjetom da je onaj koji prodaje korektan...
 
lp
 
Toni  

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #9
Pošto sam imao jednu i drugu rađe bi se odlučio na DX7 jer je ipak korak ispred futabe od samog finiša izrade, preglednosti displeja, jeftinijih prijemnika makar sad više i nije neka razlika.
 
Nikad nije zatajila ni jedna ni druga iako se radi orazličitim tehnologijama slanja signala.
 
A i jedan kanal više dobro dođe.
 
Ako imaš na biranje moj prijedlog je DX7 nećeš imati potrebu za boljom stanicom ako se misliš baviti letenjem metanolaca i elektro modela.

 

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #10
samo kaj  se  futabina  tehnologija  na  2,4ghz  primjenjuje  u  indusrtiji  jedno  20 godina a ostali  bedaki  su  je  zmislili  nedavno



[move]I MOJA BABA VOZI FUTABA[/move]
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #11
zanimaju me nitro(trainer) a poslije toga benzinski modeli sa 50-100cc motorima(ne nužno dvokrilici,iako među dvokrilcima  imam svog favorita,ali je $$$$) ,dakle trebam stanicu koja je 6+ kanala

Razlog zašto sam spominjao Futabu jer sam našao u shopping centru prečko u "RC Model shopu" da imaju Futabu 6ex faast,i po cijeni od 1300kn.Gotova,spremna za prodaju,nema muke oko uvoza i vađenja dozvole za uvoz

Da gledao sam Spektrumov DX7,ali nekako mi futabin model sa jednako kanala ulijeva više povjerenja,ima ih na Hobby Kingu

samo što su svi MOD1,a ja nebi odmah htio po novoj stanici kopait,i prebacivati ju na Mod2

Dakle u startu mi treba Mod2,da su gas i eleroni na istom stiku,a rudder i elevator na drugom,desnom.

Link na rc mode shop:

http://rc-model.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=55&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=55&lang=hr


Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #13
Pogledaj cjene prijemnika u ostalom ako već pucaš na velike modele zašto ne bi uzeo Hitec Auroru 9.Kojoj će uskoro izaći ostatak senzora za telemetriju.
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Futaba 6 EX 2.4 Faast

Reply #14
Pogledaj cjene prijemnika u ostalom ako već pucaš na velike modele zašto ne bi uzeo Hitec Auroru 9.Kojoj će uskoro izaći ostatak senzora za telemetriju.

otkuda potječe taj Hitec,koja mu je zemlja proizvodnje?